Pec pod Sněžkou s dětmi: všude dobře, v Boudě Máma nejlépe

Pec pod Sněžkou s dětmi: všude dobře, v Boudě Máma nejlépe

Mama live 25. 9. 2018 Sdílet

Na podzim hrají hory barvami babího léta, v zimě mají bílou čepici a dobře je tady vlastně po celý rok. Nemusíte být rozhodně zkušení horalové, aby vám i s dětmi bylo na horách dobře.

Které hory to tedy budou? Mama blogerka Katy z blogu Mama live strávila víkend v Krkonoších. Kde byli s rodinou ubytovaní? A co se tu dá s dětmi podnikat? Nechte se inspirovat, protože se prý cítili jako doma, jako u maminky. No ještě aby ne, když bydleli ve Wellness hotelu Bouda Máma. Co ocenili rodiče a na co vzpomínají děti?

Bouda Máma? Ta vyhlášená Bouda Máma?

Plán na podzim zněl jasně. Více poznat české hory, představit je dětem (3 a 6 let). Pro začátek jsme nemohli vybrat lépe. Pec pod Sněžkou a ubytování v Boudě Máma. 

Roky jezdíme kolem billboardu, který má Bouda Máma v Praze na Černém Mostě. Pokaždé si řeknu, že sem musíme! A rok se s rokem sešel… Skvěle hodnocené ubytování, na které máte samé pozitivní reference? Hotel, co vyhrává ceny? Ano, to může dopadnout všelijak, ale u nás to dopadlo tak, že reference můžeme jen potvrdit.

Z Prahy jsme vyjeli v pátek po čtvrté hodině. Páteční provoz (doporučuji zapnout Waze aplikaci, díky které jsme se vyhnuli nejedné koloně) není na odjezd na víkend úplně ideální, ale víkend bohužel ve středu dopoledne začíná jen málokdy 😀

Cestou jsem volala do Boudy, jestli na nás počkají s večeří, protože Barunka se po jídle ptala zhruba každou minutu (většinou s plnou pusou svačiny :-D). Přijeli jsme na parkoviště u lanovky na Sněžku, kde je třeba nechat auto (Bouda Máma se nachází ve II. ochranném pásmu Krkonošského národního parku) a zavolat si na recepci o odvoz – přijel sympaťák s tranzitem a jelo se ubytovat. Auto můžete buď nechat na volných parkovacích místech nebo se domluvit na parkování v garážích, které Bouda Máma má – rozhodně ale nebudete parking platit.

Jéééé, tady to voní!

V půl 8 večer jsme byli na místě, s kufry nám další sympaťák pomohl až na pokoj, lehce jsme si přepudrovali nosy, okoukli pokoj a pelášili na večeři.

První dojem z pokoje? „Jéééé tady to voní!“. Byli jsme ubytovaní v hlavní, penzionové, části (3*) – druhá možnost je 4* hotel. V pokoji byla manželská postel, dvě jednotlivé postele, a přesto tam bylo stále dost místa.

Večeře i snídaně jsou na Boudě Máma formou bufetu a myslím, že si opravdu vybere každý. Čerstvá pizza, polévka, těstoviny a k nim zvlášť omáčka, kuřecí i hovězí maso, hranolky, rýže i šťouchané brambory, spousta zeleniny a studených salátů. A jako bonus první večer špecle se zelím a uzeným, no laskomina. A o té palačince se asi ani nebudu zmiňovat 😀

Po večeři jsme šli samozřejmě okouknout i dětský koutek, který je větší jak pokoj našich dětí. Je v něm tunel, kuchyňka, kočárek, motorka, knížky a hračky. A na zdi visí televize, pokud by děti bez pohádky nemohly být. Na první pohled je velmi zachovalý, dětský koberec je položený i po stěnách. A pro rodiče je tu gauč, což tedy kvituji 😀

Byli jsme po celém dni i týdnu dost unavení, tak jsme se pomalu odebrali na pokoj, kde jsme ještě Honzíkovi dali dárek k narozeninám – slavíme na etapy, třetí narozeniny se nedají sfouknout za jeden den 😀 Barunka si ještě chvíli četla a pak jsme se všichni jako jeden muž uložili a spali až do rána.

Na Boudě Máma jsme nebyli sami, byla tu ubytovaná i skupina starších Němců a velká skupina na firemní akci – Němců jsem se tolik nebála, ti zřejmě usnuli dřív než my. Ale měla jsem trochu obavy z toho, jak se budou týmově družit ti druzí – sama jsem se pár teambuildingů účastnila a tiší jsme nebyli 😀 Náš pokoj měl dvoje dveře – hlavní a pak z chodby do pokoje. A díky tomu jsme nevěděli o světě.

Šup s dětmi do Pece!

Snídaně byla opět velmi bohatá – mám ráda, když je i něco navíc. V tomto případě byla v nabídce i krupicová kaše s kakaem, Barunka to snědla málem i s miskou 😀 Jinak klasika vajíčka na více způsobů, párky a sekaná, uzeniny a sýry, zelenina, koláče, křupínky a pečivo světlé i tmavé. Latté bylo spíše mléko s kávou, ale byla jsem tak dobře vyspaná, že jsem svůj pravidelný kofeinový nakopávač oželela 😀

Po snídani jsme omrkli venkovní hřiště (kuželky, houpajdy, skluzavka) a šli se nachystat na celý den venku. Do pátečního večera se počasí tvářilo všelijak a v sobotu ráno už bylo jak na objednávku.

Dopoledne jsme strávili přímo v Peci v Relax parku. Tady máte k dispozici hřiště pro úplně nejmenší, bobovku a Lemúrii – lanová centra a různé tobogány a skluzavky.

Po obědě se přesunuli do Velké Úpy a tady lanovkou Portášky, kde přímo na kopci najdete unikátní Herní krajinu Pecka. Unikátní soubor soch a objektů na motivy krkonošské zvířeny, lanových stezek a prolézaček. Najdete tu třeba 15 metrů dlouhou dřevěnou sochu rysa, jehož chřtánem se prochází, nebo 9 metrů vysoké paroží jelena, které slouží jako vyhlídka. Naučná stezka v pětimetrové výšce pod korunami stromů provede návštěvníky několika čapími hnízdy.

Zpátky do Pece jsme se svezli tour busem a z Pece si do Boudy došli lesem – musím si zapamatovat, že „trochu si to zkrátíme lesem, to bude pohoda po vrstevnici“ je zkratka pro „půjdeme do příkrého kopce kamenitou cestou a nebudeme si všímat cedule Dangerous“ 😀 Ale ne, bylo to dobrodrůžo, Barunka to vyhopsala, brblala až ke konci, Honzík se část cesty nesl na ramenou a volal „táta je kůň a já pán“ 😀

Co s načatým podvečerem? Na tlačenku a do vířivky!

Před večeří jsme měli v plánu wellness, ale taky jsme měli „ještě na něco chuť“ 😀 Tak jsme se rozhodli vyzkoušet pivovar a pizzerii přímo u Boudy – my velcí ochutnali pivo (já si dala i výborný kafe), děti si daly čaj a všichni jsme se podělili o chleba se škvarkovou pomazánkou a tlačenkou  – lidi dobrý, to bylo dobrý!!! V pivovaru si můžete objednat i exkurzi s ochutnávkou.

A hurá do bazénu. V Boudě Máma je wellness s bezplavkovou zónou, kam menší děti nemají přístup, což celkem chápu (ony to neocení a my velcí bychom do sauny vlezli na dvě minuty a šlo by se ven :-D). Bazén s vířivkou byl pro nás jasná volba. Děti skákaly, Barunka plavčila a pak jsme si všichni lebedili ve vířivce. Voda byla dost svěží, ale dětem to nevadilo 😀

K večeři opět bohatý výběr jídla a dobré víno k tomu. Děti byly z celého dne tak hotové, že koutek jen omrkly a už si vyžádaly spáneček 😀 Do komatu odpadly po první stránce pohádky, my si došli dolů na bar pro víno a v klidu si na pokoji četli. O dění venku za našimi dveřmi jsme opět neměli jediné tušení. I když si myslím, že po celém dni na čerstvém horském vzduchu by nás nevzbudilo ani hraní bowlingu přímo u nás na pokoji 😀

Pozitivní reference nelhaly, sem se budeme vracet

V neděli ráno jsme se nasnídali, děti vyměnily krupicovou kaši za kaši rýžovou, která byla dle Barunky ještě lepší. A byl čas se odubytovat, počkat si na tranzit k našemu vozidlu a vydat se směr Praha. Po cestě jsme se ještě stavili zahrát si minigolf a dát si dobrý hamburger ve Svobodě nad Úpou a frčelo se.

Na to, že jsme jeli na hory s dětmi, které jsou zatím větší turistikou nepolíbené, a čekali jsme déšť po celý víkend, se nám to hned napoprvé hodně povedlo.

A pokud hledáte ubytování v Krkonoších, můžu Boudu Máma naprosto upřímně doporučit. Voňavé pokoje, bohatá nabídka jídel, bazén, dětská herna, hřiště venku, kurt na tenis, bowling a wellness. A tak nějak lidsky nadstandardní přístup, což rozhodně nebylo tím, že jsme byli „testovat“, ale potvrdily mi to i komentáře na mých sociálních sítích, podle kterých se sem rodiče s dětmi pravidelně vrací. A to po celý rok. Nedivím se.

Navíc Bouda Máma už pět sezón provozuje vlastní sjezdovku, kde v nabídce najdete i lyžařskou školičku a půjčovnu lyží.

Bouda Máma? Tam prostě chceme! Ukažte mi nabídku

Kam s dětmi v Peci pod Sněžkou a okolí, když je hezky: Relax park v Peci pod Sněžkou, Monkey Park v Peci pod Sněžkou, Herní areál Pecka ve Velké Úpě, Stezka korunami stromů Krkonoše, výšlap na Sněžku

Kam s dětmi v Peci pod Sněžkou a okolí, když prší: hotelový bazén, minigolf a hamburger v R burger ve Svobodě nad Úpou a výstava Do Krakonošova v info centru ve Svobodě nad Úpou 

Mama live

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.