Hledáme mama ambasadorky

Hledáme mama ambasadorky

Tipy rodičů 21. 6. 2018 Sdílet

Každá máma ví, že ten nejlepší výlet je takový, který si užijí dospělí i děti. Takže žádné dvacetikilometrové výšlapy k vrcholu nebo jen nudné výklady o prapředcích knížete XY. Ale ani celodenní sezení na jednom pískovišti. Pojďte s námi hledat ty nejlepší tipy na výlety pro akční rodiny!

Ve Slevomatu stále hledáme mámy ambasadorky (tatínky bereme taky), tedy dobrodruhy, se kterými se děti nenudí a objevují svět.

Co se u nás děje?

Na světě je nová stránka Rodina a děti vedle filtru na věk na ní najdete i novinky z našeho magazínu  – denně novou inspiraci v podobě článků s tipy na výlety od akčních maminek a recenzí od mama blogerek.

A kde získáváme tipy na výlety a zážitky? Od mama ambasadorek, od vás! Máme jich už víc než tři sta a denně chodí nové. Jeden lepší než druhý a my za ně moc děkujeme! Někdy vznikne článek založený na tipech od jedné maminky – jako třeba tento z Janských Lázní.

Jindy zmapujeme větší oblast a článek nabídne vícero tipů – jako byl tento o jižní Moravě s dětmi.

Co máme v plánu?

My se toho nebojíme a proto chceme zmapovat všechny turisticky zajímavé lokality v České republice. Budeme rádi, když se s námi podělíte o tipy z okolí Žďáru nad Sázavou, Benecka, Šumavy, Dolní Moravy, Krušných hor, Česko-saského Švýcarska a dalších oblastí.  

Co umí máma ambasadorka

  • Umí psát a umí fotit (ví, že fotka z mobilu není to pravé ořechové).
  • Nepíše suchopárné elaboráty (lidi na internetu nečtou), umí být zábavná a umí ukočírovat svoje básnické střevo (nepíše na osm odstavců to, co lze čtivě říct dvěma).
  • Jste to vy? Napište na mail deti@slevomat.cz a dejte nám o sobě vědět!!!!!

Na co se nejčastěji ptáte

Mám tipy začít posílat už hned teď, nebo je chcete schvalovat?

Budeme rádi, když nám nejdřív napíšete, co zajímavého pro nás máte, klidně sepište více nápadů. Důvodem je to, abyste nepopisovali zážitek, který už zpracoval někdo jiný.

Musí být u všech tipů fotky?

Ano, fotka vypoví nejvíce, příklad může být fotka výše. Ke krátkému tipu posílejte 1–2 fotky, k delšímu je potřeba alespoň 5 fotek v dobré kvalitě (2 MB).

Můžu psát delší texty než byl ukázkový v inzerátu?

Ano, ale pojďme nejdřív začít kratšími, ty jsou nejlákavější. Chcete psát delší tipy, jakési záznamy z výletů, tak jako to dělají naše blogerky? Můžete, pokud máte z jednoho výletu více tipů, napište to ale trochu jako reportáž. Určitě bude zábavnější, když napíšete „Hned u horní stanice lanovky se Kuba nadšením vydal i do mírného kopce, protože viděl, že hned tam začíná naučná stezka rysice Reny a na dohled bylo první stanoviště s celým stádem dřevěných oveček. Trasa má přibližně 2,5 km a vyrazte s krosničkou, odrážedla i kočárky nechte tentokrát doma, místy je pro ně cesta neschůdná.

Jaký je rozdíl mezi krátkým a dlouhým tipem?

Krátký tip je v rozsahu cca 5–6 řádků A4 a popisuje jedno místo, jeden zážitek. Dodáváte k němu 1–2 fotografie. Dlouhý tip není dlouhý jak Jiráskovo Temno, ale může mít rozsah až jedné A4 – důležité je, že nabitý tipy, takže popisuje několik zajímavých míst. Je trošku formou reportáže, takže v něm mluvíte o dětech, co je zaujalo, co je pro jakou věkovou kategorii. Není třeba opakovat vše, co ví strýček Google, hlavní jsou informace pro rodiče.

Jaké tipy mám posílat?

Krátké tipy na outdoorové aktivity v létě i v zimě (naučné stezky pro děti, mini zoo, prohlídky pro děti na hradech, muzea, hřiště, zábavní parky a areály).

Proč chcete nejprve krátké tipy?

Jsou čtivé, snadno navnadí a ani vy nečtete před výletem dlouhatánské deníkové záznamy na internetu. Navíc se na nich nejlépe ukáže, že umíte vystihnout to důležité pro rodiny a děti 🙂

Lze se teď domluvit i na tom, že pošlu dlouhý tip?

Ano, napište nám nápady a domluvíme se. V plném proudu je plánování letních prázdnin, takže se spousta z vás vydává do přírody, k vodě, na výlety a dovolené. Zajímá nás, kde to máte rádi, ať můžeme pak v okolí nabízet zajímavé balíčky ubytování. Takže teď stojí za to se rozepsat o letních zážitcích v Česku – ale opravdu jen s informacemi, jaké to tam je pro děti. Pokud máte tip na jiný výlet a paměť, jak to tam je schůdné pro kočárky, co si vaše děti užily nejvíce, neváhejte nám to nabídnout, určitě se domluvíme.

Tipy na herničky a kavárny nechcete?

Časem bychom je samozřejmě do databáze rádi přidali, ale nejprve chceme mít od maminek názory na kavárny a herny, které dosud navštívily díky Slevomatu. Nejvíc nás proto nyní zajímá příroda a objevování světa v muzeích a na zámcích či naučných stezkách. Pokud ale máte tip na svoji milovanou kavárnu, pošlete nám jej, náš skvělý obchodní tým vám zkusí zařídit akci na Slevomatu a pak se na vaše hodnocení budeme těšit.

Mohu svoje texty používat i u sebe na blogu či facebooku? 

Samozřejmě ano. Můžete odkazovat i na příspěvky vypublikované u nás. Slevomat si nechává právo příspěvek nezařadit do své databáze tipů a zachovává si i právo jej redakčně zkrátit. Fotky zůstávají ve vašem vlastnictví, ale tím, že je poskytnete do naší databáze, dáváte souhlas s jejich zveřejněním a užíváním na Slevomatu. Ani Slevomat ani vy je nadále neposkytnete třetí straně pro obchodní účely.

Jak to bude fungovat?

Za aktivitu vás budete odměňovat kredity na nákup na Slevomatu, při častějším zasílání tipů a oboustranné spokojenosti vám nabídneme testování nabídek a vouchery na zážitky v hodnotě až 300 Kč.  S těmi nejlepšími maminkami se rádi domluvíme na spolupráci.

Jakou platnost budou mít kredity?

Běžně mají naše kredity platnost 6 týdnů, pro vás ale vykouzlíme jejich platnost na 3 měsíce. Připisovat je budeme jednou měsíčně a vždy poté, co vám potvrdíme, že jsme váš příspěvek zařadili do databáze. odměňovat začneme v únoru.

Jaké informace do textu patří:

  • Pro jak velké/malé děti je tento tip vhodný?
  • Jaká je vzdálenost od auta/ parkoviště (dalo se dobře zaparkovat?) – myšleno zejména u hradů a přírodních lokalit
  • Zaujalo vás na místě nějaké občerstvení?
  • Co vám na tomto místě, výletě přišlo nejzajímavější? Jak dlouho jste se zde zabavili?
  • U přírody – jaký je typ cesty – zpevněné, lesní, silnice a dá se zajet s kočárkem?
  • Jaká je vzdálenost od auta? 
Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.