Testujeme Dream park Ochaby: dům vzhůru nohama, dinopark, oceanárium

Testujeme Dream park Ochaby: dům vzhůru nohama, dinopark, oceanárium

MK Life 16. 8. 2018 Sdílet

Kam s dětmi do zábavního parku? Asi na první dobrou nevyhrknete „Polsko!“, že? A víte co? Měli byste to zkusit. Jako mama blogerka Míša z blogu MK life s rodinou. Nechte se inspirovat reportáží z Dream park Ochaby (70 kilometrů od Ostravy a dvě hodiny jízdy od Brna).

Ukažte mi nabídku na Dream park Ochaby

Holky (3 a 5 let) už nám povyrostly z batolecích věcí a to znamená, že zvládneme konečně i nějaké to cestování, aniž by ze mě byla cestovní pečovatelka zpocená až na zádech. Poprvé jsme tak během týdne zvládli projet kousek Slovenska, poznali další kus Beskyd a na závěr si dali polské dovádění v zábavních parcích. Co nám to maličko komplikovalo, bylo počasí 🙂

Nedaleko od hranic se nachází milý, vcelku i rodinný zábavní Dream park Ochaby. Kdyby bylo modré nebe a sluníčko, asi bychom tady byli ještě mnohem déle. I tak jsme si ale návštěvu nenechali počasím zkazit a vrhli se na vše, co bylo za nepřízně počasí k dispozici (nafukovací atrakce to nebyly).

Pro větší děti a dospělé je tu hezký park plný miniatur, kde najdete nejznámější stavby světa. Tuhle část holky prolítly a nevěnovaly jí pozornosti tolik, jako jsme si je prošli my dva velcí 🙂

Co je takovou speciální kuriozitou polského Dream parku v Ochabech, to je tenhle dům „vzhůru nohama“ 🙂 Ten je vtipný nejen zvenčí, ale hlavně uvnitř. Kuchyň nalepená na strop ještě ušla, ale stoupnout si tady pod záchod, to nechceš 😀 Dům je navíc lehce zkosený, takže chůze v něm je vážně legrační a děti občas vypadaly, že jsou lehce pod vlivem.

Část parku, která se nám líbila nejvíc, byla zadní část Dino-části. Tam najdete nejen velikou část k procházení, ale hlavně spoustu dinosauřích soch. Dinosauři nás sice až tak neberou, protože jsme rodina se dvěma holkami, i já musím uznat, že se jim ta zvěř vážně povedla. V životní velikosti, krásná a ani ne tak strašidelná.

I když to se nedá říct plošně na všechny sochy v parku 😀 Obdivuju maminky chlapečků, které mají nastudované značky aut, názvy dinosaurů a ještě znají vlajky všech států a jejich hlavní města 😀 To s holkama zatím neprobíráme a nejspíš se k tomu jen tak nedostaneme.

Když projdete parkem, najdete na jeho konci veliké Prehistorické oceanárium. Tahle část je maličko strašidelná, takže dvouleťáky bych si asi držela u sebe. Dá se předpokládat, že ne každá rybka se jim zalíbí.

Do „kina“ si berete u vstupu brýle, aby byl ten požitek vážně 3D, a projdete si uvnitř chodbičky, po jejichž stranách jsou plátna. Na plátnech pak vidíte prehistorické tvory v moři. Ač se mě Julinka (3 roky) držela jako klíště, k žádnému pláči ani smutku nedošlo.

Od oceanária si projdete například i pozemní část s terárky nejrůznějších plazů a pomalu, ale jistě zamíříte k TOP části parku. Alespoň pro nás určitě.

Domácí Zoologická zahrada, nad kterou je umístěný lanový park. Konečně tu berou ohled i na malé děti, protože tu najdete i dost velkou část, která je určena právě malým dětem. Do většiny lanových parků, kde jsme byli, malé děti v předškolním věku nesmí.

Že nebylo úplně fajn počasí? No, raději vám dám fotku jí než sebe, ale věřte, že účes máme stejný 😀 . Zvířátka se statečně držela pod stromy, ale díky lanovému parku jsme se dostali částečně i nad ně.

Za lanovým parkem si pak děti užily vodu i na druhou, takže za deště vlezly i do místních loděk na ruční pohon. Po malém bazénku se pak dá hezky jezdit a ta radost, že si řídíte svoji vlastní loď, ta byla k nezaplacení.

Na stejném bazénku, kde jezdíte s lodičkou, je i veliký zorbingový válec. Super je, že se do něj vejdou děti obě a hlavně – má to střechu 😀 A tak se nám děti usušily v zorbingovém válci, vyčerpaly v něm většinu energie a ten zbytek, ten ze sebe dostaly v lanovém parku na prolézačkách 🙂

Tyhle lanové „koutky“ jsou boží záležitost. Děti si v nich totiž vydrží hrát věčně, příjemně se unaví a vy si vedle můžete dát kafe. Pokud ovšem nejste já, to si pak totiž kvůli fotkám musíte celé hřiště prolézt s dětma 😀

Zase vedou části prolézaček i nad místní miniZOO, tak děti stihnou cestou i zamávat nějaké té lamě nebo koníkovi.

A že tohle není v dešti žádný šlágr, to vám teda rozhodně můžu říct. Možná právě proto nám děti usnuly za první zatáčkou a vydržely (včetně mě 😀 ) spát z Ochab až do Brna (2 hodiny cesty).

Úplně těm nejmenším návštěvníkům se bude líbit mezi klouzajdama, prolejzkama a nejrůznějšími tobogánky. Doporučuju s sebou raději vzít pláštěnku, aby děti mohly na vše jít i přesto, že se počasí rozhodlo nemít úplně náladu. I když vás totiž chytne jen malá přeháňka a je rychle po ní, dost dlouho ještě zůstane vše mokré. S pláštěnkou jste pak v pohodičce.

Pokud budete chtít využít možnost občerstvení přímo v parku, je tam k dispozici jedna jídelna, ve které najdete ale jen smažená jídla jako hranolky, řízky, hamburgery nebo třeba párky v rohlíku. Určitě tedy menším dětem vezte i něco z jejich jídelníčku s sebou.

Nebýt tak ošklivého počasí, byla by to krásná zábava nedaleko od hranic, a až budeme příště zase projíždět, rozhodně dáme parku další šanci 🙂

Chci koupit vouchery na Slevomatu

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.