
Termín
Platnost do 31. 10. 2021.
V ceně
- 90minutová procházka vhodná pro děti i dospělé
- Výklad zkušeného licencovaného průvodce
- Zábava a poučení v jednom
- Výběr z několika termínů a témat
- Děti do šesti let zdarma
Omezení
Tato nabídka lze uhradit pouze platební kartou online.
- Rezervace:
- E‑mailem na info@strasidelnapraha.cz – do předmětu uveďte VLTAVA – Slevomat. Do textu e‑mailu napište kód voucheru, datum, čas, počet lidí (včetně dětí do 15 let a počet neplatících dětí do 6 let) a kontaktní údaje.
- Online: http://www.strasidelnapraha.cz/prochazka/aktualni-program.
- Aktuální termíny najdete :
- http://www.strasidelnapraha.cz/prochazka/aktualni-program.
- Pro skupiny 20 a více lidí zajistí pořadatel individuální termín.
- Pokud ve vámi požadovaném termínu nepořádáme tuto akci, můžete použít váš voucher na kteroukoliv procházku typu A, AA, B, či D.
Děti do šesti let zdarma.
Rezervaci můžete zrušit nejpozději 24 h předem, a to prostřednictvím e‑mailu info@strasidelnapraha.cz
Využijte body ze zaměstnaneckých programů. Na tuto nabídku můžete využít body těchto benefitních společností:
- Pluxee (Sodexo) – převést body
- Edenred – převést body
- Benefity.cz – převést body
- Benefit Plus – převést body
Jak funguje převod benefitních bodů?
Letní novinka na Vltavě!
V létě je nejlépe u vody, to každý ví. A proto byl pro vás připraven cyklus speciálních procházek. Zkušení průvodci vás povedou po březích Vltavy, po jejích ostrovech a mostech.
Každá trasa má svoje zaměření a téma, ale na žádné z nich se nebudou nudit ani velcí, ani malí. Trasy zvládnete absolvovat i s kočárkem. A pejsci? Ti jsou též vítáni (na vodítku).
Popis jednotlivých tras:
- TAJUPLNÁ VLTAVA – Pražské mosty
sraz: zastávka tramvaje Čechův most (ta blíže k Letné), průvodce čeká s obrázkem kostlivce
Mosty jsou přirozenou a nádhernou součástí města. Mnozí po nich chodíme či jezdíme každý den… Ale co o nich vlastně víme? Co je na nich zvláštního, jedinečného a často i tajemného? Více o trase zde.
Naše výprava za zajímavostmi pražských mostů začíná pod Letnou. S výhledem na řeku si vyslechnete vyprávění o původních pražských brodech a dřevěných mostech, i o neuvěřitelném skvostu zvaném Negrelliho viadukt. Poté vyrazíte proti proudu řeky. A pak už to půjde jako po másle – Čechův, Mánesův, Karlův most(o tom jen stručná zmínka, neboť jsme pro něj vyčlenili speciální výpravu), most Legií, Jiráskův most, most Palackého a tak dále. Dozvíte se, po kterém mostě naši předkové převáželi ostatky sv. Václava ze Staré Boleslavi na Hrad a kolik musel zaplatit ženich vezoucí po mostě svou nevěstu. Také uslyšíte, který most byl postaven v barvách trikolory a jak přišel císař František Josef I. k přezdívce „starej Procházka“. A jistě vás bude zajímat i který most je nejkratší, který je nejstarší, či který už neexistuje. A dle zvyklostí naší firmy přidáme i pár legend o tajemných zjeveních.. |
- TAJUPLNÁ VLTAVA – Karlův most
sraz u sochy Karla IV. na Křížovnickém náměstí, průvodce čeká s obrázkem kostlivce
Karlův most patři k nejkrásnějším a k nejslavnějším mostům světa. .Jakou roli vlastně hraje? Je jen praktickou spojnicí mezi vltavskými břehy , nebo procesím svatých patronů či snad reklamní galerií nejrůznějších institucí? Více o trase naleznete zde.
Proč jsou Malostranské mostecké věže dvě? Kde najdeme Bradáče? Koho a proč pobuřovalo nahé Kristovo tělo na Kalvárii tak moc, že bylo svrženo do Vltavy? Řekli byste, že byl na mostě r.1648 podepsán mír se Švédy? Kde se nachází Bruncvíkův meč? Kdo to byl „fedršmuk“ a čím se živil? Kde bylo na mostě původní popravčí místo? Náš průvodce na všechny otázky odpoví a přidá samozřejmě podrobné vyprávění o historii mostu a o sousoších, která na něm stojí. A je jasné, že ani tentokrá nebudou chybět legendy. Vždyť s Karlovým mostem je jich spojena celá řada a jedna krásnější než druhá. |
- TAJUPLNÁ VLTAVA – Životodárná řeka, aneb Řemeslo má zlaté dno
sraz na náměstí Palackého před pomníkem Palackého (stanice metra Karlovo náměstí), průvodce čeká s obrázkem kostlivce
Naše putování začíná vyprávěním o známých i neznámých částech Prahy – Výtoň, Podskalí, Smíchov, Vyšehrad, Podolí… Poté vyrazíte, tentokrát po proudu řeky, směrem k Jiráskovu mostu a smíchovskému zdymadlu. Tato krásná procházka je příležitostí zamyslet se mimo jiné nad starými časy, kdy lidé žili s řekou ve vztahu plném úcty a respektu, neboť řeka uměla ukazovat jak vlídnou, tak drsnou a nelítostnou tvář. Více o trase naleznete zde.
Řeka byla po staletí zdrojem obživy i zábavy. A tak si budeme povídat
například o mnohých starých řemeslech, která se bez vody neobešla, ale
také o tom, jaké zimní i letní kratochvíle řeka Pražanům poskytovala.
Zamyslíme se nad pohanskými časy a uslyšíme, ve kterých místech byla
svržena do Vltavy Perunova socha. Zazní odpovědi na otázky, kde se nachází
Křížovnický ostrov, či kde voda vyplavila tělo sv. Jana Nepomuckého,
anebo proč dnes už Vltava nezamrzá.
K vltavskému tématu patří neodmyslitelně také vodníci. Jestlipak víte, kde žili a kde byla vyhlášená vodnická škola? Že ne – tak to je nejvyššší čas doplnit si vzdělání :) |
- Tajuplná Vltava – Tajemství Pražských ostrovů
Sraz: zastávka tramvaje Hellichova u Kostela Panny Marie Vítězné, průvodce čeká s nápisem OSTROVY
Osvědčený mix historie, architektury a příběhů ze života zasazený tentokrát do malebného rámu řeky a zeleně.
Modrý pás řeky Vltavy zdobí Prahu jako skvostný opasek plný perel. Oněmi vzácnými perlami jsou pražské ostrovy. Některé z perel září bez větší změny po staletí, některé byste naopak dnes už marně hledali. Přijměte naše pozvání a vyslechněte příběhy, které zelené oázy vyprávějí. Více o trase naleznete zde.
Pražské ostrovy právem patří ke stále vyhledávanějším výletním místům. Naši vycházku započneme u kostela Panny Marie Vítězné na Malé Straně (zastávka tramvaje Hellichova) a poté se vydáme k řece. Dozvíte se, jak se žilo na vltavských březích, a čí obydlí byste našli v „zemi nikoho“. Povíme si, jak vypadal společenský život na Slovanském i Střeleckém ostrově, a jaké významné osobnosti byste tu mohli potkat. Vyprávět si budeme i o ostrovech již dávno zmizelých. Prozradíme, co má společného věznice a velrybí kostice i místo jakého kulturního svatostánku byste dříve našli solnici. Uslyšíte, jaká byla nejoblíbenější lidová zábava na Střeleckém ostrově a čím, může být, obzvláště dámám, nebezpečné žofínské ovzduší. Víc už ale prozrazovat nebudeme. Nechte se překvapit! |