S dětmi do Tábora: ubytování v historickém centru, wellness a parádní zoo

S dětmi do Tábora: ubytování v historickém centru, wellness a parádní zoo

MK Life 19. 10. 2018 Sdílet

Chcete si i s dětmi odpočinout? Oceníte vybranou kuchyni? Je vám blízké poznat trochu historie, projít se městem a užít si památky?

Máme pro vás tip na hotel v samém historickém centru Tábora, kde v restauraci La Cave kraluje oceňovaný šéfkuchař Martin Pudil, kde si užijete wellness i pivní lázně a odkud to budete mít na toulky městem opravdu jen pár metrů. Jak si víkend v LH Hotel Dvořák Tábor****Congress&Wellness užila mama blogerka roku MK life s rodinou? 

Podívejte se na nabídku hotel u nás na Slevomatu.

Taky se vám občas stane, že se ocitnete na místě, kam jste vůbec neměli v plánu vyrazit? Nám se to stalo poměrně nedávno a zase se nám potvrdilo, že ani s dětmi není potřeba všechno úzkostlivě plánovat 🙂  Víkend v Táboře dopadl na jedničku s hvězdičkou a podíl na tom mělo i příjemné ubytování v Hotelu Dvořák.

Nevím, zda jsme si mohli vybrat ubytování blíže k centru. Moc krásný hotel, s útulnými pokojíčky, bohatou snídaní a jen krok od uliček, které nás lákaly k průzkumům každý den našeho pobytu.

Do hotelu jsme se dostali v pátek až hodně pozdě večer a já byla moc ráda, že to nebyl problém. Na recepci nás uvítala milá slečna, vyplnili jsme ubytovací karty k registraci a pak už alou do pokoje a spát, protože ráno nás čekalo brzké vstávání na (nejen) snídani a toulání krásným Táborem.

Náš pokoj v hotelu byl příjemný a útulný. Mám moc ráda, když jsou v pokojích koberce, protože takový pokojík je většinou teploučký a holkám je dobře i při válecích hrách po zemi 😀 Všichni rodiče asi dobře znají.

Obě holky měly v pokoji svůj prostor. Starší (5 let) spala na příjemném gauči, mladší (3 roky) dostala svou vlastní přistýlku. Na pokoji pak byly krom běžného vybavení i televize a kávovar, takže pro dobrou kávu nebylo třeba chodit daleko.

K tomuhle výhledu byste si sice museli vylézt na židličku, protože okýnko v pokoji bylo vysoko, ale touto fotkou vám chci ukázat bezprostřední okolí hotelu 🙂 Je totiž vážně krásné! Už samotný název ulice, ve které je hotel – Hradební – mluví sám za sebe.

V pokoji jsme měli velikánskou koupelnu, kde se čtyřčlenná rodina cítila jak v paláci. Pohodlně by se nás vešlo deset 😀 Holky si tak mohly vybrat, jestli vana nebo sprcha. A ani u umyvadel nikdy nebyla fronta 🙂 U nás teda vždycky vyhrála vana, my jsme máchálci, ale máte tady možnost výběru.

Září je měsíc, kdy jsme s manželem slavili 13 dlouhých let, které utekly jako voda, a tohle neplánované místo bylo na oslavu vlastně úplně ideální. Hotel Dvořák má krásnou sklepní restauraci, do které jsme si zašli na výbornou večeři, a každé ráno taky na snídani, kterou jsme měli v rámci pobytu.

Pokud se na tohle místo vydáte, vřele doporučuji si na snídaně zajít včas. Nebojte se, ani v deset tady není po jídle pusto prázdno, ale my si zkusili včasný i pozdní příchod, a ti ranní se mají určitě lépe 🙂 V půl osmé jsme se měli jako králové. U čajů čerstvá máta na čaj, ze sladkého domácího pečiva velký výběr, fůra zeleniny a vajíčka vždy čerstvá a teplá.

Mile mě potěšil výběr celozrnného pečiva, k bílému jogurtu spousta ingrediencí, které šly přihodit, a vybrat si dokážete i tehdy, když jste příznivci „slaného rána“.

Pokud vám v době pobytu vyjde krásné počasí, určitě se toulejte městem, protože Tábor za to stojí. Kdyby náhodou nevyšlo počasí podle představ a nebo jste se sem dostali z důvodů pracovních, můžete využít i místního relaxu v pivních lázních, bazénu nebo třeba sauně.

Pivní lázně jsme tu sice neabsolvovali, ale jde o stejné lázně, které jsme navštívili v zimě v Beskydech. Byl to tehdy pro nás pivní zážitek, kde i děti vlezly do kádí s pivem, a relax na slaměné posteli si pamatují ještě dnes. Moc příjemná záležitost po celém dni trajdání 🙂 Tady je najdete též, tak se nebojte vyzkoušet.

Víkend v Táboře je na jeho poznání sice málo, ale stejně jsme toho stihli hodně. Navštívili jsme místní zoo, která je největší na jihu Čech, vyšli jsme si k hradu, vylezli na rozhlednu, zúčastnili se knižního festivalu Tabook a na závěr poznali celé centrum díky Skrytému příběhu (aplikace pro výlety s dětmi).

Užijte si každé místo, na které se vydáte. A nevěšte hlavu, když nepůjde vše naplánovat nebo se nebude dařit podle vašich představ. Ono to totiž vůbec nemusí dopadnout zle. Náš Tábor byl boží i bez veškerých plánu!

Pokud si chcete pobyt v hotelu Dvořák naplánovat, podívejte se na naši nabídku.

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.