Legislativa v České republice zakazuje mýt vozidla s velkým množstvím pěny na silnici či zámkové dlažbě. Bez zajištění, že veškerá chemie a znečištěná voda se nedostanou do půdy, nelze tímto způsobem v České republice legálně mýt motorová vozidla. Naštěstí nejsme jediná země, která má takto stanovené zákony a přední značky zabývající se výrobou prostředků na čištění vozidel vyvíjejí čím dál lepší čisticí prostředky pro tzv. suché mytí karoserie.
A jak tedy samotný proces funguje? Nejdůležitější je najít správný čisticí prostředek, který splňuje vaše požadavky. V Banko Auto Cleanic sami vyzkoušeli několik značek a druhů, než vybrali finální produkt. Začínají tím, že na část vozidla nastříkají čisticí přípravek. Ten emulguje nečistoty od povrchu a obalí je mazivy, takže nemůže dojít k poškození laku. Následně vezmou čistou mikrovláknovou utěrku, která je určena speciálně pro péči o lak, a nečistoty setřou. Poté ještě jednou setřou další utěrkou zbytky přípravku a lak je čistý. Zvolený čisticí prostředek obsahuje rovněž vosk, takže váš vůz se po čištění bude krásně lesknou.
A jaké jsou hlavní výhody? Jedná se o nejšetrnější metodu laku vaší karoserie, která je zároveň také nejvíce precizní. V neposlední řadě se jedná o nejvíce ekologickou cestu, jak umýt vaše vozidlo.
Každá mince má ale dvě strany a ani tady tomu není jinak. Jaké jsou dvě hlavní nevýhody této technologie? Ruku v ruce s precizností jde čas, umytí osobního vozidla metodou suchého mytí zabere v průměru 35 min. Druhou nevýhodou je, že značně znečištěné vozidlo nelze touto metodou umýt. Při velkých nánosech bahna by spotřeba čistícího prostředku a utěrek převážila veškeré ostatní benefity této technologie.
|