Úniková hra pro děti? Vydejte se do světa fantazie s Alenkou v říši divů

Úniková hra pro děti? Vydejte se do světa fantazie s Alenkou v říši divů

Mama live 21. 11. 2018

Únikové hry se poslední roky těší obrovské popularitě. Týmy hráčů se pokouší uniknout z vězení, vypátrat zloděje diamantů, vyřešit složité šifry. Ale co děti? Mají i ty kde unikat?

Často bývá úniková hra vhodná pro děti od 10 let, takže když se v nabídce objeví hra i pro mladší, je z toho spousta radosti. Mama blogerka Mama live s manželem jsou nadšení únikáři, takže neváhali a s dětmi (6 a 3 roky) vyrazili do Puzzle Room otestovat únikovou hru Alenku v říši divů.

Sestavte tým, prostudujte nabídku u nás na Slevomatu a s vouchery vyrazte vstříc světu fantazie.

S mužem únikové hry milujeme. Jsme soutěživci, náruživí hráči deskovek a dobrý tým. Přesto jsme vždy překvapení, jak to umí být náročné. Není to zábava pro každého, ale je to obrovský adrenalin a skvělá zábava.

Musím říct, že jsem se hrozně těšila, až objevíme únikovou hru, která bude i pro děti. A to se teď stalo! Dostali jsme možnost vyzkoušet v Puzzle Room Alenku v říši divů a byla jsem ujištěna, že není třeba, aby dítě umělo číst. Tudíž vhodné i pro naši bystrou předškolačku.

V sobotu po obědě, v den mých narozenin (to je detail, který není pro recenzi samotnou důležitý, ale měla jsem potřebu vám to sdělit :-D), jsme vyrazili za dobrodružstvím 😀 Barunka je „těšič“, byla napjatá. Pobočka Puzzle Room je v Senovážné ulici v samém centru města a nám se podařilo zaparkovat na placeném stání přímo před vchodem. Vítala nás milá paní, která hned na úvod pochválila Barunku, že má postřeh (na obraze na zdi objevila všechny ukryté obrázky), takže si ji získala 😀 A když Barunce řekla, že uvnitř bude i pavouk, nadšení gradovalo, protože se máma bude bát 😀

Dostali jsme instrukce a mohli jsme vlézt do první nory 😀 Hra je inspirovaná Alenkou v říši divů, ale pokud jste knížku stejně jako já nečetli, nijak to vaše šance na uniknutí nesnižuje. Cílem v první místnosti bylo získat klíče k otevření dvou skříněk a ochutnat, co je v nich schované. Měli jsme s sebou naštěstí plyšovou kočku Šklíbu, ze které nám občas přišla nápověda nebo vodítko, takže se nám z nory podařilo včas přejít do vedlejší party místnosti – konal se tam totiž čajový dýchánek s dortíkem … a ano, i s pavoukem 😀

V naší zkrácené family verzi jsme museli získat pět klíčů, aby se otevřely dveře. Nebudu vás napínat, nepíšu vám to od pavouka a necpu se dřevěným dortem 😀 Unikli jsme 😀

Byla to zábava. Děti plnily spíše pomocné úkoly – skládaly, hledaly, sledovaly, kam jde pavouk, popisovaly, jak je co postaveno a hlavně v první místnosti zodpovědně ochutnávaly 😀

Úžasné mi přišly dekorace – první místnost temná a tajemná, druhá místnost rozzářená, barevná a prosvětlená. Kulisy navrhovali divadelní scénografové a je to znát.

Dále hodnotím moc pozitivně, že se daly úkoly plnit nezávisle – když se tedy člověk někde zasekne, zkusí vymyslet další indicii, prostě je jedno, v jakém pořadí klíče najdete.

Za nás to byla super strávená hodinka a zase úplně nový druh zábavy. Tříletý Honzík si to s námi užil taky a rozhodně se nenudil.

Pokud máte hravého ducha, rozhodně doporučuji vyrazit. 

Jak se vám článek líbil?

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.

Zaujal vás článek? Tohle se vám bude líbit!