Kam s dětmi na nejhezčí masopust

Kam s dětmi na nejhezčí masopust

Tipy rodičů 12. 2. 2019 Sdílet

Už jste děti zasvětili do tradic masopustního veselí? Že ne? Tak to je letos nejvyšší čas to udělat! Masopust začíná po svátku Tří králů a končí Popeleční středou. Dříve se během něj lidé připravovali na 40denní půst, který následoval poté, v dnešní době z těchto tradic zůstalo převážně to veselé – maškarní bály, masky, hodování, průvody a zábava. Co takhle vyrazit s celou rodinou na jednu z takových veselic?

Milevské maškary: největší masopustní průvod

157. ročník Milevských maškar proběhne letos v jihočeském městečku Milevsko. Taková akce nemá v Česku obdoby, průvod je totiž největší v ČR. Stejně tak i Muzeum milevských maškar je českým unikátem – je jediným muzeem v ČR, které se zaměřuje na dějiny zdejší národopisné tradice masopustních průvodů.

Za voucher ze Slevomatu dostanete vstupenku jak do průvodu, tak do muzea, a navíc si ještě domů odnesete parádní balíček se zabijačkovými specialitami. Pochutnáte si na jitrnicích, jelitech a světlé i tmavé tlačence. To si nenechte ujít!

Ukažte mi na Slevomatu voucher na milevský masopust.

Oslavy v Krumlově i v Praze na Andělu

Oslavy Masopustu se konají po celé republice, pokud si tedy zrovna nechcete udělat výlet do Milevska, možností máte i tak dost. V Praze na Andělu bude 20. února připraveno cca 30 stánků, ze kterých si dobroty vyberete vy i vaše ratolesti. Kromě zabijačkových specialit si můžete dát i koláče, štrúdly, guláš nebo svařák. Dětem se tu bude líbit a jistě ocení i workshop výroby masek nebo ukázku hry na flašinet.

v Českém Krumlově bude veselo – od 2. do 5. března probíhají tradiční lidové masopustní slavnosti. Chybět nebude pestrobarevné procesí masek, pouliční divadelníci, kejklíři a muzikanti. Těšte se také na masopustní hostinu a zabijačkové speciality.

16. února se slaví v Hamrech u Hlinska, kde drží tradice pořád ve staré podobě. Nejedná se tu o moderní průvod, uvidíte tedy téměř nezměněnou podobu průvodu tak, jak vypadal před více než 100 lety. Průvodu se účastní tradičně 21 masek, za které se převlékají jen muži. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.