Jak u nás vypadá výběrové řízení?

Jak u nás vypadá výběrové řízení?

Slevomat HR 25. 8. 2017 Sdílet

Ve Slevomatu se snažíme přistupovat ke každému kandidátovi osobně, takže pečlivě sledujeme jeho schopnosti a motivaci. I proto je níže uvedený postup výběrového řízení spíše orientační. Ne vždy je nutné uskutečnit všechny fáze nebo jejich pořadí tak, jak je popsáno. Často se stává, že některé kroky vynecháme nebo uděláme pohovor netradičně třeba v kavárně nebo na obědě.

Ve většině případů je však postup vybírání kandidátů následující:

  1. Každou nově otevřenou pozici oznamujeme na našich webových stránkách. Pozice pak propagujeme převážně na sociálních sítích ( Facebook, LinkedIn,  Twitter ), proto se vyplatí naše profily sledovat, aby vám neunikla žádná nabídka.
  2. Na zaslané životopisy reagujeme do několika dnů, někdy to může trvat z operativních důvodů déle. Životopisy shromažďujeme po celou dobu výběrového řízení, které může trvat 1 až 4 týdny v závislosti na počtu vhodných uchazečů. Pokud se výběrové řízení z jakéhokoli důvodu protahuje, snažíme se o tom kandidáty informovat průběžně. Ne vždy je to však při velkém množství kandidátů možné, proto pokud chcete vědět, v jakém stavu se posuzování vaší žádosti nachází, můžete nám poslat e‑mail, rádi vám odpovíme.
  3. Z přihlášených zájemců o pozici vybereme úzký okruh kandidátů, kteří postoupí do prvního kola pohovoru. Ten se uskuteční většinou po telefonu a trvá zhruba 10–30 minut.
  4. Na základě výsledků telefonického pohovoru vybereme uchazeče, které pozveme do dalšího kola na osobní pohovor. S kandidáty se osobně setká vedoucí oddělení, ve kterém se volná pozice obsazuje, spolu se zástupcem HR.
  5. U některých pozic zařazujeme mezikola, kterými testujeme schopnosti a odborné či jazykové znalosti pomocí praktických úkolů, modelových situací nebo případových studií.
  6. Nejlepší kandidáti z osobních pohovorů postoupí do finálního kola, kde se setkají s výkonnou ředitelkou Slevomatu Maruškou Chytilovou, popř. s obchodním ředitelem Milanem Kubátem. Po finálním pohovoru se kandidát dozví, jak si ve výběrovém řízení vedl a pokud uspěl, obdrží od nás pracovní nabídku.
  7. Po vzájemném odsouhlasení nabídky výběrové řízení uzavíráme a písemně o tom informujeme všechny uchazeče, kteří se do něj přihlásili. Kandidáty, kteří neuspěli v jednotlivých kolech, informujeme průběžně o jejich výsledku e‑mailem nebo telefonicky.
  8. Pokud nás jako kandidát zaujmete, avšak momentálně pro vás nemáme vhodnou pozici, rádi si necháváme kontakt do budoucna. Jakmile totiž otevřeme pozici, která by vám mohla padnout jako ulitá, kontaktujeme vás s nabídkou zařazení do výběrového řízení. 
Slevomat HR

Slevomat HR

Přidejte se k nám, bude to jízda! Hodně se naučíte, zužitkujete své nápady a nebudou vás svazovat žádná korporátní pravidla. Máme výjimečnou firemní kulturu, neustále se rozvíjíme, říkáme věci na rovinu a podporujeme inovace i zdravé riskování. Rádi se s vámi podělíme o nasbírané zkušenosti, a to nejen o ty tuzemské, ale i zahraniční. Jsme totiž součástí mezinárodní skupiny Secret Escapes, která se specializuje na prodej luxusních pobytů po celém světě. Staňte se součástí našeho týmu i vy. Slevomat: Cesta k zážitkům i k nové práci.