Mořský svět v Praze: nakrmte piraně a dejte si pozor na žraloky

Mořský svět v Praze: nakrmte piraně a dejte si pozor na žraloky

THE HUBS 23. 10. 2019 Sdílet

K moři se člověk nedostane každý den, někdy ani každý rok. Do Mořského světa ale můžete zajít, kdykoli se vám zachce. V pražských Holešovicích nakrmíte piraně, pozdravíte Nema a jste rádi, že mezi vámi a žraloky je sklo. Je tam, že jo? Mama blogerka Lucka z blogu The Hubs s dětmi (3 a 5 let) Mořský svět navštívila a o svoje dojmy se podělila.

Co dělat o víkendu v Praze, když máte zrovna tu smůlu a prší nebo se chcete na chvíli schovat před pálícím sluníčkem? My se vypravili vyzkoušet Mořský svět na holešovickém výstavišti.

Dostat se sem můžete velmi jednoduše buď tramvají nebo autem, které je možné zaparkovat hned u výstaviště na placeném parkovišti (počítejte se 40 Kč/hod). Nad hlavním vstupem vás přivítá velká hlava žraloka, takže atrakci nemůžete minout. My se sem vydali jedno pozdní nedělní odpoledne a v Mořském světě jsme, až na pár turistů, byli skoro sami.

Hned za pokladnou vás přivítá hlavní sál, kde najdete za nás nejlepší atrakci – velkou průhlednou nádrž z roku 2008 o objemu asi 27 000 litrů sladké vody. Domov v ní našly druhy ryb z jižní Ameriky, včetně piraní či tří druhů vodních želv. Na pokladně si pak můžete zakoupit krmivo v malém plastovém kelímku a rybky tady nakrmit (jen pozor, do vody ruce nestrkat, aby nedošlo k úrazu, přece jen jsou to piraně). Tohle samozřejmě bavilo děti nejvíc.

Od toho akvária jsme se pak přesunuli do chodeb vedle, kde se nachází menší akvária plné těch nejbarevnějších rybek a korálů. Nás hodně ale zaujali i krabíci, které děti do nekonečna počítaly a zdravily.

A najdete tu i největší akvárium vůbec, téměř 100 000 litrů objemný domov tří druhů žraloků. Překvapivě to naše děti neuchvátilo tolik jako obrovské množství barevných mini rybiček.

V přízemí je pak nainstalovaný vlastně jediný interaktivní prvek, a to podlahová projekce. Na míru připravený efekt je promítán na podlahu ze zavěšeného datového projektoru, kde je umístěn i senzor snímající pohyb návštěvníků po podlahové projekci. Měníte tedy projekci vlastním pohybem. No a hádejte, kde jsme s dětmi strávili nejvíc času.. Běhaly sem a tam dlouhé minuty a nechtěly skoro odejít 😀

V prvním patře je pak pokračování výstavy a znovu řada akvárií, kde najdete třeba nádherně barevné korály a taky malého krokodýlka, který u nás slavil velký úspěch.

Je tu i mini kino, kde se promítá krátký film o životě v podmořském světě. To nás ale trochu zklamalo, protože na film jsme čekali několik dlouhých minut a doufali, že se dozvíme něco zajímavého, ale film byl bez doprovodu mluveného slova.

Na konci výstavy jsme si ještě všichni strčili hlavy do prosklené koule, kde máte pocit, že se na chvíli ocitnete jako potápěč pod mořskou hladinou. Pak se vyfotili v místní foto budce (fotka stojí, tuším, 80 Kč) a poslali pár mincí do takové velké nádrže, kde chvilku sledujete, kterak se tam mince kutálí jako kulička na ruletě. Ano, Hugy mi tam naházel skoro celý obsah peněženky 😀

Děti chtěly taky chvilku malovat – mají tam pro děti papíry a asi tunu pastelek. Jediný problém byl v tom, že skoro ani jedna nebyla ořezaná, tak se nám moc malovat nepodařilo. Ale možná jsme jen přišli ve špatnou dobu a měli smůlu.

Co bych ještě zmínila je, že u pokladny najdete také prodej občerstvení a suvenýrů. Ovšem na jídlo si zde můžete koupit jen pamlsky nebo chipsy, takže asi lepší vzít si pak svačinu z domu. Ovšem nám celá návštěva zabrala asi hodinu, hodinu a půl. A od paní pokladní pak děti na závěr dostaly každý jednu mušličku.

Když bych to měla zhodnotit, dětem se to líbilo moc a odcházely nadšené! Nám rodičům tam chybělo víc interaktivních prvků, lepší video (případně pohádka z podmořského světa) a na celém areálu je dost vidět i zub času, akvárium bylo poprvé uvedeno do provozu v roce 2002. Bez dětí bychom to měli projité zřejmě tak za půl hodiny.

Pokud však nebudete čekat nějaký wow efekt jako u velkých světových akvárií, ale budete to brát jako příjemné zpestření odpoledne pro děti, pak nebudete zklamáni.

Chceme do pražského Mořského světa

THE HUBS

THE HUBS

Jsem Lucka a miluju cestování, sport, módu, dobré jídlo, ale nejvíc ze všeho svoje dvě děti - pětiletou Nelinku a tříletého Huga. Jsou to právě oni dva, kteří nejen změnili od základů náš život, ale taky způsob cestování. Sice už s krosnou na zádech neobjevujeme jiné světadíly, ale o to radši podnikáme výlety po krásách našeho okolí. O tom všem pak ráda píšu na náš blog The Hubs, který je takovým mým třetím dítětem a někdy i únikem od všech těch maminkovských povinností.