Kukuřičáci aneb jak se (ne)ztratit v obřím kukuřičném bludišti

Kukuřičáci aneb jak se (ne)ztratit v obřím kukuřičném bludišti

THE HUBS 25. 7. 2018 Sdílet

Víte, co byl hit loňského léta? Kukuřičné bludiště! Zní to všelijak? Věřte, že ztratit se v kukuřičném bludišti, seznámit se s Kukuřičáky a zahrát si skvělou interaktivní hru, je bezva zábava pro celou rodinu! Bludišť je po celé České republice sedm (může být i více podle toho, jak vyroste kukuřice) a to v Rakovníku otestovala mama blogerka Lucka z blogu The Hubs. Tak se s námi pojďte ztratit!

Chceme do Kukuřičného bludiště! Ukažte mi nabídku

Milujeme bludiště! A to nejen ta na papíře, kterých máme doma nespočet, ale hlavně ta reálná. Když se naskytla možnost na vlastní kůži vyzkoušet největší bludiště u nás, neváhali jsme ani minutu. O co se jedná? 

Kukuřičáci,  to je obrovské bludiště v kukuřičném poli o rozloze až 2,5 hektaru, tedy větší jak fotbalové hřiště. Je jich po celé naší republice spousta. Na chvíli se tak můžete ztratit třeba v Brně, Olomouci, Hradci králové, Opavě, Zlíně, Sychrově nebo jako my, v Rakovníku. Některá z bludišť ještě otevřená nejsou, nejčastěji proto, že není pořádně vzrostlé kukuřičné pole. Proto je vždy nejlepší mrknout na jejich webovky a vybrat nejbližší otevřené bludiště. 
My se tedy vydali do Rakovníku, kde bylo bludiště již otevřené a dostatečně vzrostlé, že jsme se skutečně mohli pohodlně ztratit. Autem z centra Prahy trvala cesta přes hodinu jízdy. Bludiště je z hlavní cesty označené, nicméně na webovkách najdete i souřadnice GPS pro lepší orientaci. Dojet se dá autem přímo k bludišti, resp. ke kukuřičnému poli a parkovat tak nějak, kde je místo 🙂 Při větším počtu aut se dá auto nechat cca 300 metrů od pole. U bludiště najdete taky stojánky na kola pro ty, kteří by se rozhodli spojit to s cyklovýletem.
Na místě u pokladny najdete i malé posezení, což jsme rovnou využili, abychom se před blouděním posilnili svačinou. Jídlo ani pití se na místě koupit nedá, proto určitě doporučuji vzít s sebou. Zvlášť v parných letních dnech je voda potřeba, stejně tak opalovací krém. Bludiště se totiž nachází na přímém sluníčku (zkrátka pole :-). Ideální je tak návštěva buď hned ráno nebo později odpoledne. Záchod byl cca 200 metrů od pokladny v podobě TOI TOI. 

U pokladny nás přivítal milý pan průvodce, který nám dal lístky (dá se platit i kartou) a vysvětlil celý koncept hry. Dá se vlastně hrát dvěma způsoby. První, kdy se snažíte co nejrychleji projít (proběhnout) bludiště a přitom najít 8 QR kódů a nasnímat je mobilem. Soutěží se na čas pomocí aplikace, kterou si stáhnete předem do mobilu či tabletu (pozn. na místě není wifi, takže pokud nemáte data, stáhněte si ji již doma). Pokud se zaregistrujete, můžete se tak i účastnit Mistrovství v bloudění 🙂
My jsme ale s malými dětmi zvolili hru druhou (no, dovedete si mě představit, jak tam pobíhám s tím pupkem? :-D). Ta spočívala v hledání tajenky. K jejímu uhodnutí vám pomohou indicie (slova), která  luštíte z nalezených písmen, která se nachází na více jak 20 herních tabulích rozmístěných náhodně po bludišti. 
Děti dostaly každý svoji luštící tabulku, tužku a vyrazily. Bavilo je to moc. Zvlášť Nelinka (pětiletá) byla jako blesk, lítala v uličkách a natěšeně volala pokaždé, když nějaké písmenko našla. Na Hugouška (tříletý) jsme museli dávat větší pozor, aby se nám samým nadšením v kukuřičném poli opravdu neztratil 🙂
Uličky v bludišti jsou dostatečně široké, projedete tam i s kočárkem, nicméně to chce spíše nějaký opravdu terénní, místy byly na zemi hroudy hlíny nebo seříznuté, tvrdé stonky kukuřice. Co je ovšem bezva – do bludiště můžete vyrazit i s pejsky 🙂
Nalezení tajenky nám zabralo cca hodinu. Pár písmenek jsme nenašli, ale ze zbývajícího se nám už podařilo vyluštit tajenku 🙂 Tu jsme nahlásili našemu panu průvodci u pokladny. Děti si mohly za odměnu orazítkovat svoje kartičky a na památku si každý odnést odznáček s kukuřičákem, který doteď hrdě nosí. 
Shrnuto, podtrženo, nám se bloudění v kukuřičném poli líbilo strašně moc! Myslím, že je ideální spojit to s nějakým výletem v okolí, a pak si na chvíli „odskočit“ ztratit se do bludiště. My jsme rozhodně nevyrazili naposledy. Už v autě nás Nelinka usilovně prosila, ať jedeme na další. A že jich ještě je!

Důležité informace:

před cestou si zjistěte aktuální otevírací dobu bludišť na jejich webu
s sebou si vezměte pití (příp. svačinu) a nezapomeňte se natřít opalovacím krémem
u pokladny se dá platit kartou a najdete tu i stojánky na kola
obujte nějaké pohodlné, sportovní tenisky (u kterých navíc nevadí, že se trochu ušpiní 🙂
do bludiště můžete i s kočárkem (nejlépe terénním) a pejsky

Koupit vouchery do Kukuřičného bludiště

THE HUBS

THE HUBS

Jsem Lucka a miluju cestování, sport, módu, dobré jídlo, ale nejvíc ze všeho svoje dvě děti - pětiletou Nelinku a tříletého Huga. Jsou to právě oni dva, kteří nejen změnili od základů náš život, ale taky způsob cestování. Sice už s krosnou na zádech neobjevujeme jiné světadíly, ale o to radši podnikáme výlety po krásách našeho okolí. O tom všem pak ráda píšu na náš blog The Hubs, který je takovým mým třetím dítětem a někdy i únikem od všech těch maminkovských povinností.