Ježíškova vnoučata staví výtah pro seniory: workshopy s profesionály v oboru

30 přispělo
už jen 2 ks
Charitativní akce Dáme výtah poběží jeden měsíc
Charitativní akce Dáme výtah poběží jeden měsíc
Celá částka putuje na Ježíškova vnoučata
Celá částka putuje na Ježíškova vnoučata
Šibík, Neff, Pecková, Písařovicová, Výborná aj.
Šibík, Neff, Pecková, Písařovicová, Výborná aj.
Varianty (12)

Termín

Platnost do 24. 11. 2019.

V ceně

Víkendový kurz Psaní podle Lustiga s Danou Emingerovou

 • Kdy: 18.–19. 5. 2019
 • Kde: Praha (přesné místo se dozvíte na voucheru)
 • S sebou: Počítač a domácí úkol (viz níže)
 • Popis kurzu: Chcete dobře blogovat? Zvládnout čtivě článek do novin? Vymýšlet povídky? Napsat přehlednou firemní analýzu? S tím vším vám pomůže Kurz tvůrčího psaní se spisovatelkou a publicistkou Danou Emingerovou, žákyní slavného autora Arnošta Lustiga. Přes vymýšlení příběhů a stavění dobrých literárních cihliček (popis, dialog, akce) zjistíte, že psaní je řemeslo jako každé jiné. Má své zákonitosti, které je třeba znát a zažít. Naučíte se jasně sdělit, co nového či převratného vaše texty přinášejí. Brzy pochopíte nekompromisní zásadu, že PSANÍ NESMÍ BÝT NUDA. Sebelepší námět nestačí, pokud se čtenář k hlavním myšlenkám neprokouše. Vždyť kolik popsaných stránek denně hodíte rovnou do koše, když nezaujmou vaši pozornost.
 • Harmonogram kurzu: Kurz probíhá v sobotu a v neděli vždy v tříhodinovém dopoledním (9–12 h) a tříhodinovém odpoledním (13–16 h) bloku. Mezi nimi je pauza na oběd, který není v ceně kurzu. Během lekcí panuje uvolněná rodinná atmosféra, byť lektor musí být přísný, co se týká plnění zadaných úkolů. To je podmínkou, aby semináře mohly dobře fungovat a bylo o čem diskutovat.
 • První domácí úkoly dostanete už před začátkem kurzu:
  • Přineste si cca jednostránkový příběh (určitě ho uměle nenatahujte) na téma Můj nejzajímavější zážitek (pozor, nejde o úvahu, co je zajímavé, ale musíte opravdu vybrat zážitek, který ostatní zaujme, nebo si ho vymyslet…). Lze zpracovat i téma Nezvaný host. Inspirovat se můžete na blogových stránkách účastníků kurzu.
  • Přečtěte si předmluvu z knihy Art of fiction od Johna Gardnera.
 • Se skupinou dlouhodobých zájemců o psaní pracuje Dana Emingerová pravidelně a občas vydávají i společnou knížku (jako dárek pod stromeček pro příbuzné). Naposledy vydali povídkovou knihu Doba obalová.
 • Ubytování ani oběd není v ceně kurzu.
 • Kurz je pro max. 3 osoby.

Celá částka putuje na projekt Dáme výtah, který zaštiťuje Český rozhlas a Ježíškova vnoučata. Vybírá se celkem 1 200 000 Kč na stavbu výtahu v Domě s pečovatelskou službou v Krucemburku. Pokud se v rámci akce Dáme výtah vybere vyšší částka, použijí se peníze na další přání z projektu Ježíškova vnoučata. Slevomat je partnerem projektu, z prodeje si žádné peníze nenechává. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Omezení

Nabídku lze uhradit pouze platební kartou online.

Jakékoli dotazy pište na damevytah@slevomat.cz

Koupí voucheru přispíváte na charitu. Takový voucher není možné stornovat ani refundovat.

Přispějte 2 500 Kč
Můžete zakoupit max. 1 voucher na osobu.
Přispějte 2 500 Kč

Co se dozvíte na těchto workshopech? Spoustu zajímavostí, triků a rad. A navíc to, že pomáhat je skvělá zábava!

Ježíškova vnoučata potěšila přes Vánoce tisíce babiček a dědečků, nezahálejí ale ani na jaře. Některá přání, která senioři před svátky vyslovili, totiž stále zůstávají nesplněná. Mezi nimi třeba výtah pro Dům s pečovatelskou službou ve městě Krucemburk. Přece to tak nenecháme! 

Zapojte se do akce Dáme výtah, kterou zaštiťuje Český rozhlas a Ježíškova vnoučata, a pomozte vybrat potřebnou částku 1 200 000 Kč. Za příspěvek do této úžasné sbírky máte jedinečnou šanci zúčastnit se rozmanitých kurzů a workshopů se skutečnými profíky v daném oboru.

Focení, vaření, zpěv i moderování

Zazpívejte si s operní pěvkyní Dagmar Peckovou nebo se přiučte profi trikům fotografů Davida Neffa, Jana Šibíka či Tomáše Nováka. Daniela Písařovicová vás vezme na natáčení Událostí, vyzkoušet můžete i práci na rozhlasové hře nebo moderování zpravodajství v Českém rozhlase. Skvělé menu si uvaříte s kuchařem Takehirem Ohnem, na víkendovém kurzu s Danou Emingerovou zdokonalíte své psaní a s Lucií Výbornou si zalezete na horolezecké stěně. Prostě neopakovatelné zážitky a úžasná setkání!

To vše za příznivé ceny, na které může dosáhnout každý – tak aby zážitky byly dostupné všem, kteří po workshopech a setkání s osobnostmi zatouží, a hlavně všem, kteří mají chuť pomáhat. Má to smysl.

Výtah, který mění životy

Většina bytů v Domě s pečovatelskou službou Krucemburk je v patře, takže bez výtahu je bydlení pro mnoho lidí nekomfortní či zcela nemožné. Klienty s vyšším pohybovým handicapem tu musí odmítat, protože by se ze svých bytů vůbec nedostali ven. Pojďme to změnit!

Výtahová šachta je již připravená, na dalším se pilně pracuje. Výtah by se měl slavnostně rozjet 8. 11. 2019. 

Do posledního halíře na dobrou věc

Celá částka putuje na projekt Dáme výtah. Vybírá se celkem 1 200 000 Kč na stavbu výtahu v Domě s pečovatelskou službou ve městě Krucemburk. Po celý měsíc uvidíte na Slevomatu sérii různých nabídek (budou postupně přibývat) a výtěžek z nich půjde právě na tuto sbírku. Pokud se v rámci akce Dáme výtah vybere vyšší částka, použijí se peníze na další přání z projektu Ježíškova vnoučata. Slevomat je partnerem projektu, z prodeje si žádné peníze nenechává. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Kristýna

Když může člověk přispět svou troškou do mlýna, tak proč to neudělat? Jsem ráda, že jsem mohla přispět na dobrou věc :)

Kristýna

Když může člověk přispět svou troškou do mlýna, tak proč to neudělat? Jsem ráda, že jsem mohla přispět na dobrou věc :)

Radmila

Moc děkuji za skvělou akci. Jsme rádi, že jsme mohli přispět touto cestou, když už na nás „klasické“ dary byly moc drahé…

Edita

Jsem velice ráda, že jsem měla možnost přispět na dobrou věc. Líbí se mi tento nápad s Ježíškovými vnoučaty a jsem ráda, že se společnost orientuje v pomoci i na seniory. Děkuji za tuto příležitost.

Jak uplatnit
Storno podmínky

Chybí vám nějaké další informace?

Zeptejte se nás na cokoliv k nabídce
O podniku