Hurá do Tanzania Parku: přes 30 atrakcí a prima zábava pro malé i velké děti

Hurá do Tanzania Parku: přes 30 atrakcí a prima zábava pro malé i velké děti

MK Life 17. 12. 2019

Přes 30 atrakcí na ploše 1200 m²? To je jednoduchá matematika – zatímco vy budete odpočívat, vaše ratolesti tu čeká pořádná porce hraní a zábavy, třeba ve velkém herním labyrintu s dlouhou dvouskluzavkou. Samozřejmě je tu i koutek s občerstvením a vy jako dospělý doprovod budete mít vstup zdarma. Hernu Tanzania Park v pražských Měcholupech otestovala i mama blogerka MK life se svými dcerami.

Jak se tu bavila mama blogerka MK life s rodinou?

Venku ošklivo, doma děti stihnou z bytu udělat kůlničku na dříví za deset minut nebo se prostě jen chcete sejít s kamarády a unavit děti? Docela příjemná zábava na takové odpoledne může být dětská herna Tanzania. Zkusili jsme ji navštívit, když venku nebylo nic moc, a doteď nechápu, jak ten čas tak rychle utekl.

Bez mučení přiznávám, že mně je líp kdekoli venku než v dětských hernách, ale sama dobře vím, že holky tady zmizí a objeví se až ve chvíli, kdy přijde hlad nebo jiná jejich potřeba. Tanzanie je místem, které má hodně prostoru, takže se asi ne úplně snadno stane, že by vám to bylo malé. Děti mohou vlézt do klasických zábavních „chachaboxů“, odkud se však zvládnou samy zase vymotat. Žádný strachy.

Pokud jste nikdy žádnou takovou hernu nenavštívili, tak se pojďte mrknout, jak to uvnitř zábavní „klícky“ vypadá. Holky mě vždy donutí, abych se tam po kolenou plazila s nimi, tak vám alespoň můžu ukázat, o co přijdete, pokud se zatáhnout nenecháte.

Na děti čekají nejrůznější prolézačky, překážky, houpačky, balónkoviště, no cokoli vám vaše fantazie dovolí, to tu asi najdete. Co je ale na takové prolézačce příjemné – je měkká. Ať už dítě uklouzne, zakopne, netrefí se a šlápne vedle, pád ho bolet nebude a spadne si „jak do peřinky.

V herně Tanzania máte tedy možnost takovýchto boxů nebo si vedle posezení mohou děti vlézt na velké trampolíny a užívat si hopsání. Na trampolíny je dobře vidět ze sezení, takže i pracující nebo odpočívající rodič má vše pod kontrolou. Jojo, já nebyla ani pracující, ani odpočívající, ale hopsající. U nás nějak nefunguje taktika, že se tady unaví děti. Vzhledem k tomu, že často absolvuji vše s nimi, odpadám večer jako první.

Pro nejmenší dítka je tu speciální oddělený koutek, kde mají atrakce uzpůsobené věku, takže nehrozí, že je tady porazí starší kamarádi, a vyhrají si bez omezení.

A co když přijde čas oběda? Nosit si do herny jídlo vlastní, to povolené není. Najdete tu ale mikrovlnku na ohřátí jídla kojeneckého, takže příkrmy vesele s sebou. K jídelnímu lístku je to u mě vždy těžké se vyjadřovat, protože jsem na stravování své i dětí dost přísná. Takže nevím, zda to bude zcela objektivní, ale za mě trochu problém vybrat.

Předpokládám, že většina dětí skončí na pizze, protože burgry a hranolky (snad) u dětí tolik nefrčí. Je velká škoda, že v herně, kam si nesmíte přinést vlastní jídlo, není možné koupit ani jeden kousek ovoce. Jsou tu jen sladkosti a jídelní lístek. Ale tady je třeba bránit provozovatele. Ovoce tu prý měli, nikdo ho nekupoval a za po pár dnech se vyhazovalo. Takže kde není poptávka, nebude ani nabídka. Tak co to změnit? Pojďme my, jako rodiče, dávat najevo, že takové potraviny v hernách chceme.

Poobědvali jsme tousty, byli rádi za džbánek s vodou a tím jsem holky na další skoro hodinu pustila z dohledu. Proč? Našly si kamarády. Občas tak kolem mě prolítl gang, holky se skočily napít a já si zvládla přečíst v kuse velkou část knihy.

Na závěr už jen jediné upozornění. Do herny se musíte dostat po schodech, protože není v přízemí a výtah tu k dispozici není. Tak až se sem vypravíte, doporučuji vzít nosítko či šátek a budete v pohodičce :-). Byly tu ale i maminky s kočárky, tak jen počítejte s tím, že bezbarierový přístup tu není.

A že se blíží oslava narozek a nehlásí zrovna sluníčkové počasí? Tak i na oslavy jsou tu zařízení a v oddělené místnosti můžete svou party uspořádat. Děkujeme za příjemný den. 

Jak se vám článek líbil?

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.

Zaujal vás článek? Tohle se vám bude líbit!