Kam s dětmi o víkendu? Mama blogerka představuje Zeměráj

Kam s dětmi o víkendu? Mama blogerka představuje Zeměráj

Mama live 4. 9. 2018 Sdílet

Na víkend hlásí předpověď počasí polojasno a lehce nad 20°C, tedy tzv. ideální na výlet! Kam se vydáte?

Zážitkový park Zeměráj má Slevomat v nabídce již nějakou dobu a na jaře tohoto roku nám jej otestovala i mama blogerka The Hubs. V její recenzi jste viděli děti ztracené v bludišti, hrnčířský kruh, bosé nožky, práci malých archeologů i hledačů pokladu.

Ale nám to nedalo a vypravili jsme se tam ještě jednou. Tentokrát s kamerou, mamablogerkou Mama live a jejími dětmi. Tenhle park je totiž jeden velký zážitek!

Katka s Barunkou (5 let) a Honzíkem (3 roky) vám představí Zeměráj v Kovářově na Písecku „živě“ a vy můžete třeba udělat dětem radost a k začátku školního roku jim koupit voucher. Že skončily prázdniny, přece neznamená konec jízdám za zážitky. Naopak!

Díky za tip na prima výlet, ukažte mi vaši nabídku

Blogerka Katy si s dětmi udělala výlet z Prahy do Kovářova v okresu Písek a vám jej doporučuje také. V čem je Zeměráj jiný a co je bavilo nejvíc?

Klid, pohoda, klidná příroda, návraty do minulosti, kdy lidi nikam nespěchali…bylo nám tu moc hezky. A i když jsme tu rozhodně nebyli sami, tady se všichni tak nějak uklidní a nikdo nelítá, neječí, všichni si to tu užívají.

— mama blogerka Mama live

Děti prošly téměř celý park bosky – prostě se při hledání kostí dinosaurů v paleontologickém nalezišti zuly a pak už po botkách netoužily.

Oba si vytvořili hliněný amulet („amolet“ dle slov Barunky :-D) a těšili se, jak jej na závěr pověsí na strom přání.

A pak přišel pro Barunku vrcholný zážitek. Došli jsme do repliky raně středověké vesnice a po nějaké chvíli se Baru osmělila a usedla u jedné z chaloupek k hrnčířskému kruhu. Milá „žena z minulosti“ jí pomáhala a společně z hlíny vytvořily mističku. To by nebylo až tak speciální, ale paní Barunce nasadila i věneček do vlasů a ozdobila si ji máznutím hlíny na nosík. Já měla pocit, že se zastavil čas, to byla tak nádherná chvíle.

Honzík na tu poetičnost tedy moc není a šel vyzkoušet sekyru, tak jsem se taky brzy z rozjímání probrala a šla ho jistit 😀

Nevynechali jsme ani bosostezku,  která vede terénem, přes kameny a když není sucho, tak i potokem a blátem. Barunka hopsala bosky jak zajda, boty jí nechyběly ani náhodou – myslím, že v minulém životě byla prostá dívka v režných šatech s ošatkou, která vyká svojí mamince, vyloženě jí ten moderní svět nesvědčí 😀

U bosostezky najdete takovou stodolu, je nenápadná, ale doporučuji nemíjet. Je to vnitřní herna. Desítky hlavolamů, houpací prkno, stavění z dřevěných kostek. A pro rodiče lavičky. Ano, ano, děti mají po tříhodinové „prochajdě“ parkem energie na rozdávání a vy se vidíte na dece ve stínu stromů 😀

Park je sice v přírodě, ale rozhodně jde zvládnout i s kočárkem (měla jsem ho celou dobu u sebe a ocenila ve chvíli, kdy Honzík dostal žihadlo). Toalety a občerstvení najdete za středověkou vesničkou, v usedlosti Budařov, kde si můžete dát poctivý domácí oběd, kde najdete i infostánek (s lékárničkou, což mi bodlo) a půjčíte tu třeba míč na fotbalgolf. Po celém parku se platí smíšky (1 smíšek = 10 korun a koupíte na pokladně u vstupu nebo právě v usedlosti v infostánku a pokud je neutratíte, můžete proměnit zpátky na koruny). Pro představu tvorba amuletu stojí na jedno dítě jeden smíšek. 

My jsme při naší první návštěvě nehledali poklad a nehráli razítkovací hru, takže se o to víc těším, až se sem vrátíme celá rodina.

Zeměráj zní skvěle, tam s dětmi chceme. Kde koupím vouchery?

Mama live

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.