Zatímco nadměrně solené jídlo tělu neprospívá, solné výpary na něj mají naopak blahodárný vliv. Poznejte na vlastní plíce, že je sůl nad zlato.
Už starověcí filosofové věřili, že mořská sůl dokáže zázraky a v současné hektické době číhá na naše tělo vyčerpání a s ním spojené nemoci. O to důležitější je o své tělo i psychickou pohodu pečovat. Navštivte proto solnou jeskyni v Alžbětiných Lázních.
„Posezení v solné jeskyni bylo příjemné a hlavně relaxační. Klid s pohoda. Odcházela jsem velmi spokojená. Určitě se vrátím.“ - Michaela, zákaznice Slevomatu
Ovzduší prosycené blahodárnou mořskou solí vám pomůže od řady respiračních potíží, prospěje srdci a navodí příjemný pocit pohody. Solná jeskyně se nachází v areálu lázní, vyzkoušet tak můžete i další procedury nebo navštívit místní kavárnu či restauraci.
Nemocné s kožními chorobami typu ekzému, akné, psoriázy
Nemocné s vysokým krevním tlakem, neurózami
Jako prostředek na psychosomatické nemoci, únavové stavy či deprese
Solná jeskyně je nevhodná pro akutně nemocné.
Odkud se bere sůl do jeskyně?
Solná jeskyně je vybudována výhradně z přírodních materiálů z různých druhů solných kamenů z Polska, Pákistánu, Sibiře a soli z Mrtvého moře, které vytvářejí mimořádně intenzivní mikroklima. Důležité prvky – jód, vápník, draslík, sodík, magnézium, brom a selen se zde uvolňují daleko intenzivněji než ve volné přírodě.
Jak probíhá čištění solné jeskyně?
K čištění solné jeskyně v Alžbětiných lázních se používají germicidní lampy (jak k dezinfekci vzduchu, tak i k dezinfekci povrchu). Zařízení jsou otevřená, s přímým zářením a jsou umístěná na stropě.