18 jamek a příjemné posezení v centru Brna? Minigolf v OC Futurum

18 jamek a příjemné posezení v centru Brna? Minigolf v OC Futurum

Gábi - Recepty dětem 11. 10. 2018 Sdílet

Sportovní aktivita, na kterou nepotřebujete extra kondičku, vybavení a přitom si u toho užije spoustu zábavy celá rodina? Minigolf.

V poslední době jsou populární nejrůznější varianty a typy minigolfu, ten v brněnském obchodním centru vyzkoušela blogerka Gábi z blogu Recepty dětem. Moderní prostředí, 18 jamek a co je nejdůležitější? Krásně to vystihla malá Violka (7 let): „Nejlepší je, že jsme byli všichni spolu.“

Ukažte mi nabídku Minigolf Club Rajhrad.

S minigolfem u nás v rodině máme různé zkušenosti, ale když se to vezme kolem a kolem, tak jsme na tom všichni stejně – nejsme žádní profíci a jde nám hlavně o zábavu. Děti letos hrály víc jak my dospělí, takže když se doma řeklo, že pojedeme na minigolf do Brna, zavládlo obrovské nadšení. Jiřík bohužel zrovna onemocněl, tak jsme tentokrát vyrazili jen ve třech.

Atrakce přímo v nákupním centru?

Aktuálně je to docela běžná věc. Téměř každé nákupní centrum má i nějaké zábavní zázemí. V brněnském Futuru je to právě minigolf. Člověk se u toho extra nenaběhá, ale za mě se to dá brát jako sport :- ) A hlavně je to super zábava pro celou rodinu. A je úplně fuk, jestli jste začátečník nebo pokročilejší hráč. Ve Futuru najdete minigolf v prvním patře (vedle JENA nábytek naproti eskalátorům), vybavení je převážně sestaveno z palet a prostor působí trochu stroze, ale najdete tam vše, co během hry potřebujete.

Vše ke hře nám dala milá slečna, která nám vysvětlila i pravidla (ty si mimochodem můžete půjčit i vytištěné na papíře), a pak už se šlo na start k první jamce. Na celé ploše je rozmístěno 18 jamek, okolo kterých jsou rozestavěné bokem stolky a palety, takže si můžete průběžně odkládat věci. Pokud toho máte víc, případně se vydáte na minigolf v chladnějším počasí jako my, tak si bundy pověsíte na věšáky a tašky zamknete pohodlně do skříněk.

Nechybí ani stylové posezení, jak jinak než z palet, oddělená část na oslavy a základní nabídka občerstvení. WC najdete pár metrů od minigolfu v rámci OC Futurum.

Jak na to? Hlavně se trefit!

Ke hře jsme dostali 1 hůl pro dospělého a Violka dostala dětskou. K tomu 1 měkký a 1 tvrdý míček a nesměl chybět ani papír a tužka na zapisování výsledků. U každé překážky vždy najdete doporučení, jaký použít míček, jakou sílu úderu a grafickou nápovědu, jakým směrem hrát. Je ale na každém, jak se k tomu postaví. Na překonání překážky je 6 úderů, pokud se vám to nepodaří, tak si zapíšete 7 a pokračuje další hráč. To jen tak ve stručnosti k pravidlům.

Já se bála, že to po tak dlouhé době bude propadák, ale nakonec mi to docela šlo. Violka se u některých překážek trápila, ale i když se jí to nepovedlo, tak stejně měla radost ze hry a to je nejdůležitější. Musím říct, že u některých překážek jsme se vážně nasmáli, protože když vám míček pětkrát po sobě vyskočí ze stejného místa, tak to ani jinak nejde.

Celé kolo od 1. do 18. jamky nám zabralo hodinu a čtvrt, což je tak akorát. Na hru jsme měli hodinu a půl. Pak jsme si sedli a spočítali, komu to jak šlo. Výsledný počet nebyl asi úplně k chlubení, ale to nevadí.

Jak to naše trio hodnotí?

Ptala jsem se Violky, co se jí na minigolfu líbilo nejvíc. A víte, co mi odpověděla? Nejvíc se jí líbilo to, že jsme tam byli spolu 🙂 Takže pokud vám dojdou nápady, kam zajít i během chladnějšího počasí, tak hurá na minigolf!

My s Petrem jsme byli nadšení také, minigolf je skutečně zábava pro celou rodinu a zabaví se tam všechny věkové skupiny. Během hry se tam vystřídalo více lidí, ale vždy to navazuje tak, že vás nikdo „netlačí“, ani vy nikoho „nesledujete“.

Celkově za nás brněnský minigolf ve Futuru doporučuji a Jiřík má slíbeno, že jak bude zdravý, pojedeme si zahrát i s ním.

Gábi - Recepty dětem

Gábi - Recepty dětem

Blogerka Gábi má dvě děti, žije na vesnici, má slabost pro lokální a sezónní suroviny, kvalitní kávu, víno a dobré jídlo. Déle než šest let píše blog Recepty dětem, tři roky po sobě byla v TOP 10 Czech Blog Awards (FOOD).