Pololetí se blíží: čím školáky odměnit, kde vysvědčení oslavit a kam jet na prázdniny

Pololetí se blíží: čím školáky odměnit, kde vysvědčení oslavit a kam jet na prázdniny

Tipy rodičů 23. 1. 2019 Sdílet

Pro školáky bývá leden ve znamení testů, zkoušení, opravování a ladění známek. Pak přijde den D, dostanou pololetní vysvědčení a den volna jako bonus. Máte pro svého malého studenta nachystanou odměnu za půlroční snahu a nasazení? Přemýšleli jste, kam půjdete slavit a jak využijete prodloužený pololetní víkend?

A jak je na tom blogerka OhMyBeautifulLife, maminka prvňáčka? „Juniorovo první pololetní vysvědčení bude u nás velká sláva, samozřejmě. Chlapeček má v žákajdě samé jedničky, tak čekáme biče i na ‚výzu‘. A protože poslední dobou mladý pán ujíždí na sushi, mamka s taťkou pro pořádnou porci skočí cestou z práce a bude oslava. Po vysvědčení jsou prázdniny a my buď pojedeme za babičkou a dědou na jih, aby ty jedničky taky oslavili, nebo někam na lyže.“

Pokud vy ještě jasno nemáte, nevadí. Připravili jsme si pro vás pořádnou dávku inspirace a tipů.

Kam jít slavit? Sněz, co můžeš!

V pražské kavárně Golden Pacific Café (OC Galerie Butovice) převzali úlohu číšníků vláčky a vozí ke stolům jednu mňamku za druhou. Vezměte své dítko za netradičním zážitkem, s diamantovými jízdenkami si můžete až pod nos nechat vozit tolik dobrot, kolik se do vás vejde.

Jestli máte doma malého milovníka sushi jako blogerka Pavla, tak zkuste některou z našich sushi nabídek. Můžete si vzít nálož dobrot domů, vyrazit do sushi podniku i zkusit „all you can eat“ a domů se pak kutálet.

Obdarujte ratolest neučebnicí

Do poslední chvíle se děti učily a vy jim darujete učebnici? Pozor, toto je neučebnice. Petr Stohwasser, autor oblíbených neučebnic fyziky, sepsal knihy plné odpovědí na palčivé životní otázky, tentokrát z oboru biologie člověka. Jsou ženy chytřejší než muži? Můžeme poslouchat kolenem? 

To a mnohem více se dozvíte v knize Člověk v 50 otázkách aneb Proč nám chutnají chipsy?, která bude skvělým dárkem pro všechny zvídavé děti od 12 let. V pár kapitolách se autor snaží vyvracet některé zažité nepravdy, jiné zase mají přesah i do dalších oborů, například fyziky či historie.

Za odměnu do Pekla

Jestli jako dárek dáváte dětem rádi i zážitky, tak na jeden po čertech zábavný máme doporučení. Vyrazte do Pekla. A ne za trest, ale za odměnu. Peklo Čertovina otevírá své brány pro malé i velké hříšníky! Zažijete čertovský program,  který je unikátní nejen u nás, ale i v celé Evropě, nebo si pochutnáte na hříšně dobrém jídle v Pekelném šenku.

Prodloužený víkend před vámi, kam vyrazíte?

Kam vyrazit, když pololetní prázdniny vyrobily z obyčejného víkendu krásně prodloužený? Co třeba za wellness a relaxem? To si všichni jistě po náročném lednu zasloužíte. Jeďte si oddechnout do hotelového komplexu Orea Resort Devět Skal, který se nachází v nádherné krajině Žďárských vrchů přímo u Milovského rybníka. Oceníte vlastní wellness a bazén nebo Pohádkovou vesničku Podlesíčko poblíž.

Pokud vás lákají jiné kraje nebo hory, mrkněte na další nabídky pobytů pro rodiny s dětmi. Máme i filtr na Dítě zdarma, tak neváhejte využít.

Držíme školákům i rodičům pěsti a přejeme pevné nervy ve finiši pololetí.

Další tipy na dárky, dobroty i pobyty

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.