Kam s dětmi za velbloudem, rysem nebo chameleonem? Do Zooparku Zájezd

Kam s dětmi za velbloudem, rysem nebo chameleonem? Do Zooparku Zájezd

MK Life 12. 7. 2018 Sdílet

Zoopark Zájezd kousek od Kladna prý patří k nejmenším ZOO v Česku, ale nenechte se zmást! Mama blogerka Míša z blogu MK life jej navštívila s rodinou (děti 3 a 5 let) a jak říká:

Zoopark jsme navštívili poprvé a hodně nás překvapila právě svojí velkou rozlohou. Čekali jsme spíš farmu nebo pár zvířátek kolem stavení a on je to přitom pořádný areál a prohlídka tak na 2 hodinky.

Ukázat nabídku na Slevomatu

Už jste slyšeli o hravém vláčku Cyklohráčku? Pokud ne, tak rozhodně doporučuju mrknout. Vlaková souprava, která je speciálně upravená pro přepravu cyklistů a rodin s dětmi, má dva vagóny plné her a hraček, a jezdí celé léto na trase „Praha Hl.nádraží – Slaný“. Na cestě má spoustu zastávek a já mám pro vás dnes tip na parádní výlet.

Cyklohráčkem se nechejte odvézt do zastávky Kováry a odtud krásnou procházkou (cca 6 km) dojdete až do Zooparku Zájezd. Skvělá odměna na konci výletu! Před samotným Zooparkem jsou při cestě nějaké ty dětské lesní hrátky, takže jsme trpělivě čekali (bože ta výheň 😀 ), než děti vše zkusí, a těšili se na nějaké osvěžení do Zooparku.

Pokud jste přijeli Cyklohráčkem, dostanete se sem po turistické značce a uvidíte park už z dálky z pole 🙂 Pokud jste sem dojeli autem, pohodlně ho můžete nechat na parkovišti 🙂

Zoopark je příjemný, děti poznají zvířátka, hezky si je prohlédnou a milovníci zvířátek si zajdou do kontaktní ZOO,  kde můžou krmit a hladit. Na to se asi těší všichni malí návštěvníci.

Nelinka utekla za králíkama ušákama, Julinka si vyhlídla kozí mimčo a ne a ne se hnout 😀 Pozor na slunné dny, kdy se tady před paprsky dvakrát neschováte, takže nezapomeňte dostatek krémů, čepic a pití. U vstupu se nějaké to drobné občerstvení a nanuky našly, takže něco málo na osvěžení tu rozhodně najdete.

Nejexotičtějším kouskem byli v Zooparku velbloud a rys, sbírka chameleonů, ale také krásné malé lišky nebo sovy. ZOO jsme navštívili poprvé a hodně nás překvapila právě svojí velkou rozlohou. Čekali jsme spíš farmu nebo pár zvířátek kolem stavení a on je to přitom pořádný areál a prohlídka tak na 2 hodinky.

Co bude zajímat děti, to je jednoznačně hřiště. Hodně prostorné, kde se uspokojí milovníci klouzaček, písku, ale i lanovky a houpaček.

Pokud se do Zooparku vydáte, tak dejte pozor, protože má dvě části, které jsou od sebe oddělené. Od této hlavní se vydáte okolo restaurace (na tu najdete směrovky přímo v areálu) a lišek až do části druhé. Tam je pak velká sbírka chameleonů, ptactvo, lemuři a spousta drobného. Krom toho je tu právě i krásný rys.

Koupit vouchery do Zooparku Zájezd

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.