Kde bydlí velbloud Merlin, domácí i exotická zvířátka pod jednou „střechou“?

Kde bydlí velbloud Merlin, domácí i exotická zvířátka pod jednou „střechou“?

Deníček nastávající matky 29. 8. 2018 Sdílet

Milovníci zvířátek všeho druhu zbystří 😀 Znáte Statek u Merlina? Místo, kde si můžete zvířátka prohlédnout, pohladit, nakrmit a zjistit mnoho o péči o ně? Vyrazila sem mama blogerka Aneta z Deníčku nastávající matky.

Ukažte mi nabídku Statku u Merlina

Vyrazily jsme s kamarádkami a dětmi kousek za Prahu směrem k Berounu. V jedné roztomilé vesničce se skrývá Statek u Merlina, který za bránou skrývá různá domácí a exotická zvířata.

Holky byly nadšené, když mohly nakrmit kozy, králíky nebo morčata přímo u nich ve výběhu. Na místě si můžete koupit granule z automatu.

Další zážitek měly z jízdy na poníkovi a ze skákání na trampolíně hned vedle velblouda Merlina a jeho kámošů, z druhé strany je okukovaly lamy.  

Na statku najdete pštrosy, opičky, chameleony, klokana, pumu, papoušky a spoustu dalších zvířat, které uvidíte z bezprostřední blízkosti. Máte možnost se stát i jejich ošetřovatelem. 

Pokud vyrazíte s kočárkem, je určitě lepší zvolit nějaký terénní, ne městské golfky – cesty jsou na louce a trošku kamenité. Dvouletá Vivi zvládla celou dobu chodit sama, pokud bychom se od zvířat vydali i mezi louky, asi by se i popovezla. Lehká svačinka se taky hodí s sebou, přímo na statku je možné zakoupit pití (voda, nealko pivo, kola) a zmrzku. Pokud si chcete odpočinout, po areálu najdete několik laviček a hned u vchodu je altánek s více lavičkami.

My jsme na statku strávili necelé dvě hodinky, ale bylo to v době, kdy venku byly opravdu tropy a horké léto. Dokážu si představit pobýt tam déle, když bude chladněji.

Koupit vouchery do Statku u Merlina

Deníček nastávající matky

Deníček nastávající matky

Jsem Anet, mamka Vivien a Vincenta. Nerada sedím doma na zadku, a tak jsem pořád někde v poklusu. Jako ventil při prvním těhotenském čekání, jsem začala dávat příspěvky na Facebook jako Deníček nastávající matky. Hlavně rychle, bez přetvářky a s trochou té nadsázky.