Restaurace a Penzion Golf Ještěd: objevte místo, které si zamiluje celá rodina

Restaurace a Penzion Golf Ještěd: objevte místo, které si zamiluje celá rodina

MK Life 15. 5. 2019 Sdílet

Hledáte tip na ubytování, kde děti neodbyli pár hračkami v rohu restaurace? Skvělou volbou je Restaurace a Penzion Golf Ještěd, kde vás čeká plno rodinných aktivit. Najdete tu adventure minigolf, vnitřní dětský koutek i netradiční dětské hřiště s vyřazenými barevně natřenými náklaďáky a traktorem. Jen malý kousek od penzionu se rozkládá lesopark Horka s velkým lesním hřištěm a obrem Mázou.

Chceme vyrazit do Restaurace a Penzionu Golf Ještěd

Podívejte se, co tu zažila Míša s rodinou z blogu MK life

Zase se nám povedlo trefit na místo, kam se strašně rádi vrátíme. A když se to povede na víc než jeden den, bude to jen dobře. V Jizerských horách leží místo, o kterém jsem ani já jako liberečanda neslyšela. Až mi to přišlo trochu ostudné, protože jsem měla pocit, že okolí znám moc dobře, ale krásná místa nacházíme pořád a jedno z nich je jen kousíček od Liberce. Restaurace a Penzion Golf Ještěd je útulným penzionem, kde jsme s rodinou trávili jeden z posledních víkendů.

Podle oblečení dětí se může zdát, že chumelilo, ale to si jen duben rozjel aprílové počasí a nadělil nám krásné 4 °C :-).

Ubytovaní jsme byli v rodinném apartmánu. Je to doslova byteček, ve kterém nám nechybělo vůbec nic. Od předsíňky, po dětský pokojík s palandou, přes kuchyňku vybavenou i pračkou až po ložnici a vlastní koupelnu. Tady si umím představit i týden a pořád tu bude co dělat. Díky kuchyňce navíc nejste závislí na restauraci a dá se tak pobýt v krásném prostředí i delší čas a nenechat tady dva rodičáky :-).

Co vám budu povídat, holky (4 a 6 let) byly nadšené, že mají svůj pokojíček a i my byli rádi, že si večer můžeme užít jinak než šeptáním „pač děti spí“. U palandy jsme chvilku vedly boje, protože každý chce spát nahoře, ale to asi zná každý, kdo má dětí víc :-).

Ubytování je krásně čisté, k mé radosti hezky tiché (žádné papírové stěny, kde slyšíte rozhovory sousedů), skvělé závěsy, které vám nebudí děti se svítáním a vzhledem k dnům tráveným venku nám děti usínaly na první dobrou. My pak měli hezké večery, plánovali další výlety a nejbližší okolí vám tu dnes ještě ukážu. Stojí totiž za to.

Pokud se rozhodnete vařit si sami, doporučuju alespoň jednou hodit vařečky za hlavu a užít si místní restauraci. Jednak je tu naprosto neuvěřitelný pan majitel, kterého uvidíte běhat po place a starat se o každého hosta, za druhé pak místní kuchyně, ta je naprosto dokonalá. Já se na dovolené snažím držet od plotny dál a užívám si, že se někdo postará o nás, takže jsme byli v restauraci víckrát.

Snídaně byly úžasné. Ne všude máme úplně snídani, která se shoduje s naší domácí a tady bylo vše na jedničku. Dostatek čerstvého ovoce, mléko, křupínky, ale i míchaná vajíčka, která mají do těch supermarketových hodně daleko.

Pro každého nám připravili na ráno i slaný talíř, pečivo, kávu nebo čaj a já si doslova chrochtala blahem :-D. U téhle snídaně jsme s holkama trávili klidně 45 minut. V restauraci klídek, výhled na krásně zelenou krajinu, protože vyhlížíte na golfové hřiště a nedaleké lesy. Pro rodinu s dětmi moc fajn pohodička.

A i když nám počasí ne úplně přálo a i na polovinu dubna nám tu vyšly 4 °C, nezalekli jsme se vyrazili ven. Hned před penzionem máte možnost minigolfu. Nejedná se o klasiku, ale o adventure verzi, kdy na vás čekají zrádné kopečky, zákruty, kameny a vůbec je to prostě dobrodrůžo :-). Holky už si minigolf párkrát zkusily, takže věděly do čeho jdou a místní jamky nás zabavili na celé dopoledne :-).

Pokud byste měli děti menší a na minigolf by to ještě úplně nebylo, je vedle penzionu hřiště. Nejdřív jsem se dost divila, že holky pořád ne a ne zahlédnout na místních prolézačkách, protože na těch jsou všude první, ale brzy jsem to pochopila :-D. Z druhé strany prolézaček totiž nepokračuje parkoviště, ale místní „baby-friendly vrakoviště“ :-). Tahle auta jsou součástí hřiště a asi není třeba vysvětlovat, proč holky nebylo vidět na klasice jako jsou klouzačky a dřevěné mostky.

A že se venku dalo vydržet jen pár hodin, to dokazovala naše docházka v restauraci :-D. Vývarů jsme snědli tolik, že je ani nespočítám. Než se strávníci vrhli na vše na talíři, stihla jsem vyfotit alespoň ten svůj.

Zatímco táta si dopřál klasiku, kterou doma často nevaříme, protože nejedeme čistě českou kuchyni, já ochutnávala novinky, které neznám. Mexická tortila byla moc fajn a nebyl problém ji připravit i „na míru“. Holkám asi nejvíc chutnaly místní halušky a kuřecí plátek na bylinkách. A ryba s grilovanou zeleninou? Už zas si slintám na klávesnici.

Že se návštěvy restaurací mění v závod s časem, kdy se snažíte do sebe nasoukat jídlo a honem pryč? Tady to nebylo třeba. Restaurace je prosklenými dveřmi oddělená od dětského koutku. Na děti vidíte, ony si hrají, malují a čas od času si na vás vzpomenou a zamávají :-). Jen doporučím, v koutku je vždy chladněji než v restauraci (pokud venku nemáte 30 °C), takže jednu vrstvu navíc a ideálně bačkůrky, pokud budete v penzionu bydlet :-).

No a břicha jsou plná, je čas jít zase ven. Golfový areál Ještěd toho nabízí víc než jen adventure minigolf a místní hřiště. Kdo holdujete opravdovému golfu, nejspíš tyhle plochy znát budete a můžete si tady nějaký ten kilometr při hře našlapat :-). My s dětmi se odebrali o kousíček dál, kde na dohled od penzionu leží v zemi mohutný obr Máza.

Je to vážně kus chlapa a pozor, možná vás dokáže pěkně vylekat. Máza je totiž chlapík, kolem kterého když projdete (konkrétně kolem jeho rozkroku :-D) spustí mohutné chrápání. Tohle děti bude zajímat. ty malé občas zaplakaly, ale ve výsledku se všem dětem moc líbil.

Nebojte se ale přijít se špetkou drzosti. Vlezte si k uchu skalnatého obra a přímo do něj (je tam otvor) hlasitě zakřičte. Pokud máte v hlase sílu, obra křikem vzbudíte a bude s vámi mluvit. Dokonalost :-D. Má v repertoáru docela slušnou zásobu hlášek a my k němu vyrazili za víkend asi 4×.

A že se to zdá jako super nápad a zábava pro děti? Tak to jste ještě neviděli, co leží kousek od Mázy. Celým místním lesíkem se rozprostírá dětský park. Vše je tu zdarma, dost v souladu s přírodou a k našemu milému překvapení nebylo nic poničené. Je vidět, že se tu o Mázovo okolí moc hezky starají.

Součástí areálu jsou prolézačky, domečky, vyhlídky, ale i lanové parky. Jeden pro mrňátka, kde se prolezou i čerstvě ťapající, další pak pro větší, kde je už i lanovka a prolézačky výš nad zemí. Holky vlezly všude nač si troufly, za dva dny se tady otrkaly a taky přišly na to, že to zimní oblečení má zas dost slušnou vystýlku, takže pády jsou vlastně jako do peřinky :-D.

Za pozornost stojí i místní amfiteátr. Z dálky se nám líbil a povzdechli jsme si, že škoda, že není léto a nikdo tady nehraje. Pak nám ale došlo, že to není úplně třeba, protože si můžeme hrát i sami. Před skalnatou branou do amfiteátru je seznam pohádek a skladeb, které si můžete pomocí tlačítek navolit a poslechnout. Jsou tu i filmové písně stylu doják z Titaniku nebo drsňárna z Bonda, ale děti nějak víc toužily po té Šípkové Růžence :-D.

Jenže co když nebude počasí přát vůbec? Nebo když budete chtít po večeři nějakou zábavu a na ven už to nebude. Součástí penzionu je IQklub, který vám odemknou, kdy si řeknete v restauraci nebo na recepci. Jde o takovou odnož z libereckého Babylonu a jsou tu nejrůznější hádanky a hlavolamy.

Nejvíc nás bavily ty postřehové, protože ty zvládnou děti každého věku a i se jim líbí, že se kolo od kola zlepšují :-). Byli tu i těžší kvízy, které i náš táta nedával úplně snadno a doteď jeden nevyřešený těžce nese :-D.

Poslední den před odjezdem jsme si tak dali místní klub a odcházeli hrdí, že se nám toho dost povedlo. Rébusy jsou hlavně pro děti starší. My si tam ale našli postřehovku, pak zvukové pexeso, světlem poháněné předměty nebo dětské skládačky.

Tohle místo si určitě mezi tipy napište. Pokud to sem nemáte daleko, bude se hodit. Ať už jen na jeden den, kdy zařvete na obra Mázu, ochutnáte dobrou kávu a dáte si oběd v restauraci, nebo rovnou na víc dní. Místní okolí je totiž bohaté, Liberec kousek a Jizerky, o těch asi ani nemusím básnit :-).

Chceme vyrazit do Restaurace a Penzionu Golf Ještěd

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.