Zetor Gallery v Brně: sahat, lozit, řídit, troubit? Povoleno!

Zetor Gallery v Brně: sahat, lozit, řídit, troubit? Povoleno!

GÁBI 5. 11. 2018 Sdílet

Jede traktor, jede Zetor. Navštivte brněnskou Zetor Gallery, poznejte nejnovější modely této unikátní značky a vyzkoušejte i historické traktory. Ano, čeká vás spousta zajímavých informací a můžete si většinu strojů i prolézt a osahat. Součástí výstavy jsou i interaktivní multimediální prezentace s bohatou historií značky Zetor a na závěr se určitě nezapomeňte stavit v Zetor Fan Shopu, kde si vyberou malí i velcí a určitě nejen kluci!

Mama blogerka Gábi vzala do Zetor Gallery celou rodinu (děti 5 a 8 let): Naše doba si žádá zábavu a co nejvíce vtáhnout všechny návštěvníky do dění. A to v Zetor Gallery umí!“

Podívejte se na nabídku Zetor Gallery na Slevomatu a užijte si prima odpoledne obklopeni silnými stroji!

Bydlíme na vesnici, máme louku, v obci zemědělské družstvo, takže o traktory není nouze. Člověk by si řekl, že takové muzeum traktorů pro nás bude totální nuda. Ale ono ne. Byla to bomba!

Byla sobota, pršelo a venku bylo pravé dušičkové počasí. Takže program někde uvnitř se vyloženě hodil. Plán vyjet do muzea zněl jako nejlepší řešení na takové sobotní odpoledne. Podobný nápad dostalo víc lidí, takže v muzeu se to hemžilo rodinkami, ale vzhledem k tomu, že je galerie prostorná a vystavených traktorů spousta, tak to ničemu nevadilo.

Hned vedle vchodu zaplatíte vstupné, které je dle mého nízké na to, co vše ve 2 podlažích uvidíte. Samozřejmě si můžete koupit i nějaké dárečky, ale to doporučuji až při odchodu 🙂 V chladnějším počasí oceníte stejně jako my skříňky na oblečení. A hurá na traktory!

Z historie až po současnost

Už v roce 1946 se proháněly po polích první „zetorácké“ traktory. Tím pádem ani v brněnské galerii nesmí chybět historické kousky. Právě ty naši rodinu zaujaly asi nejvíce. Má to něco do sebe. Nejen ten jejich celkový vzhled, ale hlavně ty drobnosti jako řazení, zobrazování rychlosti. Úplně na vás dýchne historie. Letos, když slavíme 100 let republiky, to vnímám ještě víc. Na jedné zdi je krásně znázorněno, kam všude putovaly a putují „zetorácké“ traktory.

Petrovi se nejvíce líbil model 2023 – takový modrý, pásový, určený pro sady a vinice. Violce zelený Super 50 a Jirkovi současný FORTERRA HD, který se vyrábí od roku 2014. Každý si tedy našel svého favorita a já měla problém se rozhodnout. Mně se líbily všechny ty malé staré traktůrky.

Sahat, lozit, řídit, troubit? Povoleno!

Nevím jak vy, ale občas mám strach toho našeho divočáka na některá místa vzít. Nejraději si vše prohlíží, zkouší, takže se to moc neslučuje třeba s některými konzervativnějšími výstavami. Možná to také znáte… Proto třikrát sláva těm, kteří sestavovali tuto expozici a přišli na to, že nejen děti nejvíce ocení, když si do traktoru budou moct i vlézt.

Nikomu nevadí, když si děti vše vyzkouší. Samozřejmě určitá opatrnost a pozornost je potřeba i tady, žádné nezřízené dovádění se nekonalo, ale i tak to bylo mnohem uvolněnější a děti byly nadšené.

Nadšený byl i Petr 😀 Asi vám nemusím ani popisovat, jak se tam líbí tatínkům. V některých případech možná ještě více jak dětem. Bavila jsem se tím, co tam ta moje trojka vymýšlela. Fiktivní závody, řízení, řazení… Myslím si, že i z fotek je to poznat, jak si to všichni užili.

Žijeme v 21. století – interaktivita nesmí chybět

A aby to nebyla vážně nuda, tak je v celém muzeu několik míst, na kterých najdete audiovizuální prvky, multi-dotykové displeje, různé součásti, počítačovou animaci i hru. Tady se vyřádí vážně každý. Hravou formou zjistíte spoustu zajímavostí, vyzkoušíte si ovládat traktor a menší děti si mohou složit třeba puzzle. Těch možností se v galerii schovává hned několik, stačí je jen využít.

Za mě je tohle jedno z největších plus. Nudných galerií už bylo dost. Naše doba si žádá zábavu a co nejvíce vtáhnout všechny návštěvníky do dění. A to v Zetor Gallery umí!

Pokud tedy uvažujete nad tím, jestli se sem vyplatí jet, tak za nás rozhodně ANO! A je jedno, jestli máte doma holky, nebo kluky, zabaví se tu všichni a to včetně rodičů. A ti nejmenší, pro které jsou opravdové traktory ještě příliš velké? Zkusí si odrážedla 😀

Traktor všude, kam se podíváš – i na dárkových předmětech

Modely, karty, knížky, oblečení, školní aktovka, deskové hry… všechny možné varianty dárků, hraček a drobností, které potěší každého, kdo má rád traktory a konkrétně Zetor. Těch variant je tolik, že si to ani nepamatuji. Violi a Jiřík si mohli vybrat každý jednu věc, která by je potěšila. Violi zvolila knížku a Jiřík karty. Hned ten den jsme si je museli zahrát 🙂 No a Ježíšek prý má uvažovat nad aktovkou se Zetorem.

Tak kdy vyrazíte? Vouchery pořiďte na Slevomatu a prozkoumejte Zetor traktory do posledního šroubku!

GÁBI

GÁBI

Blogerka Gábi má dvě děti, žije na vesnici, má slabost pro lokální a sezónní suroviny, kvalitní kávu, víno a dobré jídlo. Déle než šest let píše blog Recepty dětem, tři roky po sobě byla v TOP 10 Czech Blog Awards (FOOD).