Snídaně je základ! Užijte si i s dětmi „all you can eat“ v srdci Prahy

Snídaně je základ! Užijte si i s dětmi „all you can eat“ v srdci Prahy

JANEONTHEMOVE 27. 12. 2018 Sdílet

Procházka vánoční Prahou patří k tradicím mnoha rodin a možná si ji dopřáváte i vy? Napadlo vás zahájit takový den snídaní “all you can eat” v samotném srdci Prahy? Přinášíme vám tip na jednu takovou nabídku. Mama blogerka JaneOnTheMove vzala rodinu na snídani do Ristorante Vabene. Nechte se inspirovat.

Podívejte se na naši nabídku (nejen) snídaní restaurace Vabene.

Snídaně se podává v suterénu restaurace Vabene, kam se vydáte po točitých schodech přímo naproti hlavnímu vstupu do restaurace.  Pokud máte kočárkové děti, tak kočárek necháte zaparkovaný nahoře v restauraci před tím, než se vydáte po schodech dolů do sklepní části.

Jakmile sejdete schody, přivítá vás usměvavá slečna, která zkontroluje voucher, a můžete se usadit v jedné ze dvou místností, které jsou vzájemně propojené. Atmosféra gotického sklepa je komorní a vhodně doplněna příjemnou hudbou. V jeho další části je k dispozici snídaňová nabídka.

Věřím, že každý strávník si najde to svoje, a to včetně dětí. Snídat můžete od vajíček (míchaná, pečená i natvrdo) a uzenin se sýrem přes sladké koláče, bábovku, croissanty po müsli a jogurt. V nabídce nechybí ani různorodé pečivo a ovoce. Ostatně, prohlédněte si fotky a přesvědčte se sami, že nabídka je opravdu pestrá.

Kouzlo bufetové snídaně je v tom, že si na talíř naložíte jen to, na co máte chuť.

K snídani si můžete dát džusy a z teplých nápojů čaj a kávu (z automatu, nebo filtrovanou – tu doporučuji já). Je k dispozici také studené i teplé mléko, takže pokud mají vaše děti rády mléko, nebo kakao, tak si také přijdou na své. Na děti jsou zde ostatně připravení  – k dispozici je dětská židlička, v nabídce ovoce, ale i třeba palačinky. Zde přichází moje jediná výtka, což jsou studené palačinky. Naše děti v tom však nespatřovaly problém 😀

Na této nabídce oceňuji zejména to, že všeho bylo dostatek a slečny pravidelně doplňovaly, co bylo třeba. Můžete posedět tak dlouho, jak je vám příjemné, a opravdu si tak užít pomalý start nového dne.

Další faktor, který je pro mě při výběru restaurace vždy důležitý, je obsluha – a tu tady musím skutečně pochválit. Slečna byla milá a pozorná, ale ne vlezlá, a dětem donesla pastelky i hračky, aby se lépe zabavily. Za mě palec nahoru.

Na snídani můžete vyrazit každý den (i o víkendu) v časovém rozmezí 7:30 – 10:30. Restaurace Vabene je umístěna mezi Staroměstským náměstím a náměstím Republiky, odkud jsme se do ní vydali procházkou my. S plnými bříšky pak můžete pokračovat třeba na adventní trhy, užít si svařák a vánoční atmosféru v Praze, protože Vánoce Praze neskutečně sluší.

A kam dál za zábavou a zážitky s dětmi? Inspiraci najdete u nás!

JANEONTHEMOVE

JANEONTHEMOVE

Maminka Emy a Davida, momentálně na rodičovské dovolené, která má ráda kafe a tráví spoustu času v kavárnách. Ráda cestuje, čte, fotí a pořizuje si papírenské nezbytnosti.