Létat jako Superman? Sen každého kluka splníte s bungee workout

Létat jako Superman? Sen každého kluka splníte s bungee workout

Veru Harnol 1. 10. 2018 Sdílet

Jste sportovní rodina a hledáte zajímavou aktivitu pro vás všechny? Vyzkoušejte bungee workout v D&D Fitness Studio, který nedávno objevila mama blogerka Veru Harnol s pětiletým Lukáškem.

Rozhodně nečekejte jen tak nějaké poletování, je to pořádné kardio 😀 Vy spálíte kalorie, děti se unaví a všichni budou spokojení!

Ukažte mi nabídku D&D Fitness Studio

Opět jsem se rozhodla nesedět doma a vyrazili jsme s Lukáškem na lekci bungee workout do centra Prahy (ulice Opatovická u Národní třídy). Ani jeden z nás jsme nevěděli, do čeho jdeme a jak to bude náročné. Já jsem tušila, že budeme skákat či létat, ale nechala jsem se překvapit. Až na místě jsme se o bungee workout dozvěděli více.

Lekce jsou v nabídce pro děti i dospělé, dělí se na začátečnické a pro pokročilé, vhodné jsou třeba i pro lidi s problémy s bederní páteří či kolenními klouby, které je jinak omezují v běžných sportovních aktivitách. Ti si jen musí zvolit vhodnou lekci. Takže si opravdu vybere každý.

A co vám řeknu hned na začátku? Věřte, že se zapotíte, spálíte kalorie a také se hodně pobavíte!!!

Nechtěla jsem Lukáška jen pozorovat, chtěla jsem to zažít, abych věděla, o čem budu pak psát. Tak jsem si pár minut zacvičila i já. Primárně jsme ale testovali cvičení pro děti a o tom bude moje recenze hlavně.

Nejdříve se v šatnách (které jsou rozdělené na dámské a pánské) převléknete do sportovního oblečení. Pozn. pro ženy: krajkové prádlo není ideální (ano, x let jsem nesportovala a tu chybu jsem udělala) 😀

Jakmile jste převlečení, dostanete „vycpané“ kraťasy a lektorka vám pomůže dostat se do popruhů, na kterých poté budete viset. Lektorka zvolí lano odpovídající vaší váze. Následovalo postavení se na značky a učení se základního postoje. Prostě visíte vodorovně k zemi a máte co nejvíce zpevněné tělo.

Jak nás poučila lektorka Verunka, děti mají osu jinde než my dospělí – snad jsem to nepopletla. První minuty je to opravdu zvláštní pocit mít obličej pár centimetrů nad zemí. Mně se hlava, resp. celá horní část, dost převažovala. A to říkám, že mám zadek jako pořádnou základnu.

Po pár minutách jsme začali s výskoky tzv. na Supermana. Na tyhle postavičky hrdinů děti slyší a baví je to. Superman musí zaujmout každého. Výskok a zpátky! Hodně zajímavé.

Z Lukáška jsme po chvíli vycítily menší nervozitu (stává se mu to, když dělá něco, co nezná), ale lektorka si ihned poradila. Přinesla plné koše barevných míčků a bylo o zábavu postaráno. Lukášek visící na laně je skoro všechny vysbíral a v letu je pak házel do košů. Tohle baví všechny děti!!! Zaměřil se na zpevnění těla a pak se soustředil na trefu na koš. Super sledovat to soustředění a nadšení.

Hodinová lekce rozhodně ale nebyla jen o sbírání míčků. Děti v průběhu lekce dělají to, co lektorka předcvičuje.

Lekce jsou pro tři věkové kategorie: 5–6 let, 7–9 let a 10–12 let. Maximální počet dětí na lekci je deset.

Všechny jsou vedené odborníky, kteří to s dětmi umí. Já jsem se ptala i na úrazy a nemusíte se bát. Lukášek si trochu spálil kolínko při skluzu a i na to jsou zde připravení, takže hned dostal chrániče. Když ho popruh tlačil na bříško, tak se místo vycpalo, a ve finále jsme ho z toho nemohli sundat.

Lítal a skákal přes hodinu, totálně nadšený byl. Lekce probíhají při hlasité hudbě, ta hudba vás do děje lekce prostě vtáhne.

Prostory jsou ideální i na narozeninové dětské oslavy!!! Lekce zatím neprobíhají o víkendech, protože se prostory využívají právě pro tyhle příležitosti. Mě to zaujalo a těším se, až to navrhnu kamarádkám.

Představte si program pro děti ve formě Bungee Workout Kids v jedné místnosti a ve vedlejší místnosti se bude slavit. Pro majitelku není problém zajistit catering a výzdobu. Za mě super!

Tak schválně? Kdo z vás zná bungee workout? My jsme navštívili studio na Národní třídě v ulici Opatovická. Prostory jsou skvěle značené, u vchodu je to hodně industriální,  ale uvnitř je vše nové, čisté, prostorné. Druhé studio se již brzy bude otevírat v Karlíně.

Já držím majitelce Veronice pěsti a přeji jí, ať jsou obě dvě studia plná nadšených dětí i dospělých, protože odborníci, jako je ona, si to rozhodně zaslouží.

Podívejte se na naši nabídku lekcí D&D Fitness Studio a vyzkoušejte bungee workout nebo jiné typy cvičení.

Veru Harnol

Veru Harnol

Jsem již druhým rokem pracující maminka na full time. Ovšem ani to mi neubírá na elánu a snažím se žít stále aktivní život, jako tomu bylo na mateřské dovolené, kterou jsem si užívala na 100%. Volný čas trávím nejraději se svou rodinou a nejbližšími přáteli. Ráda odpočívám aktivně formou výletů anebo péčí o svou domácnost. A co je pro mě typické? Úsměv na rtech!