Milovníci vláčků, všichni na Žofín!

Milovníci vláčků, všichni na Žofín!

MŮJ FIALOVÝ SVĚT 18. 6. 2018 Sdílet

Stoletím páry je nazýváno 19.století. No a co! Na Žofíně se na páru jezdí dodnes. Krásný historický vláček, hned vedle dětské hřiště, ty nejúžasnější výhledy na Prahu a zmrzlina s párkem v rohlíku k tomu. Ať už jako turista nebo domorodec, sem byste s dětmi zavítat měli. Stejně jako blogerka Maruška z blogu Můj fialový svět a její tříletý Tobík.

Vláček na Žofíně a se svačinou?

V rámci celodenního výletu do Prahy jsme vyzkoušeli hned několik opravdových lákadel. Jedním z nich byl i dětský vláček.

Ještě jsem v Praze nenarazila na tak hezké prostředí pro dětské dovádění. A s tak krásnými výhledy na Prahu. Vláček jezdí hned vedle velkého dětského hřiště, takže pokud nevíte, co s načatým dnem, tam budou mít vaše děti rozhodně o zábavu postaráno a vy si můžete třeba rozložit deku do trávy pod košaté stromy. Kromě zábavy se u vláčku můžete i občerstvit. My nutně museli mít jak zmrzku tak párek v rohlíku. V blízkosti jsou i toalety.

Jízda králů

Samotná jízda vláčkem byla pro Tobíka velkým dobrodružstvím. Důležitě třímal v ruce jízdenku, nastoupil do vagónku a sám si zapnul bezpečnostní pás, protože i ve vláčku je bezpečí dětí na prvním místě. Pak pan výpravčí procvakl dětem jízdenky a vypravil vláček. Ten jede po své trase krásně sebejistě, plynule, ale nijak divoce, takže pokud máte dítě, které v něm vydrží pět minut sedět, můžete ho do vláčku směle posadit.

S dítětem do 3 let může jet jeden dospělý jako dozor. Chtěla bych vyzdvihnout i to, že obsluha vláčku byla moc příjemná a milá. Pro velký úspěch si jízdu Tobík po zmrzlině zopakoval. Překvapilo mě, že nechtěl být v prvním, ale nasedl si do posledního vagónku. Celá tři kolečka se pak vezl jako král, rozhlížel se po okolí a byl náramně spokojený. Bodejť by né, když slovanský vláček je světový unikát!

Mami, ještě párek!

Blížil se večer a už byl nejvyšší čas vydat se na cestu domů, ještě jsme se na cestu ale museli posilnit párkem v rohlíku. To by jeden neřekl, jak v takovém vláčku člověku vyhládne! A alespoň v rychlosti jsme prozkoumali sousední hřiště. Bylo nám ctí poznat tak krásné místo pro děti v centru Prahy a při nějaké další návštěvě tam s dětmi určitě opět rádi zavítáme!

Vláček jezdí na na Slovanském ostrově každý den od 10 do 12 hod a pak od 14 do 18 hod – přes léto za hezkého počasí dokonce bez polední přestávky, ale není dobré na to spoléhat. Tramvaj vás pohodlně doveze k Národnímu divadlu, kde jen přejdete po můstku. Nezabloudíte, hned po příchodu na ostrov narazíte na ceduli, díky které vláček neminete.

Rádi bychom si koupili voucher na žofínský vláček

MŮJ FIALOVÝ SVĚT

MŮJ FIALOVÝ SVĚT

Jsem maminka dvou dětí, blogerka, která ve volných chvílích píše a tvoří mujfialovysvet.cz - blog o životě, mateřství, kosmetice, módě, knihách a všem, co nás baví