Nuda v Brně? Tak ta v Šaškárně rozhodně nehrozí

Nuda v Brně? Tak ta v Šaškárně rozhodně nehrozí

BEJBYBLOG 9. 7. 2018 Sdílet

Hřiště a herny. Útočiště pro ty nejmenší, kde má být zábava, bezpečno a kde se i my velcí chceme cítit dobře. To není moc požadavků, že? A přesto pak zjistíme, že spousta malých drobností může z obyčejné herny udělat hernu, o které se píší články.

Brněnská mama blogerka Vendula z Bejbyblogu vyrazila s pětiletou dcerkou Vali do Šaškárny, a nejenže se nenudily ani na chvíli, ale těch malých, velmi podstatných drobností objevily hodně.

Chceme voucher do Šaškárny

Je to dlouho, co jsme s Vali (5 let) nevyzkoušely nové hřiště nebo hernu. Protože už pár měsíců je fakt hezky a Vali učarovalo ježdění na kole, kamarádi na ulici, naše vesnické hřiště, případně cyklistická stezka.

Tuhle sobotu nám ale Celsiovy stupně rapidně klesly, a tak jsme mohly bez výčitek vyzkoušet dětský park a kavárnu –Šaškárna v Řečkovicích.

Od tramvajové zastávky je to max. 10 minut, ale vy, co to máte dál, zato horší cestou (jako my), a pojedete autem (jako my), krásně zaparkujete v areálu, ve kterém se Šaškárna nachází. A navíc značení na sloupech u cesty vás tam dobře navede.

Šaškárna není jako Bruno, ale není to ani běžná kavárna s dětským koutkem. Je to dětský park s kavárnou.

Metry čtvereční po mně nechtějte, protože ty vám stejně jako mně nic neřeknou. Šaškárna je tak prostorově dobře řešená, že by vám tyhle počty byly pro představu stejně k ničemu.

Přes půlku prostoru je konstrukce labyrintů, jejichž součástí jsou 2 desetimetrové skluzavky a tobogán, a pod tím vším je propletená 60metrová dráha pro autíčka.

Autíčka jsou boží. Věděla jsem, že z nich bude Vali nadšená. Je jich tam celkem pět a dvě odrážedla pro malinké děti. Nebojte se o ně ale, ve většině případů jezdí rychleji než ti velcí, kteří musí šlapat, a dá jim to tak určitě víc zabrat 🙂 Co se týká počtu autíček, tak když stály všechny zaparkované, což byla jen malá chvíle těsně po otevření, říkala jsem si, jestli jich není málo. Pochopila jsem, jak se dala všechna do pohybu.

Tohle se mi líbí, za každou cenu se nesnažit narvat do herny co nejvíc dětí, ale přemýšlet nad bezpečností a pohodlím. Vali si ráda na „parkovišti“ počkala na volné autíčko, v opačném případě by ho měla nejspíš hned, ale asi by si moc dobře všichni nezajezdili.

A co  mrňousové? V Šaškárně mají oddělený kout pro děti do tří let, kde je skluzavka do balónků a pěnovými mantinely ohraničený prostor plný odpovídajících hraček a pěnových kostek.

A teď mám pro vás kvízovou otázku 🙂 Zkuste si uvědomit, kterou věc řešíte jako úplně první, když přijdete do dětské kavárny nebo herny. Co je pro vás nejdůležitější? Jasněěě, důležité jsou záchody, ale ty jsou jaksi podle hygienických norem samozřejmostí a zcela jistě tam vždy někde budou. Tady taky byly a dokonce se Zvonilkou na kachličkách. Nikdy jsem si nemyslela, že Vali označí něco za „must have“ zrovna na záchodě. Nemusím asi dodávat, že když si majitel „vytuní“ záchody vílami, je pro něj naprostá čistota a vůně samozřejmostí. Připadala jsem si jak u někoho na návštěvě.

Ale zpátky ke kvízové otázce. První řešíte, kam si sednete, no ne? A kam si teda sednete? No tam, kde nejlépe uvidíte na své dítě, nejlépe aspoň z velké části. V Šaškárně to absolutně nemusíte řešit. Od každičkého stolu uvidíte na celou konstrukci labyrintu, na dráhu, na vstup, na bar, na záchody… Takže třeba ideální i pro sourozence většího věkového rozdílu (3 a více let). Sednete si s batoletem ke koutku pro malý, a přitom na velkýho krásně uvidíte. A zabaví se oba dva, což je někdy, jak koukám, docela „maturita“.

Celkově mi přijde, že tady se nad věcma přemýšlí. Na baru dostanete čip na šňůrce a vše, co si dáte, se na něj načítá. Navíc dospělému se vše, co si dá, odečítá od vstupného.

Pokud si neobjednáte zrovna jen lízátko, tak dostanete pager,  a pak si přijdete pro hotovou objednávku. Super. Žádný: „Kapučínoooooo a smažáááááák“ přes celou halu v tom lepším případě. V tom horším se u okýnka pro smažák sejdete tři. Oceňuji. (Pozn.: smažák byl použit pouze pro příklad, ten tady nemají :))

Tím se dostávám k další zásadní věci, kterou je jídlo. Když už nejsme na hřišti, kam si vezmem s sebou sváču do krabičky, tak je velké plus, když si můžem s Val dát něco fakt dobrýho a jinýho než Brumíka, gumovýho hada nebo panini. Nic proti panini, ale kolikrát to chutná jako Valinčina PVC houska z kuchyňky. My si tady daly výbornou šunkovou pizzu a ta fakt ze zmrazeného polotovaru nebyla.

Střelnice je asi jediná věc v Šaškárně, která by mohla být pro některého rodiče možná věcí k diskusi. Mně nevadila a Vali je sice vyfocená, že střílí nějaké pistolníky, ale ve skutečnosti pušku sama ještě neuzvedla = nedokázala zamířit, tak jsem pak střílela s ní do terčů. Pokud to někomu přijde nevýchovné, což se může stát, tak ať na to děti nepouští a je to 🙂

Musím říct, že jsme si to moc užily obě dvě, já si u čaje stihla i prozkoumat diář a napsat si nějakou kostru k článku a opravdu jsem byla fascinována tím prostorem, jak je všude hezky vidět. Co se týká návštěvnosti: byly jsme tam v sobotu od deseti hodin do jedné. Byla tam jedna narozeninová oslava o cca 15 osobách, a i přesto, že byl víkend, venku 15 stupňů, zataženo a bylo tam dětí dost, tak se to v tom prostoru dobře rozptýlilo, že to bylo pořád příjemné. Nenechte se zmást fotkami, kde je Vali sama – tohle je ochrana fyzických osob a osobních údajů v praxi.

Koupit vouchery do Šaškárny

BEJBYBLOG

BEJBYBLOG

Mám svou Valentinku a taky tak trochu "retro" mezi mamablogy. Bejbyblog.cz jsem začala psát chvíli po tom, co se Vali narodila. Od té doby se snažím každou volnou chvíli vyplnit tak, abychom si ji užily obě dvě stejně skvěle. Miluju čerstvé květiny a nesnáším rajčata.