Interaktivní Muzeum vltavínů v Krumlově vás bude bavit

Interaktivní Muzeum vltavínů v Krumlově vás bude bavit

Tipy rodičů 29. 3. 2019 Sdílet

V krásném Českém Krumlově je mnoho míst, která stojí za vaši návštěvu, a jedním z nich je i Muzeum vltavínů přímo v centru. Celá rodina se tu dozví spoustu zajímavostí a výstava vás rozhodně nebude nudit – je interaktivní, a tak si s vámi bude hrát. Se svými dětmi se sem vydala i mama blogerka Už tam budem? a všem se tu moc líbilo.

Chci na Slevomatu koupit voucher do Muzea vltavínů.

Tip: Jedete do Krumlova na více dní? Mrkněte na Slevomatu na parádní nabídku hotelů a penzionů.

Otestováno: do muzea s mama blogerkou

Český Krumlov je krásné město, které rozhodně stojí za navštívení. My jsme se, kromě procházky historickým centrem a zastávkou u zámeckých medvědů, vydali i do Muzea vltavínů a byli mile překvapeni, jaké poklady si tady přichystaly i pro malé návštěvníky.

Muzeum je plné interaktivních prvků a děti se hravou formou dozvěděly mnoho zajímavých informací. Hned na začátku výstavy se posadily do první řady a podívaly se na krátký film o vltavínech. Díky tomu, že jsem dětem text „tlumočila“ do srozumitelnější podoby, udržel pozornost i 2letý syn.

Poté jsme pokračovali do mezipatra, kde jsme strávili nejvíc času. Pro děti je tady totiž připravena spousta zábavy. Díky mikroskopům si mohou vltavíny prohlédnout zblízka a v tajemných boxech zase podle hmatu poznat, co drží v ruce. Pokud s dětmi navíc vyplníte soutěžní formulář, na recepci si mohou při odchodu vyzvednout malý dárek.

Skvělé je, že v muzeu jsou pro malé návštěvníky připraveny stupínky a všude uvidí samy. V dolní části muzea je moderní expozice vltavínů, kde jsme s dětmi zapojili fantazii a hádali, co nám vltavíny podle tvaru připomínají. Malým parádnicím se určitě bude líbit i využití vltavínů ve špercích, které jsou součástí expozice.

Co se stane, když spadne meteorit na Zemi, jsme zjistili pomocí interaktivní obrazovky, kterou si děti samy ovládaly. Líbil se jim také simulátor reagující na pohyb. Házeli jsme virtuálním meteoritem na Zemi. Čím větší silou jste házeli, tím větší byla katastrofa. Dětem se vždy ztratil v atmosféře a na Zemi vůbec nedolétnul. 🙂 Muzeum Vltavínů bylo příjemnou zastávkou a je vhodné pro děti cca od 5 let

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.