Vyrazte s dětmi na veřejné bruslení. Kam? Máme tipy z celé republiky

Vyrazte s dětmi na veřejné bruslení. Kam? Máme tipy z celé republiky

Tipy rodičů 30. 1. 2019 Sdílet

Veřejné bruslení se těší velké oblibě u malých i velkých. Kde jste letos bruslili vy a kam se chystáte? Máte raději bruslení na rybníku, nebo profi kluziště s vyhřívanou šatnou a půjčovnou bruslí? Ať tak, či tak, určitě si vyberete – máme pro vás totiž tipy z celé republiky, kde můžete ledovou plochu okusit a kde to stojí za to. K 

Škola Icerink ve Strašnicích: veřejné bruslení, výuka nebo Family on ice

Vyzkoušejte si, jak vám to jezdí v novém stadionu Icerink – najdete tu dvě ledové plochy, moderní zázemí a led, který se kvalitou vyrovná tomu, po kterém jezdí hráči NHL. Vyrazit můžete na veřejné bruslení a užívat si jízdu, pokud se ale necítíte jistí v kramflecích, využijte možnosti výuky bruslení s instruktorem. Instruktor se bude věnovat maximálně 25 lidem, proto je dobré si rezervovat místa předem.

S celou rodinou vyrazila i mama blogerka Mama live a vyzkoušeli lekci s trenérem: „Kromě toho, že Icerink nabízí perfektní zázemí, nejvíc samozřejmě oceňuji skutečnost, že šestiletá Barunka na led vstoupila s podporou branky a po 40 minutách jezdila sama, za jízdy si tleskala pod kolenem, naučila se bez váhání vstávat z ledu a získala potřebnou sebejistotu.“

Podívejte se na naši nabídku veřejného bruslení a výuky ve škole Icerink.

Bruslení na pražské Letné

Na Letenské pláni se opět bruslí zdarma.

 • Kluziště je otevřeno denně od 9 do 21 hod. až do 24. února.
 • Připraveny jsou i tematické akce a novinkou letošního roku je bezplatná škola bruslení pro školy i veřejnost.
 • Bruslařskou plochu na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparty.
 • K bruslení lze využít standardní velkou ledovou plochu (40 × 15 metrů) + navíc samostatně oddělenou dětskou plochu (10 × 15 metrů). Brusle si můžete půjčit na místě.

Bruslení pod Žižkovskou věží

Ať už jste ostřílení bruslaři, co zvládají všechny triky, romantici, kteří chtějí vzít partnerku na netradiční rande, nebo rodičové s neposednými dítky, vydejte se na venkovní kluziště pod Žižkovskou věží, kde se budete prohánět pod širým nebem.

S dětmi sem zamířila i MK life, mama blogerka roku 2017, a bruslení i vyhlídku si celá rodina dost užila: „Prostoru bylo dostatek, lidi ukáznění a led byl skvělý. Bruslili jsme tak až do úplné tmy a pak si udělali noční vyjížďku na vyhlídku po Praze. Chvilku jsme zvažovali, že si na věž dojdeme jiný den (což voucher umožňuje), ale nakonec jsme se s tátou shodli, že rozsvícená Praha bude pro holky mnohem atraktivnější.“

Nabídku na veřejné bruslení se svařákem i vyhlídkou najdete na Slevomatu.

Bruslení s prasátkem Peppa v Europark Štěrboholy

V lednu byla jako již tradičně otevřena ledová plocha v Europarku. Bruslení je zdarma až do 2. března a má to samé výhody. Jste v teple, pěkně pod střechou a letošními maskoty jsou sourozenci Peppa a Tomík Prasátkovi.

 • Otevírací doba a půjčovna bruslí: denně od 9:00 do 21:00 hodin. Přestávky od 12:00 do 13:00 hodin, od 16:00 do 17:00 hodin. Vstup na led pouze s rukavicemi. Zapůjčení bruslí: 20 Kč/hod. proti vratné záloze 1000 Kč za jeden pár.
 • Školička bruslení zdarma každou středu 13:00–15:00 hodin.

Brněnský Bruslák

Tip na tento typický brněnský „meeting point“ jsme dostali od mama blogerky Bejbyblog: „Je to obrovské kluziště na Moravském náměstí a bruslí se kolem svatého Jošta na koni.“

 • „Bruslák“ má celkovou plochu 800 metrů čtverečních.
 • Díky speciální technologii bude možné bruslit až do 13 °C. Kluziště by mělo být otevřeno až do konce března.
 • K dispozici je i šatna pro úschovu osobních věcí.

Brněnské kluziště Pavillon v parku Koliště

Rodinné, malinké, zastřešené a klidné kluziště doporučuje mama ambasadorka Helena: „Bruslíme tady často sami a hned vedle ledu se klidně vyspí miminko v kočárku.“

 • Pro pohodlí návštěvníků slouží lavičky a stolky s přímotopy, uzamykatelné skříňky a stánek s teplými a studenými nápoji, WC v budově pod schody a půjčovna bruslí.
 • Malí bruslaři si mohou půjčit stabilní kovové hrazdičky a kužely.
 • Vstup je na neomezenou dobu za 80 Kč, děti do 3 let mají vstup zdarma.

Kluziště Lešná s umělým ledem

Helena nám tipů na ledové plochy v Brně a okolí poslala více. Lešná má umělý povrch, který je pomalejší než přírodní, ale taky měkčí, pády tolik nebolí, a hlavně netaje do nepříjemných louží.

 • V areálu je stánek s občerstvením, skříňky, lavičky, mobilní WC, půjčovna a broušení bruslí.
 • Bruslí se v 90minutových blocích, vstupné je 60 Kč pro dospělé, 40 Kč pro děti a do 3 let zdarma.

Na Kraví hoře letos připravili kluziště rovnou dvě

Jedno kluziště slouží pro veřejné bruslení, druhé pro hobby hokej. Zároveň je na veřejné bruslení zákaz vstupu s hokejkou, takže se tady nikdo nemusí bát rány pukem nebo hokejkou. Ledové plochy jsou hned vedle plavecké haly, po bruslení si můžete ještě zarelaxovat v sauně a vířivce nebo si zaplavat v bazénu.

 • K vybavení kluziště patří krytá přezouvána se skříňkami a mobilní WC, další sociální zařízení a bufet jsou v bazénové hale.
 • Kdo má permanentku na bazén, může ji využít i na bruslení.
 • Menší parkoviště je přímo před vstupem, další velká odstavná plocha asi 100 metrů nad areálem a přístup až k ledu je bezbariérový.
 • Dospělí platí 80 Kč za časový blok (105 minut), děti 50 Kč a do 6 let zdarma.

Kluziště Vodova je největší v Brně a mají tam lachtany!

Veselá pomůcka „lachtan“ pro učení na bruslích pobaví malé i velké, děti se na nich můžou nechat povozit nebo je tlačit. Dají se půjčit i klasické „hrazdičky“.

 • Nedávno rekonstruovaný areál nabízí velkou vnitřní šatnu se skříňkami, půjčovnu bruslí, brusírnu a zimní bar s občerstvením, které zahřeje.
 • Parkovat se dá na přilehlém parkovišti a přístup až k ledu je bezbariérový.
 • Časové bloky jsou v týdnu dvouhodinové, o víkendu tříhodinové.
 • O víkendech v ranním bloku probíhají kurzy bruslení na půlce kluziště. O děti se starají instruktoři z Lemur centra a mají připravenou spoustu barevných pomůcek. Vstupné je 90 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti.

Ideální místo pro první dětské krůčky na bruslích?

To najdete v Uherském Hradišti hned vedle Masarykova náměstí a i toto nám doporučila mama ambasadorka Helena. 

 • Na nádvoří Jezuitské koleje bylo otevřeno malé kluziště s umělým ledem. Nejmenší si tu mohou půjčit plastové trenažery ve dvou velikostech. Až bruslení děti omrzí, zabaví je domeček plný odrážedel.
 • Přilehlá kavárna nabízí výbornou kávu, posezení s výhledem na kluziště a dětský koutek. Otevřeno je denně od 9 do 18, v neděli do 16 hodin, vstupné 20 Kč za osobu.

V Horním Benešově se bruslí s hudbou

Bruslení doslova za pár korun, na kvalitní ploše a za doprovodu hudby si můžete vychutnat na zimním stadionu v Horním Benešově.

 • Veřejné bruslení bývá obvykle v neděli odpoledne (dle rozpisu na webu), využít můžete tribuny s lavičkami, vnitřní šatny s toaletou a bufet. Pro děti jsou k zapůjčení stabilní plastové trenažery.
 • Přístup až k ledu je zcela bezbariérový a parkuje se na parkovišti přímo před vchodem.
 • Vstupné je 20 Kč pro dospělé, 15 Kč pro děti a do 6 let zdarma. Doprovod zaplatí 5 Kč.

Pardubice: ČSOB Pojišťovna arena

V Pardubicích najdete 2 kryté haly. ČSOB arenu Pardubice, která patří mezi nejmodernější u nás a kde se konají také extraligová utkání, a také menší halu. Veřejné bruslení probíhá právě v menší hale.

 • Dospělí: 40 Kč,  Děti a mládež od 6 do 18 let: 20 Kč,  Děti do 6 let: zdarma,  Nebruslící doprovod: 10 Kč
 • Broušení bruslí: 80 Kč/pár nových bruslí,  60 Kč/pár starých bruslí
 • Půjčovna bruslí není k dispozici

V Pardubicích se nově bruslí i na Závodišti, kde vznikl Zimní sportovní park a vstupenky na bruslení lze zakoupit i on-line.

Bruslení ve Vodním světě v Kolíně

Od 15. listopadu do 15. března se bruslí v areálu Vodního světa v Kolíně na dětském dopravním hřišti.

 • Přístupné je od 8:00 do 22:00, kluziště využívají i školy, proto je třeba sledovat webové stránky.
 • Poplatek je symbolický 40 Kč za dospělého, 30 Kč za dítě do 15 let a 10 Kč za doprovod. Za 50 Kč vám zapůjčí brusle (proti vratné záloze 1000 Kč) a za 30 Kč přilbu.
 • Pokud máte brusle svoje, můžete si je zde nechat v pondělí, středu a pátek od 15:00 do 17:00 nabrousit.

Jak hodnotí bruslení mama ambasadorka Veronika? „My jsme vyrazili se synem (2,5 roku) poprvé. Šli jsme hned po obědě a led byl téměř prázdný. Obsluha byla velmi ochotná, takže nám i zapůjčili branku na přidržování. Nicméně tu syn používal chviličku a pak se pustil a bruslil jako profík.“

Liberec: Svijanská aréna

Svijanská aréna je součástí moderního komplexu Sport Park Liberec. Primárně hala slouží jako domácí kluziště hokejovému týmu TJ Bílí Tygři Liberec a kluziště využívá také Bruslařský klub Variace Liberec. V průběhu celého roku zde bývají vypisovány termíny veřejného bruslení. Bruslí se v časech: úterý 18:00–19:00, sobota 15:00–17:00 a neděle 15:00–17:00.

V Liberci si můžete zabruslit i v Home Credit Areně, což je jedna nejmodernějších multifunkčních hal v České republice. Brusle si tu můžete zapůjčit i za poplatek nechat nabrousit. A pořádají se tu i nejrůznější akce. Na Valentýna probíhá Bruslení pro zamilované.

Plzeň: Zimní stadion

Zimní stadion Plzeň disponuje dvěma ledovými plochami – HM Arenou a Tréninkovou halou. Obě mají stejné rozměry (28 × 60 m). Veřejné bruslení probíhá v tréninkové hale. HM Arena je domovem pro místní hokejový klub HC Škoda Plzeň a pravidelně se zde konají také kulturní akce.

 • pátek 1. února 10:00 – 11:30,  sobota 2. února: 10:00 – 11:30,  neděle 3. února: 14:30 – 16:00
 • Dospělí: 30,– Kč,  Děti 6–15 let: 20,– Kč,  Děti do 6 let: zdarma,  Doprovod: 10,– Kč

Skalka Family Park, skvělé bruslení na okraji Ostravy

Jestli máte rádi lyžování, bruslení i bobování, pak určitě navštivte Skalka Family Park v Ostravě, kde můžete všechny tyto sporty provozovat na jednom místě. Rozlehlý areál nabízí bohaté vyžití pro děti i dospělé, navíc v krásné přírodě a s dobrou dostupností.

 • Od listopadu do března je v provozu osvětlené kluziště, které je vhodné jak pro zkušené bruslaře, tak i pro začátečníky, kteří mohou opět využít služeb kvalifikovaných lektorů.
 • Zázemí kluziště nabízí místnost pro přezouvání a také půjčovnu. Pokud brusle nevlastníte, není to žádný problém.
 • V areálu rovněž najdete bistro, restauraci s tradiční kuchyní, průlezky pro děti nebo minizoo.
 • Skalka Family Park se nachází na okraji Ostravy-Poruby. Hned u areálu je velké bezplatné parkoviště. 
Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.