Kam na Slovensko s dětmi? Do hotelu Rozálka na koně, vinařskou stezku a šišky s mákem

Kam na Slovensko s dětmi? Do hotelu Rozálka na koně, vinařskou stezku a šišky s mákem

MK Life 12. 9. 2018 Sdílet

Vzpomínáte rádi na dovolené s rodiči na Slovensku? A přijde vám škoda, že vaše děti nejenže slovensky nerozumí, ale ani by možná Slovensko na mapě nenašly? Pojďme to napravit. Máme pro vás doporučení na hotel Rozálka, kde strávila s rodinou dva dny mama blogerka roku Míša z blogu MK Life, a podělila se o své dojmy. Koně, vinice, dobré jídlo a přívětiví slovenští sousedi! A to vše v Pezinoku, jen půl hodiny od Bratislavy!

Blíží se prodloužený víkend a podzimní prázdniny (pozor, letos výjimečně poslední pondělí a úterý v říjnu!), tak co si udělat krátkou dovolenou na Slovensku?

Podívat se na Hotel Rozálka*** na Slevomatu

První část našeho putování přes tři státy vedla za sousedy na Slovensko. Hotel Rozálka se nám líbil především tím, že není daleko za našimi hranicemi, je na hezkém místě pod vinicemi a má vlastní stáje s koňmi, které vidíte po celý den, každý den pobytu. Doslova filmová romantika 🙂

Ubytování bylo moc krásné a „teploučké“, protože jsme bydleli v podkroví obloženém dřevem a holky měly vůbec poprvé spaní rodičovských snů 😀 Neřeší se žádné zábrany!

Rozložené pohovky hezky vedle sebe a pro rodiče pokojíček hned vedle, jen tři schůdky nad nimi. To asi abychom měli hezký rozhled, co se dole děje 🙂 Nutno říci, že počasí se tady hodně kabonilo, ale ve výsledku sprchlo opravdu jen párkrát, takže nebylo třeba být v pokoji téměř vůbec. Užili jsme si příjemnou a tichou noc a ráno hurá ven.

Pozor, pokud si čtete hodnocení, tak konkrétně u tohoto hotelu jsem díky nim měla obavy. Ale nakonec se krom čekačky v restauraci nepotvrdilo vůbec nic. Všude čisto, úplné ticho, i přestože o našem víkendu tu byla svatba s večerní party.

Ráno jsme začínali snídaní, která byla už od 7.30, takže jásal každý rodič 🙂 Na snídani nám tu chybělo ovoce a bílý jogurt, jinak bylo dostatek všeho. Kdo má rád sladké snídaně, na toho čekalo kupované sladké pečivo. My jsme si dali míchaná vajíčka a děti rohlík se zeleninou a sýry.

Krása tohoto hotelu je v tom, že bydlíte uprostřed jízdáren. Do stájí přístup není, takže tam se na koníky nepodíváte, ale jezdí vám přímo před okny pokoje. My se na ně chodili dívat i na tribuny a holky se pořád dokola ptaly, kdy už budou jezdit ony dvě 😀

Hotel leží od městečka poměrně malý kousek, ale i tak jsme využívali na večeře místní restauraci. Tady je bohužel vážně čekání na jídlo hodně dlouhé a oba dny to bylo cca 50 minut.

Když s tím ale počítáte, objednáte si jídlo ještě v době, kdy děti lítají na hřišti, a k jídlu zasednete včas. Tak jsme to udělali druhou večeři my. Dětské hřiště je starší, ale to napadne nás jako rodiče. Holky by nad tím nikdy neohrnuly nos a bavily je jak prolézky, tak houpajdy a trampolína.

Z jídelního lístku se dá docela dobře vybrat, rozumět budete jistě všichni všemu a ceny jsou prostě hotelové. Veškerou útratu v recepci si můžete nechat psát „na pokoj“ a zaplatit až při svém odjezdu 🙂

Moc nám chutnaly saláty, maso, dětem šišky s mákem nebo třeba halušky 🙂

V restauraci je k dispozici pro děti jeden malý stoleček, kde bylo několik hraček, tři knížky a pastelek fůra. Pozor ale, že tu nejsou žádné papíry, tak jděte štěstí naproti a z pokoje dětem nějaké vezměte 🙂 Holky tam pak trávily dost času.

Před hotýlkem je maličká ohrada se zvířátky, kde uvidíte koníky, husy, slepice nebo třeba kozy. Za plot nemůžete, ale moc mile doplňují tu atmosféru hotelu s koňmi 🙂 Ale když přišlo zklamání, že holky nemůžou do ohrádky, přišla na nás řada s koníky. Ty doporučuji zamluvit si hned při zakoupení voucheru, protože na místě už bude pozdě 🙂

Krásný koník Kuky holky povozil před hotýlkem a ony byly nadšené, že zase nevyfasovaly poníka, jako je tomu vždycky všude 😀 „Mami, ten je velkýýý“ 😀

Jak jsem jela připravená na všechno, moc příjemně nás tohle místo překvapilo. Okolí je na jedné straně městské, takže dohlédnete v dálce na paneláky, na stranu druhou pak vidíte překrásné vinice na kopcích, kam doporučuju udělat si výlet. Najdete tam totiž i moc hezkou vinařskou stezku s cedulemi a dokonalou krajinou 🙂

Koupit voucher do Hotelu Rozálka*** na Slevomatu

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.