Rezervace: Termín prohlídky si rezervujte minimálně 3 dny předem na tel. 777 357 090. Kód voucheru sdělte při objednání a následně ho předložte na informacích.
Nevztahuje se na noční prohlídky a prohlídky s ochutnávkou z kašny.
Ostatní: Upozorňujeme návštěvníky na celoročně nízkou teplotu ve sklepení cca 6 °C, doporučujeme proto přiměřené oblečení.
„Chmelovina naše ta božskou má sílu, všechny nás rozehřívá k radostnému dílu.“ Přesně tímto mottem se řídí sládkové pivovaru Bohemia Regent a.s., do kterého zavítáte načerpat sílu s dnešním voucherem.
Užijte si prohlídku pivovaru spojenou s ochutnávkou poctivého českého piva. Spojení tradiční technologie, žateckého chmele a českých sladů dává vzniknout skvělým ležákům, výčepním pivům i lahodným speciálům. Velký podíl na tom mají také vlastní kvasinky a voda z vlastních artézských studní.
Součástí receptur třeboňského piva jsou výhradně historií prověřené kroky a postupy typické pro české pivo.
Začnete na pivovarském nádvoří s nově zrekonstruovanou kašnou, z níž při slavnostních příležitostech teče místo vody pivo. Uvidíte také varnu, různá technologická zařízení a historické podzemí pivovaru s úzkými chodbičkami.
Kašna je srdeční záležitostí majitele pivovaru. Byla instalována v létě roku 2012 podle dobových dochovaných dokumentů. Přesnou repliku vyrobila a instalovala kamenická rodina Máců, pro kterou kašna představuje celoživotní dílo.
Průvodce vám popovídá o všech fázích výroby a postupech vaření, návštěvu zakončíte v ležáckých sklepech, kde ochutnáte třeboňské nefiltrované, nepasterizované pivo přímo z ležáckých tanků.
Pivní tradice založená roku 1379
Jeden z nejstarších pivovarů na světě byl založen již ve 14. století. Historicky nejstarší zařízení na výrobu piva zde vlastnila již v roce 1367 augustiniánská řeholní kanonie. Jak třeboňské pivo získávalo na popularitě, bylo nutné hledat větší prostory, a tak se zámecký pivovar přestěhoval do dřívější rožmberské zbrojnice v místech mezi Svinenskou a Novohradskou branou, kde stojí dodnes.
Věhlas třeboňského piva se nesl i Bruselem, kde roku 1888 obdržel pivovar diplom od belgického krále za kvalitní pivo. Na počátku 20. století už měl pivovar sklady nejen v Praze a Brně, ale i ve Vídni, Štýrském Hradci a Lvově. Ve válečných letech byla výroba postupně zastavena, ovšem na sklonku roku 1945 se zde opět začíná vařit.
Při vaření třeboňského piva se používají osvědčené a dlouhými léty prověřené technologické postupy. Mimo jiné jde o postupné provařování sladových substancí, chmelovar probíhá za atmosférického tlaku, kvasí se českými geneticky nemanipulovanými kvasnicemi, a především se pivo nedořeďuje vodou!
Nově se v pivovaru dělá nefiltrované borůvkové pivo, žitné bio pivo a speciál Lady Vanilla. Ochutnaná i dosud nepoznaná piva a jiné produkty, jako například Regent Lemon, Renegát nealko pivo či Regent Cola si zakoupíte v pivovarské prodejně, tamtéž jsou k dostání i reklamní předměty Bohemia Regent.
Jako originální suvenýr si můžete zakoupit sadu třetinkových lahví s reliéfy 14 českých měst.