Aquapark Vyškov otestován! Koupání pod střechou nebo venku? A co obě varianty?

Aquapark Vyškov otestován! Koupání pod střechou nebo venku? A co obě varianty?

BEJBYBLOG 23. 11. 2018 Sdílet

Stýská se vám po bazénu a koupání? Tak tu máme jeden tip na aquapark, kam můžete vyrazit v létě i v zimě.

Vyzkoušela jej s pětiletou Vali i brněnská mama blogerka Vendy z Bejbyblog. Je to aquapark, kde si můžete až těsně před samotným vstupem vybrat, jestli se půjdete koupat ven nebo pod střechu. Má totiž obě varianty (venkovní a vnitřní část není propojená). Najdete jej kousek od Brna a je to Aquapark ve Vyškově.

Pojďme si hned na začátku srovnat pojmy a říct si jedno číslo, které je pro nás v této recenzi/hodnocení/tipu (jak chcete) lehce určující.

Vyškovský areál má 17 let, tudíž byl otevřen (kdo umí rychle počítat, tak už to ví) v roce 2001. Logicky nemůžeme čekat ultramoderní záležitost typu dnešních „akvalendů“. A paradoxně právě za tohle si zaslouží pochvalu. Proč? Rozhodně na ty roky totiž nevypadá! Za mě klobouk dolů, že dokáže držet krok i s novějšími a modernějšími zařízeními jinde na Moravě, i když mořský vlny a trychtýře už tu asi nedoinstalujou 😀 Tak to jsme si trošku vysvětlili oficiality a konečně jdeme do bazénu.

„Předsedoooo, oni mají bazééény..!“ A že jich mají – to by předseda koukal.

Vyškovský aquapark je obrovský. Mají jak zimní, tak letní areál, které nejsou propojené.

Vnitřní aquapark má ale i venkovní bazének, do kterého se dostanete buď tunýlkem a nebo tam vede dojezd toho delšího ze 2 tobogánů – 90 metrového červeného. Tobogán má i „černou díru“. Tak já říkám všem těm úplně zatemněným částem, kde prostě fičíte a nevíte kam.

Součástí venkovního bazénku jsou i bublinková masážní lehátka pod vodou,  hřib a divoká řeka. A nebojte, nezmrznete, voda tam je stejně teplá jako vevnitř – píšou 31°C.

Na tobogány se dostanete, když stoupáte nahoru do tohohle červenobílého pruhovaného majáku,  který z oken okolních sídlištních domů musí působit hrozně vesele 😀 Po cestě nejdřív narazíte na vstup do 44 metrového žlutého tobogánu, který vede dovnitř, a úplně nahoře ve věži není princezna, ale vstup do toho 90 metrového červeného, který vede ven.

Vnitřek je rozdělen na dvě části. Ta pro plavce s „pětadvacítkou“ je po schodech nahoru a odtud se dostanete i do páry, vířivky nebo bylinkové sauny, o které Vali prohlásila, že tam teda nejde, protože to tam smrdí – prosím vás normálně tam byly cítit bylinky (úplně objektivní recenzent by z Val teda zatím nebyl 😀 U plavečáku je i Mokrý bufet, do kterého můžete logicky i v plavkách, ale ten byl bohužel zrovna zavřený.

Tady na klasických skokáncích do velké hloubky (2 metry) se Vali hodně „vyblbla“ – ze začátku je vždycky nesvá, ale jak skočí poprvé, je nezastavitelná. Umí plavat tak napůl. Jakože se jí půlka hlavy potápí, ale ona přesto plave 😀 A tak má radši plavání pod vodou. Moc jsem brýle do vody nikdy sama nepoužívala, ale ona kouká pod hladinu cca 80 % času, co je ve vodě, a minule z ní byl lehce angorský králík, tak byla koupě jasná.

Druhá část je velký nepravidelně hluboký bazén, kde na vás čekají opět bublinky, masážní lavice, gejzír uprostřed bazénu… Je to taková odpočinková zóna.

Sem dojíždí i kratší tobogán a je tady i dětské „plivátko“, jak brouzdališti vždycky říkala moje brněnská babička. Plivátko je ve tvaru hradu a má chrlící hříbek, který tentokrát nechrlil. Hloubka je, jak ukazuje fotka, Valince po břicho, když sedí. Takže mrňatům vstup přikázán 😀

My jsme zkusili i letní areál, který je otevřený od června do října při dobrém počasí. Všechny aktuální informace o provozu včetně nezbytností, jako je ceník, najdete na webu vyškovského aquaparku.

Letní areál je ještě rozlehlejší než zimní. Vyhřívaný plavecký bazén je 50 metrový a vede do něj široká dvojskluzavka. Přesně netuším, jaká byla hloubka v místě dojezdu, ale Vali (116 cm) nedosáhla na dno 😀

Areál má nové dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal, několik pingpongových stolů a spoustu místa pro vaše deky.

Hodně se mi líbilo prostředí v okolí venkovního bazénu. Na to, že to je koupaliště, tak tam je spousta stromů, laviček a tráva mi přišla po tom vyprahlým létě taky nějak hezky zelená 🙂 A ty děti, které vždycky musíte přemlouvat, ať jdou z vody, vám pomůže přesvědčit nové hřiště s výběrem z hodně prvků. Dokonce tam měli i tabuli a křídy.

Jídlo brát nemusíte, vždy je otevřen minimálně jeden bufet a restaurace, kde jsme si dali oběd my – v plavkách na zahrádce 😀 

BEJBYBLOG

BEJBYBLOG

Mám svou Valentinku a taky tak trochu "retro" mezi mamablogy. Bejbyblog.cz jsem začala psát chvíli po tom, co se Vali narodila. Od té doby se snažím každou volnou chvíli vyplnit tak, abychom si ji užily obě dvě stejně skvěle. Miluju čerstvé květiny a nesnáším rajčata.