Mama blogerka testuje Fajnpark

Mama blogerka testuje Fajnpark

Mama live 30. 5. 2019 Sdílet

Zábavní park Fajnpark u Chlumce nad Cidlinou navštívila mama blogerka Katy z blogu Mama live poněkolikáté. V zimě 2017 nám ve své recenzi popisovala, jak si to užili, když jejím dětem byly 4 roky a 1 rok. Děti povyrostly a Katy s nimi Fajnpark navštívila znovu. A pro vás přidala nové postřehy, tak vám přinášíme její vyprávění aktualizované. Tentokrát s dětmi natočili v parku i video, nenechte si ho ujít!

Vyrazte si do Fajnparku se Slevomatem

A jak se tady mama blogerce s dětmi líbilo?

Zábavní venkovní parky vznikají po celé republice a my jsme si je hodně oblíbili. Jsme s dětmi venku, všichni se vyblbneme a často se i něco nového naučíme. Parky nejsou jen o lanových centrech, ale nabízí nejrůznější možnosti vyžití, divadla, bosostezky, domácí zoo a další.

Máme srovnání a můžu říct, že loňská návštěva Fajnparku patřila mezi ty nejpovedenější. Tehdy byly dceři 4 roky a synovi čerstvě rok. Letošní návštěva naše původní dojmy jen potvrdila, je to opravdu skvělý park. Není to atrakce vedle atrakce, ale projdete se i krásnou přírodou, a co si budeme povídat, Hmyzákov a Dinoprales jsou prostě bomba! Obří modely hmyzu i dinosaurů jsou opravdu velmi reálné.

Fajnpark je zkrátka fajn

Má to smysl o víkendu? Nebude tam hlava na hlavě? Poprvé jsme vyrazili jsme s kamarády v neděli na konci léta a bylo to moc fajn – jak taky ve Fajnparku jinak. Okolí Chlumce nad Cidlinou je místo, kde jsem jako malá trávila každé léto a jezdíme sem dodnes. Je tu i krásný zámek Karlova koruna s ještě hezčím parkem – tam doporučuji zajet a projít se. 

O víkendech je v parku určitě mnohem víc lidí, ale nebylo to nijak obtěžující. Letos jsme jeli v týdnu v polovině června, park byl poloprázdný a spolu s námi tu byly jen nějaké školní výlety – puberťáky bavily krapet jiné atrakce než naše děti, takže jsme si do zelí nelezli. 😀

Fajnpark je na kraji města a rozkládá se na obrovské ploše. Takže jsem měla pocit, že je to pět parků dohromady. Nebudu napínat – byli jsme všichni nadšení.  Dostanete se sem autem, Chlumec leží asi hodinu od Prahy po dálnici směrem na Hradec Králové (dálnice D11, exit 62). Ale jezdí sem i vlak a od nádraží vede cesta až k parku. 

Co tam najdete?

Hopsálkov, bungee jumping, polštář – spousta trampolín, skákacích hradů. Super! Dinoprales – je tam dinosaurů o trochu míň než v Praze na Harfě v Dinoparku, ale zato je najdete v lese a působí reálněji, obzvlášť když zařvou. 😀 A Hmyzákov je další respekt budící areál – pavouci mi nedělají dobře v životní velikosti a místní osminožec měří jak vilka, klíště by se mohlo směle měřit s autem. 😀

Výlet do druhohor nás hodně bavil, s kočárkem to byl malinko cross country projekt, ale dalo se. Celkově mohu zodpovědně říct, že se dá park projekt i s miminkem v kočárku, je tu stín v lesíku, kde si mimčo může v klidu pospat.

Kočárek jsem s sebou měla i letos, ne až tak kvůli Honzíkovi, ale abych nemusela tašky a oblečení tahat v ruce. A potvrzuji, park je pro kočárky sjízdný. Jediné místo, kam se s ním nedá, je Bosov – tedy bosostezkový okruh, kde není vždy zpevněný terén a dostatečně široká cesta. Nechala jsem kočárek u vchodu, kde se nechávají boty, a stezku jsme šli bez kočáru.

Domácí zoo (Zvířátkov) – krmení koz, kdy si koza prostě stoupne na vás a čeká, co jí nabídnete, byl zážitek. Nemáme už na chalupě ani slípku a jsem za všechny kontaktní zoo moc ráda, Barunka má ke zvířátkům pěkný vztah, mazlí je, ale má z nich respekt.

Za desetikorunu si můžete v automatu koupit pro kozy krmení a dávejte bacha, některé mají dost hbité jazýčky a než jsem se s Baru dostala do ohrady, měly jsme ruce prázdné. Kozy nečekají na „dobrou chuť“. 😀

Vodní a vzduchová děla

Pálit ostrejma, tedy vodou, nebo molitanovými míčky? Tatínci byli nadšení a strhli i holčičky. Co vám budu povídat, pusťte soutěživé tatínky k míčkovému dělu a jsou schopní pálit do hlavy i na pětiletou holku 😀 A když došlo na vodní dělo, dekovala jsem se pod záminkou uspání Honzíka, protože pánové prostě jeli bitvu na život a na smrt.

Letos se mi potvrdilo, že má Barunka citlivá ouška, takže jí zvuk při střílení míčků nedělal dobře. Počkala opodál na lavičce, až si Honzík párkrát vystřelí.

Ufo Cars, Mini-Cars i Miniměsto

Další super atrakce, není to jen tak nějaký autodrom, ale má to grády. Autíčka u nás patří k oblíbené pouťové taškařici a tady to mělo mimozemský přesah!

A letos jsem s dětmi zkusila Safari Cars – jedete v typických safari autech, cesta je samý výmol, míjíte zvířata jako hrochy, žirafy a další safari exempláře. Děti vejskaly nadšením a já doufala, že do cíle přivezu nás všechny včetně kompletního chrupu. 😀

Miniměsto – spousta domečků a hradů, kde děti nadšeně úřadovaly. Hezký nápad. Já nevím, čím to je, ale děti milují zahradní domečky, domácí teepee a jiné schovky… vlastně vím, čím to je. Ten pocit, že mají svoje soukromí a svoje doma. Hrát si na rodinu je u nás už roky nej hra.

A i letos jsme tu strávili desítky minut. Dětem se evidentně možnost prásknout mi dveřmi před nosem neomrzela. 😀 Prý můžu zajít na návštěvu, ale jedině s taškou jídla, a spát budu už u sebe doma… Někdy si říkám, že je nechám na zkoušku přespat v Hmyzákově u pana Pavouka. 😀

Bosou nohou

Při první návštěvě jsme chtěli stihnout nedělní divadélko v areálu, tak jsme Bosov vynechali. Letos jsme si jej prošli a byl to jeden z nejsilnějších zážitků. Barunka se neohroženě zula a hopsala si trávou, pískem i po kamínkách. Honzík se zul, ale on je malinko dámička, tak udělal tři kroky a žádal botky zpět. Holt jeden má citlivé uši, druhý zase nohy. 😀

A pro mě byl Bosov balzám! V tomto je Fajnpark opravdu jedinečný. Šli jsme po louce, nikde nikdo, děti absolutně šťastné a já se kochala. Kdybych byla víc duchovně založená, složím tam snad báseň. 😀 Moc oceňuji, že celá plocha parku není založená na zábavě, ale že je tu i spousta přírody a výhledů.

Kde si posedět a odpočinout

Strávili jsme tu víc než čtyři hodiny, nikde jsme nečekali – na prostoru se nešetřilo, je evidentní, že nebyl záměr každý metr čtvereční obsadit atrakcí, a to je velmi sympatické.

Takže se procházíte přírodou, můžete si sednout na lavičku, občerstvit se (jsou tu menší stánky s klasickými fast food dobrotami jako párek v rohlíku a větší stánky, kde mají i větší teplá jídla).

Při první návštěvě jsme na pozdní oběd jeli do naší oblíbené restaurace Pod Zámkem – v parku u zámku Karlova Koruna – je tu i dětské hřiště a výborně vaří. Ani letos jsme v parku neobědvali, vzala jsem dětem svačinky a vodu z domova, takže svačily při procházení parkem. Na závěr si dali oba malinovku.

Na začátku i na konci si děti zahopsaly u vstupu na skákacím hradu a Baru opět navlékla popruhy a dala si trampolínovou jízdu. 😀 Jediné, co děti nelibě nesly, byl mluvící strom… Najdete ho v lese před Akátovým hřištěm a letos s námi nehovořil, tak mu oba svorně spílali. 😀 Ale na lanovém centru na své rozhořčení zapomněli a projíždějícímu parkovému vláčku už mávali celkem zvesela. 

Ukažte mi na Slevomatu vouchery do Fajnparku

Vyrazte si do Fajnparku se Slevomatem

Mama live

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.