Kam s dětmi v Brně? Nuda nikdy nebude v Modelovém světě

Kam s dětmi v Brně? Nuda nikdy nebude v Modelovém světě

BEJBYBLOG 5. 11. 2018 Sdílet

Město propracované do nejmenších detailů? Vláčky, kam se podíváš? Modely dinosaurů? A pak se zhasne a vy jen žasnete.

Modelový svět v Brně byste měli znát. A rozhodně to není místo, které užijí jen páni kluci. Naopak! Mama blogerka Vendy z blogu Bejbyblog sem zašla s pětiletou Vali a byly obě mile překvapené, jak super místo objevily a že tu nejezdí jen vláčky 😀

Podívejte se na Modelový svět v naší nabídce na Slevomatu.

Blíží se vánoční období a já mám pro Vás jeden tip na výstavu, kterou můžete spojit třeba s brněnskými vánočními trhy.

Místo, které vám chci totiž dneska představit, je na Josefské ulici. Takže ideální je zajít sem z nádraží cestou na Svoboďák nebo ze Svoboďáku zpátky na šalinu 😀 A nebo využijte obě varianty – vstupenka vám totiž platí celý den, takže se klidně můžete vrátit. 

Když jsem Vali řekla, že půjdeme do Modelového světa, nevěděla, co ji čeká. Ptala se mě, jestli tam jako budou „jenom“ vlaky? Každé druhé dítě by bylo z vláčků ohromené, ale Vali je prostě moje 😀

Každopádně jsme dorazily do Modelového světa a nemusím vám asi dlouze popisovat, jak byla nakonec nadšená. Já ji odtamtud nemohla dostat!

Modelový svět je výstava,  herna a prodejna modelů ve dvou místnostech.

Modelové město s příběhem

Jedna místnost je celá obestavěná obrovským modelovým městem s příběhem, kde lítají vrtulníky, je tam zábavní park, letní kino, zřícenina, hospody, hotely a každičká budova a postavička je promyšlená, propracovaná. Toho průvodce, který to celé dotváří, si prostě musíte přečíst.

Samozřejmě „tlumočte“ dětem podle jejich věku, ale třeba zdravotníci z jednotky SMRT NA DOSAH nebo dechová kapela TBC v čele s Hedvikou Dušnou a Ivem Sýpavým jsou prostě bomba 😀

A takové perličky najdete v celém průvodci. Majitel a vášnivý modelář pan Jančík do obou místností dal srdce a doslova to stříká z každičkého kousku. To je prostě vidět.

Po tom, co jsme se trošku rozkoukaly, zapnul nám pan Jančík „noční režim“. To byla teda paráda. Všem autíčkům i „ve dne“ svítí světla, budovy jsou osvětlené, sanitky blikají, ale při nočním módu to opravdu vynikne… a to nemluvím o letním bijáku 😀

Uvnitř některých budov vidíte i pracovníky, pivní tanky, v botanické zahradě dokonce masožravku. Je to opravdu vychytaný do detailů. Noční obloha, nasvícení, helikoptéra nebo zvuky nehody na tlačítko…

A jaksi jsem zapomněla říct, že samozřejmě kolejištěm neustále sem a tam jezdí různé vlaky.

O kolejišti bych mohla povídat hodinu, vlastně o každé budově, postavičce i cestě by se dal říct příběh. Ale bude lepší, když si to všechno prohlídnete a objevíte sami.

A konečně ty vlaky!

V druhé místnosti je vláčkodráha pro nejmenší se spoustou zvířátek a kostiček navíc a potom ještě jedna dráha pro velké RC auto. My jsme strávily nejvíc času u klasické autodráhy, která je 30 metrů dlouhá a je na dvě auta. Vája byla hotová a já musela jezdit taky 😀

V obchodě je pak na výběr velká spousta modelů, dílčích kolejí, modelářských doplňků a stavebnic. Takže třeba nějakému tatínkovi nebo dědečkovi na Vánoce super nápad.

Pokud chcete, pan majitel má na webu kolem padesáti fotogalerií, kde je vidět, jak vše skládal, lepil, konstruoval. Fotek jsou tam opravdu stovky, tak mrkněte. Ale lepší bude, když se sem rovnou zajdete podívat.

Není to na celý den a dětem to můžete dát za odměnu, že s vámi pak pojedou na nákupy do centra, které je většinou moc neberou. My jsme si to moc užily!

A vy si rozvažte – je lepší zajít sem do Modelového světa nebo těch 50 kaček hodit do autíčka v nákupáku, který z vašeho děťátka za 3 minuty vyklepe duši? Já mám jasno.

Máte jasno i vy? Kupte celodenní vstupenky na Slevomatu a užijte si to.

BEJBYBLOG

BEJBYBLOG

Mám svou Valentinku a taky tak trochu "retro" mezi mamablogy. Bejbyblog.cz jsem začala psát chvíli po tom, co se Vali narodila. Od té doby se snažím každou volnou chvíli vyplnit tak, abychom si ji užily obě dvě stejně skvěle. Miluju čerstvé květiny a nesnáším rajčata.