Království makronek

Brno, Hvozdecká 1

„Makronky jsou naprosto luxusní. Ovoce je čerstvé a slaný karamel skvělý. Řekla bych, že ve skutečnosti je vše lepší než na obrázku. Dokonalost!“ — Jitka, Před 15 dny

„Makronky jsou naprosto luxusní. Ovoce je čerstvé a slaný karamel skvělý. Řekla bych, že ve skutečnosti je vše lepší než na obrázku. Dokonalost!“ — Jitka, Před 15 dny

O nás

Dodnes si vzpomínám na to, když jsem poprvé ochutnala makronku. Bylo to asi před šesti lety (2012) a ani jsem netušila, co vlastně jím.

Ovšem byla jsem tou úžasnou chutí natolik ohromena, že jsem se rozhodla zjistit, o co jde a tuto dobrotu si doma sama upéct. Když jsem si přečetla několik receptů a návodů, jak makronky připravit a kolik věcí, které jsem doma neměla, k tomu potřebuji, tak mě mé nadšení rychle přešlo.

K nápadu úpéct vlastní makronky jsem se vrátila znovu asi o dva roky později, když jsem byla na mateřské dovolené. Za vznik Království makronek vlastně vděčím své dceři Laurince, která byla tak hodné miminko, že mi dopřála dostatek volného času, který jsem si vyplnila právě pečením makronek. Na první pokus dopadly makronky skvěle (z dnešního pohledu už bych byla kritičtější) a to mě motivovalo k dalším pokusům. Z mé rodiny a blízkých přátel se stali ochutnávači dalších a dalších příchutí a postupně se moje makronky dostávaly mezi mé další známé a jejich známé atd., až se ze záliby stal business.

Na vše jsem si postupně přišla sama a dneska už si i sama vymýšlím nové příchutě. Za to jakou mají mé makronky dnes pověst vděčím svému citu pro detail a tomu, že jsem tak trochu puntíčkář. Zakládám si na dokonale kulatém tvaru a aby příchuť napsaná na papíře odpovídala tomu, co cítíte na jazyku.

Zobrazit více
Království makronek
Hvozdecká 1, Brno, 635 00, Vchod do provozovny z boku (zobrazit na mapě)

Království makronek

Hvozdecká 1, Brno, Vchod do provozovny z boku

Dnes zavřeno

Hodnocení podniku

5,0/5 (6 hodnocení)
Nela

Makronky jsou naprosto úžasné, nádherné na pohled a chuťově vynikající. Ochutnali jsme všechny 3 varianty a kdybychom presto museli vyzdvihnout jednu příchuť, tak je to malina. Paní je velmi ochotná a vstřícná. Budeme vsude doporučovat! :-)

Jitka

Makronky jsou naprosto luxusní. Ovoce je čerstvé a slaný karamel skvělý. Řekla bych, že ve skutečnosti je vše lepší než na obrázku. Dokonalost!

Eva

Vse naprosto skvele – makronky, komunikace. Radost nakoupit.