Není vám zrovna do úsměvu? Jednoduché řešení – Photoshop!
Malování už vašim požadavkům dávno nestačí? Vyšperkujte své fotografie z dovolených i rodinných oslav a osvojte si dovednosti v programu Photoshop díky videokurzu od AbecedaPC. Školením projdete vlastním tempem, a to odkudkoliv (třeba i z pohodlí gauče v huňatých ponožkách) a z jakéhokoliv zařízení – počítače, tabletu i telefonu připojeného k internetu.
Dobré vědět: Přístup do videokurzu budete mít na 1 rok. Těšit se můžete na více než 190 minut materiálu.
V tomto videokurzu se naučíte efektivně zpracovávat fotografie za pomoci pokročilejších technik. Budete schopni u fotografií pracovat s barvami, využívat pokročilé metody retušování, odstraňovat pozadí, pracovat s vrstvami nebo vhodně snímky zaostřit. Dozvíte se také spousty praktických tipů, jak dosáhnout u fotografií nejlepších výsledků a jak si proces úpravy co nejvíce ulehčit a zjednodušit. Část videoškolení je zaměřená na zpracování a úpravu portrétů.
Školení je rozdělené do 16 částí. K jednotlivým částem jsou k dispozici cvičné soubory, se kterými se ve videu pracuje. V průběhu školení si tedy můžete vše na cvičných souborech podle videa vyzkoušet.
Úvod do počítačové grafiky: V této prezentaci se seznámíte se základními pojmy v oblasti počítačové grafiky, jako jsou vektorová a bitmapová grafika, barevné režimy, DPI nebo formáty souborů.
Nastavení pracovní plochy: Pro pohodlnou práci je potřeba si pracovní plochu správně nastavit. Ukážete si, jaká okna jsou pro práci užitečná, jak je vhodně po pracovní ploše rozmístit a rozmístění uložit.
Zpracovávání fotek pomocí CameraRaw – Základní zpracování: Každý, kdo fotí do formátů RAW, ocení funkci CameraRAW, která umožňuje maximálně vytěžit výhody těchto formátů. V části základního zpracování se naučíte snímek jednoduše upravit po stránce světlosti a barevnosti.
Zpracování fotek pomocí CameraRaw – Pokročilé zpracování: V části pokročilého zpracování se naučíte snímek detailně upravit např. pomocí rozděleného tónování, HSL, korekce objektivu nebo tvorby vlastního přednastavení.
Vytváření nového dokumentu a úvod do vrstev: V tomto videu si ukážete, jak dokument správně vytvořit, a seznámíte se s vrstvami a jejich využitím.
Základní úpravy a pohyb po dokumentu: Pro maximální efektivitu práce je nutné se po dokumentu správně pohybovat a s jistotou využívat základní úpravy obrazu, jako je např. změna velikosti obrazu nebo plátna, jeho natočení a jiné.
Základní výběry: Vytváření a práce s výběry je v programu Adobe Photoshop velmi zásadní, a proto budete tomuto tématu věnovat dostatek pozornosti. Naučíte se základní výběr pomocí mnohoúhelníkového lasa a dozvíte se, co lze s výběrem provádět.
Vrstvy pokročilé: To, co dělá ve Photoshopu profíka profíkem, je pokročilá práce s vrstvami, maskami vrstev nebo vrstvami úprav. V tomto videu se společně naučíte využívat tyto pokročilé techniky.
Pokročilé výběry: Výběry však nejsou jen o nástroji „mnohoúhelníkové laso“. Ukážete si automatické funkce, které nám ulehčují práce se složitějšími výběry a umožní složitější operace, jako například odstranění osob z pozadí.
Úvod do retušování: Retušování je bezesporu královská disciplína Photoshopu. V tomto videu proniknete do základních postupů a principů retušování.
Pokročilé retušování: Při potřebě složitějších retuší oceníte pokročilé funkce, které vám Photoshop pro retušování nabízí. Vhod přijdou i užitečné triky, které používají profesionální fotografové a retušéři při své práci.
Ostření: Ostrost snímku je jedním z nejdůležitějších aspektů úpravy fotografie. V tomto videu se naučíte ostřit jako světově uznávaný fotograf Scott Kelby.
Umělecké filtry: Pokud chcete snímkům dodat umělecký vzhled, je možné využít některý z mnoha uměleckých filtrů, které Photoshop nabízí.
Panoramatická fotka: K pořízení panoramatického snímku dnes není nutně zapotřebí vodováha a úhloměr. Ukážete si, jak rychle a efektivně spojit i nedokonale pořízené snímky do panoramatické fotografie.
Akce: Cílem tohoto videa je ušetřit vám čas pomocí zaznamenávání vašeho postupu a jeho následnou aplikací na jiný snímek.
Ukládání: Po dokončení prací je potřeba snímek správně uložit. Způsoby ukládání se liší podle toho, co ukládáte a jak s uloženým snímkem budete chtít dále pracovat.