Máme otestované nejlepší skiareály v Krkonoších pro rodiny s dětmi

Máme otestované nejlepší skiareály v Krkonoších pro rodiny s dětmi

Tipy rodičů 8. 11. 2018 Sdílet

Na horách už začíná pomalu padat a skiareály hlásí, že to za chvíli rozjedou. Kam se za sněhem s dětmi rozjedete letos vy?

Krkonoše jsou klasika, která nezklame. My máme pro vás ověřené tipy na 4 nejlepší krkonošská lyžařská střediska, lyžařské školy a ubytování. S námi nepotřebujete ani webkameru 😀

Přední české mama blogerky a mama ambasadorky se podělily o své tipy. Kde mají skvělé borůvkové knedlíky? Kde za dvě hodiny naučili pětiletého kluka lyžovat? A kde se nejlíp bobuje?

V Harrachově učily děti lyžovat mama blogerky MK life a I Love Cake

Vzdálenost od Prahy: 135 km

Kde bydlet:

„Z okna apartmánu v Residentu Harrachov jsme se dívali přímo na sjezdovku. Je to malý kopec, který je úplně super pro malé děti. Je tam možnost zaplatit dětem instruktora a je vybavený provazovou lanovkou. Nebyl tam nátřask, je to vážně malé a soukromé plus pro rodiče stěžejní info – na vrchu je kiosek s výborným svařákem 😀 Před hotelem není vyloženě hřiště, ale holky si oblíbily chaloupku, která ty nejmenší zabaví i zapadaná sněhem.“ vzpomíná mama blogerka roku MK life.

Kde učit děti lyžovat:

  • Lyžařská škola Ski Ploc

Pětiletého Mímu jsme dali na 2 hodiny do školičky. Jezdil jen on s moc milým instruktorem na malém svahu přímo před budovou, kde škola sídlí. Poté už byl schopný normálního lyžování. Já jsem během synovy výuky coby těhotná zvládla spadnout na svahu tak, že pro mě musela přijet horská služba. Možná jsem si měla dát lekce s ním 😀

— mama blogerka I Love Cake

  • GGR škola

Už z Prahy jsem zarezervovala dětem lekce a tentokrát jsme zkusili z dětských parků lekci v GGR škole, která má též „kouzelný koberec“ a byla na lekci ohromná legrace. Byla jsem moc ráda, protože i Julinka ten den nechtěla dát lyže dolů a těšila se na další den.

— mama blogerka MK life

Sjezdovky: s nejmenšími zkuste vlek Hilbert, který má 230 metrů a mírné převýšení

Ve Špindlu bobovala mama blogerka roku MK life

Vzdálenost od Prahy: 144 km

Kde bydlet:

Kde učit děti lyžovat:

  • ve Špindlu učí lyžovat hrou ve SkolMAX

Příkladem může být skiareál Svatý Petr, kam jsme vzali holky do lyžařské školičky SkolMAX a můžeme jen a jen doporučit. Milý přístup, děti k sobě dostaly každá jednu instruktorku a v rámci ranní lyžovačky měly hodinu a půl klouzání, jízdy na „kouzelném koberci“ a k dispozici dětský lyžařský park. Veškeré lyžařské vybavení vám navíc půjčí na místě, takže stačí se dobře obléct.

— mama blogerka MK life

Sjezdovky: Ve Špindlerově Mlýně je v provozu 5 lanových drah – jedna šestisedačková (RWE line Svatý Petr), tři čtyřsedačkové (Medvědín, Hromovka a Labská) a jedna dvousedačková (Svatý Petr) a 12 vleků (na Horních Mísečkách, na Stohu…).

A když se zují lyže, nastupují sáňky!

Tohle byl zážitek pro nás pro všechny. Jestli míříte do Špindlerova Mlýna v době, kdy se pyšní bílou přikrývkou,  rozhodně musíte zkusit sáňkařskou dráhu. Na její start vás z centra vyveze autobus, zapůjčí vám své vlastní sáňky a frčíte. Do sedmi let jede dítko na saních s vámi a není to vůbec žádná nuda. Dráha má neuvěřitelné 3 km lesem,  občas je to pořádný sešup, že mi sotva boty stačily brzdit a pro děti to byla slušná odměna za hodinu lyžování ve školičce. Dětem na saně určitě dejte helmu a brýle (od brzdění lítá fůra sněhu) plus doporučuji i šálu nebo nákrčník přes obličej. Celý tenhle program byl cca na dvě hodiny.

— mama blogerka MK life

Sjezdovku U potoka v Peci doporučuje pro děti mama ambasadorka Petra

Vzdálenost od Prahy: 182 km

Kde bydlet:

Kde učit děti lyžovat:

  • Happy Hill Sport
  • SkiResort Live

Sjezdovky: více než 20 sjezdovek, z toho polovina modrých, např. modrá sjezdovka U potoka

Z Prahy jste ve známém lyžařském areálu Pec pod Sněžkou autem zhruba za 2,5 hodiny. Dejte si pozor na to, že mimo vyhrazená parkoviště je parkování zakázáno, a proto zamiřte rovnou na parkoviště pod vleky, kde zaplatíte 120 Kč na celý den.

— mama ambasadorka Petra

Na ceny skipasů se snadno můžete podívat předem na webu areálu. Koupili jsme si celodenní skipasy a vyrazili na svah. Výhodou skipasu v Peci je možnost sjezdit všechny areály ve resortu Černá hora – Pec, tedy na Černé hoře (Janských lázních), v Peci pod Sněžkou, Černém dole, Velké Úpě a Svobodě nad Úpou.

My jsme většinou lyžovaly na modré sjezdovce U potoka, která je ideální pro děti. Měří 600 metrů a je pozvolná. V její blízkosti je kopeček s pojízdným pásem dlouhým 85 metrů pro nejmenší lyžaře, který byl plný nadšených malých dětí. V blízkém okolí je mírných modrých sjezdovek pro děti hned několik. Jsou zde převážně kotvové vleky, u obtížnějších sjezdovek pro zkušenější lyžaře jsou i sedačkové lanovky. Orientace po areálu je dobrá, protože je vše srozumitelně značeno. Určitě se nikdo neztratí.

— mama ambasadorka Petra

Areál bych doporučila jak velmi pro pokročilé lyžaře, tak i pro začátečníky. Samozřejmostí tu je umělé zasněžování a najdete tu i vyhlášenou lyžařskou školu SkiResort Live, kde se ochotně postarají o všechny úrovně lyžařů i snowboardistů. Ve školách najdete pojízdné koberce, které usnadní první pohyb hlavně vašem ratolestem..

Pokud vás lyžování přestanete po pár hodinách bavit nebo si budete chtít prostě a jednoduše odpočinout, nezapomeňte si s sebou vzít boby. V areálu najdete kopečky mimo sjezdovky, které jsou jako stvořené pro bobování a dovádění na sněhu.

Skiareál Herlíkovice si s dětmi užila mama ambasadorka Petra

Vzdálenost od Prahy: 135 km

Kde bydlet:

Kde učit děti lyžovat:

  • lyžařská školička Yellow point

Sjezdovky: více než 20 sjezdovek, z toho polovina modrých, např. modrá sjezdovka U potoka

Původně jsem mířili do areálu kousek od Vrchlabí, Kněžický vrch, Kebrlák. Ale tam už bylo plno, tak jsme zamířili o kousek dál do lyžařského střediska Herlíkovice – Bubákov. Potřebovali jsme hlavně nějaký mírný svah a dětskou lyžařskou školičku pro dceru, což tady bylo splněno.

— mama ambasadorka Petra

Jedná se vlastně o dva propojené areály,  Herlíkovice a Bubákov. Parkování je u obou zdarma, jen Bubákov má parkoviště přes cestu a na druhé straně Labe, kabinková lanovka vás tam ale přímo z parkoviště převeze.

My jsme využili parkování v Herlíkovicích. Přímo na parkovišti je několik půjčoven lyží a k pokladně vleků musíte dojít asi 300 metrů. Kousek od parkoviště je dětský ski park s půjčovnou lyží a školičkou Yellow point. Ten jsme využili my. Park můžete využít i v případě, že si nezaplatíte instruktora – pak je to za poplatek asi 300 korun na celý den. Ale lepší tam být s dětmi na lyžích, v botách vás tam neradi uvidí. Je to opravdu mírný svah, vhodný pro úplné začátečníky, děti doveze nahoru pohyblivý koberec, můžou využít spoustu pomůcek, branky se zvířátky apod. Když jsou děti unavené, mohou si také pohrát v dětském koutku přímo v půjčovně Yellow point. A můžete taky zavítat do vedlejší ubytovny s restaurací. My vyzkoušeli na posilněnou borůvkové kynuté knedlíky a doporučujeme 😀

Pro zdatnější dětské lyžaře je lepší vyjet vlekem nahoru na Bubákov, kde je jiná školička, dva pohyblivé koberce a kousek níž také poma, kde je mírný kopec.  A vše kousek od občerstvení přímo na svahu. Pokud jste třeba „nelyžaři“, můžete se také domluvit s instruktorem, že vás počká u parkoviště a děti nahoru vyveze. A jestli naopak rádi lyžujete,  můžete si zatím zalyžovat na jedné z dvanácti sjezdovek, modrých, červených, dokonce i černé tam jsou. 

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.