Hotel Helena v Rokytnici. Sjezdovka na dohled, zázemí pro děti a relax v sauně

Hotel Helena v Rokytnici. Sjezdovka na dohled, zázemí pro děti a relax v sauně

Deníček nastávající matky 15. 10. 2018 Sdílet

Kam s dětmi, když si chcete v Krkonoších zalyžovat a mít prima zázemí pro celou rodinu? Za nás Helena, jedině Helena. Mama blogerka Aneta z blogu Deníček nastávající matky tu s rodinou (Vivi 2 roky, Vinci 5 měsíců) strávila dva dny a udělovala body 😀 Hotel Helena v Rokytnici nad Jizerou je obecně oblíbený a velmi dobře hodnocený. Jak dopadl v hodnocení blogerky?

Podívejte se na nabídku Hotelu Helena na Slevomatu.

Milé drobnosti, které dělají velký dojem

Ještě dnes, pár dní po návratu, ze mě srší nadšení z dvoudenního pobytu v Rokytnici nad Jizerou v Hotelu Helena.  S dětmi a manželem jsme vyrazili nadechnout se toho vyhlášeného čerstvého horského vzduchu, ještě než napadne sníh.

Jsme tu a hned jedno prima zjištění na úvod! Parkoviště je přímo před hotelem, takže se nám ty naše kufry a veškeré harampádí budou výrazně lépe tahat. Manžel byl nadšený, že ty naše loďáky nemusel nosit daleko 😀

A pak uvítání móóóóc milým personálem. Všechno vysvětleno, dostali jsme na výběr ze 3 jídel k večeři i čas, kdy na večeři chceme přijít – k tomu se ještě dostanu, ale je to prima vychytávka. Plusové body hned na začátek. Výtah do pokoje sice není, ale těch pár schůdků není problém. Kočár můžete parkovat před recepcí, kde je pod dozorem kamer a recepční.

Velký pokoj, krásně čisto, ručníky, mýdlo, juchůůů velká vana, televize a dětská dřevěná postýlka. Jsem fakt nadšená! Den před příjezdem jsem si volala s dotazem na dětskou postýlku, abychom ji s sebou nemuseli tahat. Byla jsem ráda za krásné čisté povlečení postýlky a hlavně za peřinku a polštářek. Dost často se stává, že dostanete postýlku, ale zbytek si musíte dovézt. V Hotelu Helena dostanete postýlku vybavenou a máte o tašku méně. To se vyplatí 😀 Takže další plus do notýsku.

Po vybalení věcí do skříní jsme vyrazili na večerní dlabanec. Tady jsem s dětmi fakt ocenila možnost si vybrat ze 3 jídel a ze 2 časů večeře. 17:00–18:30 nebo pozdější 18:30–20:00. První termín „ řvoucí děti a důchodci“ a pozdější termín „ zbytek normálních a bezdětných“ 😀 

Ještě před véčou jsme s  Vivi navštívili hotelovou herničku, kde se chvilku vyblbla, aby se příjemně unavila a neskákala nám do půlnoci po hlavách 😀 Venku lilo, takže jsme herničku ocenili o to víc. Je super, když se děti mají kde zabavit i v nepříznivém počasí 😀 Bodík zapsaný.

V klídku jsme se najedli výborného jídla, Vivi si seděla v dětské židličce a snažila se sníst její dětskou porci, která by stačila i dospělému. K tomu jsme s manželem popíjeli vínečko a pivíčko. Pak už jen spokojené odvalení do vany, pohádku a spát.

A jídlo pro toho našeho nejmenšího? Řešila jsem, kde budu ohřívat vodu na mléko pro Vinciho. Termosku mám sice s sebou, ale moc milý a ochotný pan majitel mi zapůjčil na pokoj rychlovarnou konvici. Během sezony je na recepci volně přístupná mikrovlnka. Píšu si další dva plusové body.

Na Huťský vodopád a Dvoračky? Blogerka zvolila cestu horší, o to delší 😀

Ještě večer jsme dostali „tipy a triky“ na výlety v okolí. Pěkně jsme si to všechno poznačili do mapky, abychom na druhý den věděli kudy kam. A tak jsme ráno hned po bohaté snídani formou švédského stolu vyrazili na výšlap. Nechtěli jsme sedat do auta, takže jsme si s kočárem a nosítkem dali za cíl Huťský vodopád a Dvoračky. Cesta, před kterou nás paní recepční i pan majitel varovali, že není s kočárem ideální… vážně ideální nebyla, ale nakonec jsme to zvládli 😀 Samozřejmě, že tam vedly i jiné trasy, stokrát vhodnější pro kočárek a děti, ale to bychom nebyli my… 😀

Po návratu jsem s radostí usedla do restaurace hotelu s kávičkou a objednala si z velkého výběru jídel restaurace, protože během našeho výšlapu jsme nepotkali žádnou otevřenou horskou chajdu na oběd…. Byla jsem ráda, že jsem se přecpala ráno na snídani 😀 Já, manžel i Vivi jsme se fakt olizovali za ušima, jak dobře vařili.

V plánu byla i sauna, ale do ní nám ta naše dvě zlatíčka hodila celkem vidle, takže jsem si užívala knížky a kávičky na zahrádce. Pak skokem do vany na pokoji se sklenkou vína, kterou jsme si mohli vzít s sebou. Tak jsme si pro jistotu vzali celou lahev 😀 Sauna vyjde příště.

Abych to celé shrnula:  Nenašla jsem absolutně nic, co bych v Hotelu Helena vytkla nebo kde bych ubrala mé imaginární body 😀 

Celý pobyt byl hrozně příjemný a cítili jsme se tam vážně skvěle. Všude čisto, pokoj uklizený, jídlo výborné, děti si mají kde hrát a personál na jedničku s hvězdičkou. Takže sem se určitě hrozně rádi vrátíme!!! Navíc v zimě máte hned přes silnici menší sjezdovku a to je s dětmi prostě značka ideál.

Chcete vidět nabídku Hotelu Helena u nás na Slevomatu? Tady je.

Deníček nastávající matky

Deníček nastávající matky

Jsem Anet, mamka Vivien a Vincenta. Nerada sedím doma na zadku, a tak jsem pořád někde v poklusu. Jako ventil při prvním těhotenském čekání, jsem začala dávat příspěvky na Facebook jako Deníček nastávající matky. Hlavně rychle, bez přetvářky a s trochou té nadsázky.