Kam s dětmi v Praze? Vyrazte na strašidelnou procházku!

Kam s dětmi v Praze? Vyrazte na strašidelnou procházku!

THE HUBS 31. 7. 2018

Žijete v Praze už dlouho, a přesto nemáte pocit, že to tu znáte? Chystáte se do Prahy na výlet i s dětmi a rádi byste jim hlavní město představili dětsky přátelskou cestou? Máme pro vás krásný tip na procházku Starým Městem. Mama blogerka Lucie z blogu The Hubs absolvovala s rodinou (děti 3 a 5 let) komentovanou Prohlídku strašidelnou Prahou a všichni si to užili. Děti se dozví zajímavé příběhy z historie města, nikdo nepočítá nachozené kilometry, ale spíše věžičky na domech, a pak se taky čeká, zda se ten Skřítek Sýpek nakonec vzbudí 😀

To zní skvěle, ukažte mi nabídku procházek Prahou

V Praze žijeme přes 4 roky, ale musím přiznat, že ji ještě zdaleka tak neznáme. Když se tak naskytla možnost strávit s dětmi příjemné odpoledne na procházce ulicemi Starého Města a ještě se k tomu něco dozvědět o historii, neváhali jsme. A nebyla to procházka jen tak ledajaká, ale rovnou tak trochu strašidelná.

Z nabídky procházek Strašidelná Praha jsme vybrali tu s názvem Skřítek Sýpek na Starém Městě. Původně jsme chtěli jít na Pražský hrad, ale nakonec jsme se s paní průvodkyní domluvily, že tohle bude lepší, přece jen naše děti jsou ještě menší (5 a 3 roky).

Sraz jsme si dali u Prašné brány, kam se dostanete vlastně všemi způsoby – autem (parkovat se dá např. v Palladiu), MHD (tramvají, metrem) nebo i vlakem. Byla sobota odpoledne a přiznám se, že jsme vychytali snad jeden z nejteplejších dnů. Proto na procházku určitě doporučujeme vzít pokrývky hlavy a pití.
Samotná prohlídka začala u zmiňované Prašné brány. Ujala se nás milá paní průvodkyně Eva, která v sobě opravdu nezatajila lásku k dětem a fakt, že výuka dětí bylo její povolání. Děti naprosto nadchla a vtáhla do vyprávění od prvního momentu. A nebyla sama! V malém pytlíčku, který měla s sebou, spinkal skřítek Sýpek (její pomocník), který byl po náročné noční šichtě hodně unavený. On totiž budí opilce, kteří usnou v krčmě tím, že jim fouká pěnu od piva do obličeje. Děti se ho téměř na každé zastávce snažily vzbudit, ale marně. Skřítek si nedal říct.
Hned na začátku nám Eva povyprávěla o tom, proč je na samotné Prašné bráně znak tří věžiček a ruka s mečem. Děti a zejména Hugouška to tak nadchlo, že tenhle znak pak hledal po celý zbytek prohlídky. A že jich našel, je totiž téměř na každém pražském kanálu, on je to totiž znak hlavního města Prahy (a maminka byla takový kulturní barbar, že to ani nevěděla).
Odsud jsme se přesunuli na Ovocný trh, kde nám po cestě Eva vyprávěla, jak byl korunován Karel IV. a kterak se u toho jako malé dítě tak trošku pokakal. A to se naše děti samozřejmě smály na celé kolo. U Karolina jsme se opět zastavili na výklad a řekli si něco o tajemných sochách před budovou univerzity. Pokračovali jsme uličkami až na Staroměstské náměstí a mezitím si povyprávěli tak trochu strašidelné historky, které se vážou k různý domům, hledali jsme dům se zlatým pávem a dozvěděli se třeba i to, proč má český lev dva ocásky.
Na delší dobu jsme se zastavili i u domu se zelenou žábou a děti pak taky hodně zaujala strašidelná historka o bezhlavém rytíři, který se strašně moc chtěl napít piva, ale neměl jak.
Celé naše putování jsme zakončili v Klementinu u sochy holčičky, která tak neposlouchala maminku, až tam dočista zkameněla.. Jediné, co ji zase může probudit k životu, jsou hodné děti, které za celý rok ani jednou nezazlobí. A to se naše děti hned hlásily, jak jí pomůžou a budou poslouchat. No, s odstupem pár dní musím říct, že se tak bohužel pro nás rodiče nestalo :-D.

Jediné, co myslím děti trochu mrzelo, bylo, že vlastně neviděly skřítka Sýpka, ač se na něj celou dobu fakt těšily, a já tak trochu doufala, že ho paní průvodkyně nakonec přece jen vyndá z pytlíčku a uvidíme ho. Nicméně vyndala něco jiného, každé z dětí dostalo malou chlupatou kuličku od skřítka Sýpka na památku. Tu mají nosit v kapse a vždy, když se budou bát, stačí ji pohladit a strach přejde.

Za nás moc mile strávené odpoledne, kdy jsme se dozvěděli něco nového a děti byly moc spokojené, především starší Nelinka, která opravdu bedlivě poslouchala každý výklad paní průvodkyně. Mně se líbilo, že vše proběhlo tak nějak v poklidné atmosféře, nikam se příliš nespěchalo, když si někdo potřeboval koupit pití, počkali jsme na něj, když jsme objevili pandu v kostýmu na Staroměstském náměstí, zastavili jsme se u ní a pobavili se.. Zkrátka pohoda, kterou jsme po skončení procházky završili svěžím drinkem a zmrzlinou. Tak si říkám, že příště třeba opravdu zkusíme ten Pražský hrad.

Chceme vouchery na procházky Prahou

Jak se vám článek líbil?

THE HUBS

Jsem Lucka a miluju cestování, sport, módu, dobré jídlo, ale nejvíc ze všeho svoje dvě děti - pětiletou Nelinku a tříletého Huga. Jsou to právě oni dva, kteří nejen změnili od základů náš život, ale taky způsob cestování. Sice už s krosnou na zádech neobjevujeme jiné světadíly, ale o to radši podnikáme výlety po krásách našeho okolí. O tom všem pak ráda píšu na náš blog The Hubs, který je takovým mým třetím dítětem a někdy i únikem od všech těch maminkovských povinností.