Jižní Morava s dětmi: na loď, do muzea i na bosou stezku

Jižní Morava s dětmi: na loď, do muzea i na bosou stezku

Tipy rodičů 29. 5. 2018 Sdílet

Děti chtějí vidět své rodiče šťastné. Splňte jim přání na jižní Moravě! 

Tam, kde je dobré víno, krásná příroda a v neposlední řadě luxusní ubytování s wellness, uděláte svou dobrou náladou ratolestem jistě velkou radost. Jen kousek pod Znojmem a blízko hranic s rakouským Weinviertelem najdete Hotel Savannah****, ze kterého můžete podnikat výlety do blízkého Lednicko-valtického areálu či třeba Dolních Věstonic.

Ve wellness hotelu s parádním hřištěm si každý člen rodiny najde to svoje

Uchvátí vás jak luxusním vybavením, tak vstřícností k dětem. Pokoje ve stylu 20. let budou pastvou pro oči dospělých, rozsáhlé prolézačky zase nadchnou vaše potomky. Kdo se rád těší, určitě má na co!

Na dospělé čeká třeba:

  • Saunu, parní lázeň, bazén a fitness
  • Masáže, kasino, kosmetické studio, nákupy ve Freeportu
  • Hřiště, kde lze hrát badminton, fotbal nebo jen tak cvičit

Děti se vyřádí:

  • Při animačních programech
  • V dětském klubu, kde mohou malovat, kreslit, tvořit, lepit, hrát si, tancovat, stavět ze stavebnice, klouzat se na skluzavce, prohlížet si knížky, sledovat pohádky, zahrát si stolní fotbálek a stolní tenis
  • Na venkovním hřišti s prolézačkami, skluzavkami a indiánským teepee

Chci vzít rodinu do Hotelu Savannah****

A kam na výlety po okolí?

Klenoty Valtic, Lednice a okolí pro vás obhlédly mamky ambasadorky Mili a Lucka. Takže si rezervujte termín v hotelu a nechte se inspirovat tipy na výlety od nás.

Lednicko-valtický areál navštívila máma Milena

„Mamíííí kdy zase pojedeme do Lednice?“ Tak tuto otázku slyší Milena často.

„V Lednici je krásně v každém ročním období. Kromě zámku, který je ideální k návštěvě s většími dětmi, je zde několik možností i na výlet s menšími dítky. My jsme navštívili skleník plný zajímavých rostlin a taky jezírek s rybkami (otevřeno od 1. 2. do 16. 12., v zimě pouze o víkendech), kam mají děti do 6 let vstup zdarma, děti 6–18 let a senioři zaplatí 40 Kč a dospělí 60 Kč.

Nutností je procházka po úchvatných zahradách s možností občerstvení, přehlídkami dravých ptáků, minaretem či Janovým hradem (doporučuji alespoň na jednu z cest koňský povoz nebo plavbu lodí, na které lze bez problému vézt i kočárek). Pokud zvolíte například jednosměrnou plavbu zámek – minaret, děti do tří let za plavbu neplatí, děti do 15 let zaplatí 70 Kč a dospělí 140 Kč, za přepravu kola nebo kočárku dáte 20 Kč. Naproti areálu přes silnici najdete velké placené parkoviště,“ popisuje Mili.

Národní zemědělské muzeum Valtice

„Z menšího, a přitom velice zajímavého muzea jsme byli nadšeni všichni, děti ani nechtěly domů. Skládá se z několika expozic představujících vinařství, ovocnářství, zelinářství a přírodu Lednicko-valtického areálu.  Najdete tu zábavné interaktivní panely, akvária se sladkovodními rybami, puzzle, myslivecký posed s dalekohledem a spoustu vycpaných zvířat. Co naše děti zaujalo nejvíce, byl koutek, ve kterém se mohly na chvíli stát beruškou, mravencem nebo třeba žábou.“ 

V části o ovocnářství si děti mohou u stromu vyzkoušet, jak očesat švestky. Ideální pro ty, co nemají doma zahrádku. V dubnu a říjnu je muzeum otevřené o svátcích a víkendech, květen až září pak každý den 9–17. Vstupné děti neplatí, studenti nad 18 let zaplatí 30 Kč a dospělí 60 Kč.

Slovanské hradiště v Mikulčicích s dětmi omrkla Lucie

„V sedmihektarovém areálu se podíváte do dvou muzejních expozic. Venku na vás čeká pěší prohlídka slovanského hradiště se základy kostelů a knížecího paláce. Jako bonus tu mají 30metrovou vyhlídkovou věž, ze které si můžete prohlédnout celý areál z ptačí perspektivy.“ 

Výlet je vhodný spíš pro starší děti, které už něco ví o Velké Moravě. Mladší zaujme pohřebiště s kostrami. V areálu si můžete koupit občerstvení. Otevřeno je od 1. dubna do 31. října, a to denně mimo pondělí. Vstupné pro dospělé je 100 Kč, pro děti od šesti let 60 Kč.

„Dávám 5* z 5,“ chválí Lucie.

Dívčí hrady – Děvičky

„Při návštěvě Pálavy byste určitě neměli vynechat zříceninu hradu Děvičky. Je celoročně zdarma přístupná a dostanete se k ní po 7 km dlouhé trase z Popovic, po cca 5 km trase z Dolních Věstonic nebo přibližně po 1,2 km dlouhé trase z Pavlova. My, jelikož jsme dost akční rodinka, jsme zvolili cestu po červené turistické značce z Věstonic. Dokonce jsme jeli i s kočárkem, i když tato trasa pro ně vůbec doporučovaná není. Cesta vede stále do kopce – polem okolo vinic a pak do ještě prudšího kopce lesem. Těsně před vstupem na samotnou zříceninu jsou navíc schody, takže jsme nechali kočár dole pod hradem a doufali, že ho nikdo neodnese.“

„Odměnou za namáhavý výšlap je ale úžasný výhled na krajinu. Zřícenina na mě dýchla atmosférou hradů v Chorvatsku. Děti, i když měly za sebou tolik kilometrů, si zde hrály na horolezce a byly plny energie. Pokud vaše ratolesti nerady dlouhé náročnější procházky, zvolte krátkou trasu z Pavlova.“ 

Stezka bosou nohou Valtice –  Schrattenberg

„Máte rádi chůzi na boso, překážky a krásnou přírodu? Pak navštivte okružní stezku bosou nohou, která vede přes Valtice a rakouský Schrattenberg. Trasa má necelých 5 km a je zvládnutelná i s kočárkem. Stezka začíná v Schrattenbergu, ale lze se na ni napojit z různých míst (např. ve Valticích u Kolonády a na hraničním přechodě Valtice-Schrattenberg). Nás sem navedla navigace, značení je také přehledné.“ 

Překvapí vás hmatové chodníčky, dřevěné mostky, krásné vyhlídky i obří klouzačka či „procházka“ blátem. K odpočinku slouží dřevěná lehátka, sud nebo stanoviště s přírodním grilem, kde si můžete připravit něco dobrého (doporučuji přibalit dobrůtky do batůžku). Dřevo či uhlí na místě při našich návštěvách vždy bylo. Drobné občerstvení seženete také u stanoviště s blátem (leží v Rakousku, ale lze zde platit korunami i eurem). Na tomto stanovišti jsou i krásné toalety ve tvary hrníčku,“ vypočítává Milena.

Ukažte dětem svůj svět, ve kterém budete spokojeni všichni. Vydejte se na cesty do kraje vína, ale i pohádkových památek, přírodních kouzel, a hlavně nekončící pohody.

A po celém dni venku a poznávání krás jižní Moravy si odpočiňte v krásném hotelu s wellness. 

Chci vzít rodinu do Hotelu Savannah****

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.