Bruslení v Praze s dětmi? Lekce bruslení pro celou rodinu? Vyzkoušeli jsme Icerink

Bruslení v Praze s dětmi? Lekce bruslení pro celou rodinu? Vyzkoušeli jsme Icerink

Mama live Mama live 3. 1. 2020

Ideální sportovní aktivita na zimu pro celou rodinu, ke které nepotřebujete žádné speciální vybavení? Vyrazte si zabruslit do Icerink v pražských Strašnicích. Brusle vám tu půjčí a zkušení trenéři navíc naučí děti základům bruslení a zkušené bruslaře i profi triky. Nedělní program Family On Ice vyzkoušela blogerka Mama live s rodinou (děti 6 a 3 roky).

Koupit voucher do Icerink

Hřiště za domem se během mého dětství v zimě měnilo díky akčním tatínkům na kluziště. Pamatuji se, jak jsem nazula brusle po tátovi v epesní hnědé barvě, zaujala šílený postoj, kotníky dovnitř a už jsem to jela 😀 Ano, nejsem zrovna bruslař roku a podobné to máme oba s manželem i s lyžováním, tak jsme rádi, že dnes už není problém dětem do začátků zajistit profíka.

Program Family On Ice v Icerink nás zaujal – možnost nechat si poradit od lidí, kteří opravdu bruslit umí? No proč ne, Rodina Na Led a hned! 😀

U budovy Škoda Icerink v pražských Strašnicích (vedle proudí Jižní Spojka) je několik parkovišť, dá se sem přijet ale i autobusem – zastávka Sídliště Skalka.

My velcí a šestiletá Baru máme brusle vlastní, Honzíkovi jsme na místě za stokorunový poplatek půjčili (mají dětské brusličky od velikosti 26). S bruslením jsme na tom jako rodina tak, že poslední dvě zimy jsme dohromady asi pětkrát na ledu byli, ale nic extra jsme Barunku nenaučili (sami moc neumíme).

V šatně jsme nazuli brusle a vydali se po pěnovém koberci na led. Ten byl rozdělený na několik sektorů podle zdatnosti bruslařů. My se přidali k mladému sympaťákovi, který se věnoval menší skupince dětí.

Nejdřív se obě děti jistily brankou, Barunce ji za chvíli lektor nenápadně vzal a ona začala na rovnováze pracovat. Učitel to s dětmi uměl, střídal aktivity, učil je pomocí her a děti dělaly pokroky za pochodu.

Drželi jsme se trošku stranou, protože Honzík byl dost nejistý, ale mladý lektor si za námi vždy odskočil a jen tak mezi řečí naučil Barunku vstávat z ledu a zvedat nohy při jízdě. Má na to fígle, koukali jsme jak ti puci.

Barunka se brzy do dětské skupiny přidala a hráli Bomby, na Mrazíka, na Sochy. Spolu s mladým lektorem objížděli různým stylem terčíky, zkoušeli překročit panely a nebo po čtyřech přelezli z jednoho konce na druhý.

Honzík si to spíš okoukával, ten se zapojí příště. Barunka se ptala, jestli nevadí, že jí ještě nejdou dělat citrónky – „Ne, Baru, během 40 minut jsi se vzdala branky, naučila jsi se na bruslích vstávat, jako druhá nejrychlejší jsi na kolenou přelezla stadion a … za mě dobrý!“

A pak se Baru i Honzík shodli, že jsou utahaní jak z výšlapu na Sněžku a mají hlad jako vlk 😀

Proč Icerink? K bruslení je sice trochu jedno, zda je budova s ledem starý stadion nebo designovka, ale Icerink prostě krásně zvenku i zevnitř vypadá.

Program Family On Ice funguje na základě rezervace, takže se nestane, že by led nebyl přes lidi vidět a v šatně nebylo k hnutí. Jo a šatny jsou taky dobrá věc – na stadionech obvykle všechno necháte na lavičce u ledu, takže máte totálně vymrzlé boty a nemáte si pořádně kam sednout a v klidu zavázat brusle. Tady je prostoru dost.

Hodnocení šestileté Baru: „Moc fajn učitelé, naučila jsem se vstávat a jezdila jsem slalom a nebála jsem se dětí, které už to umí a jezdí rychle, ty jezdily na druhé straně.“

Hodnocení tříletého Honzíka: „Jako upřímně, čekal jsem od lyžování víc (pozn. maminky: terminologii ještě nacvičíme), brusle nejsou úplně stabilní obutí. Byl jsem rád, že mám tu branku a tátu s mámou, ale stejně jsem se párkrát svalil. Ten mladý kluk se mě snažil zapojit do lekce, ale ubránil jsem se :-D“

Mama live

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.