Vyrazte na Ranč Kostelany: bydlet v teepee, házet tomahawkem a za koňmi až do stájí

Vyrazte na Ranč Kostelany: bydlet v teepee, házet tomahawkem a za koňmi až do stájí

MK Life 24. 8. 2018 Sdílet

Léto s kovbojem, to byla romantika 😀 Pokud si chcete užít pár dní ve westernovém duchu, poznat život s koňmi, skvěle si pochutnat a dopřát dětem dobrodružství, máme pro vás dnes opravdu krásný tip. Na Ranči Kostelany prožila pár dní mama blogerka roku MK life s rodinou. Co tu milovníky koní překvapilo? Nechte se nalákat.

Ranč Kostelany zní skvěle, ukažte mi nabídku

Na ranči nám bylo božsky! Super počasí a nádherné okolí, my obklopeni výborným jídlem, útulným pokojíčkem, koňmi a klidem, ze kterého se nám ani po třech dnech nechtělo domů. K Uherskému Hradišti to nemáme vůbec kousek a „D1čka“ umí být fakt krutá, ale i tak bych vyrazila znovu.

Na Ranč Kostelany jsme přijeli ve čtyřech a to vždy s napětím očekáváme, jaký bude pokojíček. Zda budeme moct děti „uklidit vedle“ a mít svůj večerní klid v páru 😀 . Ranč to zmákl na jedničku! Pokojík není úplně správný výraz, protože na nás čekal třípokojový apartmán, kde jsme si spolu trávili čas v obýváčku a večer si po schodech vyšli o patro výš, kde čekají 2 ložnice.

Děti jsme tak měli hezky pod dohledem a zároveň si užili příjemného soukromí 🙂 .

Kdo by ale chtěl mnohem větší dobrodrůžo, může si zarezervovat spaní venkovní, takže takové soukromé týpko nebude v letních měsících vůbec k zahození 🙂 .

K teepee pobytu pak máte vedle týpka nádherný gril, dostanete koš se snídaní a večer si na grilu můžete opéct, cokoli je libo 🙂 . Tahle varianta pobytu je super nápad. A když začne v noci slejvák? Dostanete na recepci klíče od pokoje a záloha čeká pěkně v suchu. Takže i s dětma do toho klidně jděte 🙂 .

Všichni, kteří byste vezli ratolesti s sebou, budete spokojení. Přímo z restaurace totiž koukáte na dřevěné hřiště, kde je toho tak akorát. Prolézačky, klouzačka, kolotoč, no co dodat – dětem tam nechybělo nic a ve volných chvílích, jakou bylo třeba čekání na jídlo, si odskočily na hřiště, a my si užívali pohled na ně 🙂 .

Na ranči v Kostelanech se najíte senzačně. Jídlo výborné, nečeká se dlouho, ani když je restaurace plná a uvnitř probíhá svatba (naše zkušenost 🙂 ) a obsluha celý víkend moc milá. V restauraci mají dokonce i bowling, takže na večerní povyražení s partou kamarádů úplně ideál 🙂 . Spali jsme navíc jen jedno patro nad restaurací, takže i ta chůvička by to nejspíš dala 🙂 .

Pokud budete chtít sedět uvnitř, odkud neuvidíte na hřiště ven, děti se zabaví v koutku přímo v restauraci. Ten byl prostorný, díky koberci krásně teplý a obě holky tam při snídani spokojeně bavily místní batolata 😀 .

Jinam než na místní jídlo jsme nejezdili, takže jsme si vybrali z jídelního lístku, kterým jsou spíš takové noviny 😀 . Milé je, že si tenhle „jídelní lístek“ můžete schovat i na památku, takže holky tahaly lístky všude s sebou, protože přeci „kauboj“, no ne? 😀

Vyzkoušeli jsme vše od salátů, masa až po polévky a i když si děti vždy vyberou jídlo své, dopadne to tak, že když nejsme rychlí my velcí, vrhnou se i na jídlo naše 😀 . Kdo to má stejný? Lepší šatit, než živit!

Jakmile se ubytujete a najíte, doporučuju vyrazit na první obhlídku ranče. Dokonalostí je, že se tady dostanete po areálu úplně volně a máte možnost se zajít podívat i do stájí. Taková volnost ještě nebyla nikde, kam jsme s holkama jeli. A že ty koně objíždíme nadšeně všude.

Pohladíte a okouknete si tu klasicky ovečky nebo třeba poníky, za větším koněm si zajdete ke stájím. Přímo na ranči si u obsluhy v restauraci vemte mapku areálu, která se dětem líbí, a provedou vás rázem celou buvolí stezkou 🙂 .

Díky naučné stezce se dozvíte spoustu nových informací a projdete si celý areál ranče. Cesta nezabere víc jak 45 minut, takže před večeří byla úplně akorát 🙂 . A jestli máte rádi dobrodrůžo, vypůjčte si na recepci i tomahawky. Můžete pak zkusit (na místě tomu určeném), jak dobří bojovníci by z vás byli 🙂 .

Co nás zaujalo na ranči nejvíc? Programy s koňmi, do kterých se můžete nahlásit. Pro děti od 3 do 6 let je k dispozici vodění na koníkovi, kde se děti povozí, ale nás mnohem víc zaujala hodinová Pony-školička. Jde o program, kde si děti poníka samy nachystají, vydrhnou, učešou, osedlají, dovedou na jízdárnu, naučí se ho „řídit“ a pak ho zase „uklidí“ do stájí 🙂 .

Boží. Konečně někde ukazují dětem, že zvíře není jen o vožení či hře, ale je to starost, a holky tahle školička neskutečně bavila! A jestli pojedete kolem, zastavte se v rámci výletu. Hodina školičky není vůbec drahá a my do ní dali naráz obě dcery najednou k jednomu koni 🙂 .

Na jeden problém jsme však narazili. Když jsem holkám řekla, že jsme vybrali Pony-školičku, svěsily koutky s tím, že proč musí mít „jenom poníka“. Zkusili jsme se proto zeptat milé slečny u koní, zda se tahle školička nedělá i u větších koní, a jaké bylo překvapení, když se jen usmála, dovedla nás k Dyskýtovi a pronesla „Akorát ta příprava bude, holky, o dost delší“ 😀 .

A bodeť by ne. Učesat a vydrbat Dyskýta, který se celou noc válel v bahně, to nebyla vůbec hračka, poník by byl hotový 3×. Holky ale byly na koně dvě a nenapadlo by je si stěžovat. Proto velký dík a body navíc za tuhle ochotu a možnost změnit plány dle našeho přání.

A až přijde únava nebo horší počasí? Hodinka a půl v soukromí se saunou a vířivkou, to nebylo ani trochu k zahození 🙂 . Teplá voda, odpočívárna a klid, takže sem rozhodně plavky s sebou 🙂 .

Byla to nádhera a je mi líto, že utekla tak rychle. Manžel si večer na pokoj poručil barmankou vychvalované Kozičky 😀 a já si užila horkou výbornou kávu. A že jsem nenamítala nic k manželově touze po cizích Kozičkách (tolerance, základ vztahu 😀 )? To asi proto, že je to místní tekutá specialitka. Drink, kde se míchá bezinkový elixír s tonikem a citrónem, a i já musím uznat, že to chutnalo luxusně!

Máte rádi zvířata, koně obzvlášť, klídek a menší hotely? Tak rozhodně nepovažujte Ranč Kostelany za šílené westernové městečko, kde si prohlídnete leda uvázaného koně z metru a nakrmíte kozy granulkama z automatu 🙂 . Tohle je úplně jiný šálek kávy! Na prázdniny s dětmi je to skvělé místo, kde pro odvážlivce je připraveno i nocování v teepee 🙂 .

Na Ranč Kostelany prostě musíme, chci voucher

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.