Amazonie v Olomouci – prales plný hraček jako útočiště v nákupním centru

Amazonie v Olomouci – prales plný hraček jako útočiště v nákupním centru

Gábi - Recepty dětem 7. 6. 2018 Sdílet

Asi všichni jsme si někdy všimli zoufalých dětí v nákupním centru a ještě zoufalejších tatínků, kteří musí s maminkami bloudit mezi regály a stojany s oblečením. Co si budeme povídat, vydržet se to dá chvíli a do stádia, kdy vás nákupy baví a ještě vám to dělá radost, se musí člověk propracovat. Tím pádem království tomu, kdo vymyslel v nákupních centrech dětské koutky a centra! Jedno takové podrobila v Olomouci zátěžové zkoušce mama blogerka Gábi z blogu Recepty dětem. Amazonie.

 Ukažte mi nabídku na olomouckou Amazonii

Schválně jsem se tentokrát vžila hlavně čistě do role pozorovatele, abych to viděla z pohledu dětí a manžela. Nutno dodat, že tam takových tatínků bylo více a jen se mi tak potvrdily moje prvotní myšlenky. Amazonie je pro ně útočištěm, i když možná kdyby tu bylo těch dětí více a hlučnost by přesahovala povolenou hranici decibelů, tak by se ta pohoda mohla krapet zvrtnout. Kdo ví.

Prvotní průzkum „pralesa“

Violi a Jiřík už u vstupu a registrace netrpělivě přešlapovali a nedočkavě se rozhlíželi, kam první poběží. Celkem logicky zvítězila část pro starší děti. Petr si ještě nestihl ani sednout, já vytáhnout foťák a už nám zmizeli z očí někde v bludišti. Netrvalo to ale dlouho a už nám mávali ze skluzavek. Asi jako vždy, když přijdou do takového centra, tak na začátku poletují sem a tam a každou atrakci musí v rychlosti vyzkoušet. Až jak vše proběhnou a zjistí, kde co je, tak se uklidní a jdou tam, kde se jim líbí nejvíc. Tady to byl parádní barevný kolotoč, na který měl Jirka sice chvíli problém vylézt, ale naštěstí je všude měkko, takže ty jeho pády byly spíš úsměvné, než hrozivé.

Ta bezpečnost se mi líbila celkově – u skluzavek byly ještě vaky, takže dopad byl vždy jako do peřinky a k tomu dokola neustále chodila jedna slečna, která to kontrolovala a případně upravovala. To je podle mě fajn a jedna ze záruk takového centra.

Chytře oddělené části pro menší a větší děti

Co bych jako máma ocenila nejvíce, tak rozumné rozdělení částí hracího centra pro menší a větší děti. Ty starší se dostatečně vyřádí v prolézacím bludišti, na skákacím hradě, trampolíně a kolotoči a ty menší naopak ocení kočárky, autíčka, obchůdek, spoustu hraček a plyšáků, domečky, houpačky a balonkový ráj. Vzhledem k tomu, že okolo oběda bylo v centru méně dětí, tak jsem nechala ty naše dva raubíře zajít i do části pro menší děti a nutno dodat, že i tady by si krásně vyhráli. Zvláště Violka byla nadšená z obchůdku, ale to se ji nedivím. Která holka si ráda nehrála na obchod.

Zázemí pro rodiče – i na to se musí myslet

Vzhledem k tomu, že sem chodí i rodiče, babičky a další příbuzenstvo, tak se tu na ně myslí stejně jako na děti – oproti jiným centrům si máte kde sednout! A to podle mě i když je nátřesk, protože stolků, židliček a laveček tu mají skutečně spoustu – jak u části pro starší děti, tak i u té pro menší. Nechybí ani čtivo v podobě denního tisku a časopisů a co je hlavní, tak i občerstvení a toalety.

Co se týče občerstvení, tak to je asi jediná věc, kterou bych vylepšila. Sice si zde můžete koupit i čerstvé ovoce a moc dobré toasty, ale chybí mi větší výběr fresh věcí – salát, nepřeslazená domácí limonáda, ovocný fresh…  Každopádně vybrat se tu dá, a když se sem dostanete a chytne vás větší hlad, tak si můžete zajít koupit k okýnku i pizzu. Takže hlady a žízní tu rozhodně neumřete. Jinak ceny sympatické – třeba takový chutný toast za 20 Kč mi přijde více než v pohodě.

Naopak toalety musím pochválit. Mají tu čisto a na dámském i pánském WC najdete přebalovací pulty, dostatek místa a dokonce i nočníky. Za to dávám skutečně veliké plus!

Amazonie prospěla na jedničku

Za nás prospěla na jedničku a za Violku dokonce i s hvězdičkou. Když sem stejně jako my zavítáte, tak se můžete těšit na veliký prostor, dostatek hraček a atrakcí, příjemný personál, čistotu, bezpečnost  a také něco k snědku. Starší děti, jako ty naše (5–7 let) tu vydrží určitě hodinku až dvě, ty mladší podle mě ještě déle, protože tu mají vyžití krapet více. Takže pokud jste z okolí, chystáte se na nákupy nebo jen tak pobavit, tak vřele doporučujeme.

Tip od mámy: nezapomeňte na ponožky. I když půjdete v létě třeba v sandálkách, tak musí mít děti ponožky a v případě, že chcete mezi atrakce i vy, tak si je vezměte také. Jinak já s sebou beru vždy i náhradní triko pro Jiříka… však víme.

 Chci do olomoucké Amazonie

Gábi - Recepty dětem

Gábi - Recepty dětem

Blogerka Gábi má dvě děti, žije na vesnici, má slabost pro lokální a sezónní suroviny, kvalitní kávu, víno a dobré jídlo. Déle než šest let píše blog Recepty dětem, tři roky po sobě byla v TOP 10 Czech Blog Awards (FOOD).