Toboga: nekorunovaná královna mezi hernami?

Toboga: nekorunovaná královna mezi hernami?

Mama live 28. 3. 2019 Sdílet

Řešíte, kam děti vzít za zábavou? Kde se schovat před horkem? Kde oslavit dětské narozeniny? Kde děti utahat? Máme pro vás tip na hernu, kterou byste měli znát. Je totiž skvělá. Obrovská, barevná, jsou tam všechny atrakce, na které si jen vzpomenete, a dělají tu skvělé party. A kromě Prahy ji najdete i v Hradci Králové, Brně a Zlíně. Toboga!

Pražskou Toboga Fantasy na Zličíně vyzkoušela s rodinou mama blogerka Katy z blogu Mama live a o své zážitky se podělila. A protože to tam opravdu stojí za to, Katy se na místo činu vrátila a s Honzíkem tu ještě natočili video.

Chci na Slevomatu koupit celodenní voucher do Tobogy

A jak se tady Katy s rodinou líbilo?

Udělala jsem nedávno velkou chybu. Oznámila jsem dětem pár dní dopředu plány na víkend. A od té doby jsme odpočítávali hodiny do odjezdu do Tobogy. „Mami, už je neděle?“ Když tohle posloucháte od úterý, může se to i zprotivit, ale dětské těšení je věc neovladatelná. 😀 Naše Baru měla totiž z několika ověřených pětiletých zdrojů informaci, že v Toboze to žije.

A konečně neděle. Praha prázdná, takže jsme to dali přes celé město za necelou půl hodinu, a ještě před otvíračkou jsme stepovali před zličínskou hernou. Děti blbly, skotačily, vítaly se s kamarády a pak se Honzík neplánovaně přiblížil ke dveřím na fotobuňku a ty se otevřely. 😀 Malinko nadskočil. 😀 Je 10 hodin, jde se na věc!

Sundat boty, zamknout do skříněk (desetikačku s sebou nebo vám na pokladně rozmění), ponožky si nechat a hurá.

6000 metrů čtverečních. A není to málo na jednu hernu? 😀

Nedělní dopoledne na konci května jsem na první návštěvu vybrala záměrně. Chtěli jsme si to užít v klidu a stalo se. Sice se herna postupně plnila, ale je fakt obří a bylo to boží. A abyste si udělali představu, čemu říkám „obří“ – hala má 6000 metrů čtverečních. 😀

První dojmy: světlá, rozlehlá, barevná a čistá! Den před naší návštěvou se tu konala velká akce k výročí otevření a ke dni dětí a tady to bylo všechno jako nové. Velké plus!

Všude je něco, v Toboze je všechno!

Atrakcí tak akorát – hodně, ale zároveň si všechno děti během dvou hodin vyzkoušely a mohly se k oblíbencům vracet. Myslí se tu na všechny věkové kategorie dětí.

Prolézací hrady, obří skluzavky a tobogány, lanový park, tubing a bobovka, balónkové fontány a shot aréna, fun park pro nejmenší a hřiště pro milovníky míčových her, skákací hrad, vulkán a horolezecká stěna, trampolíny, motorky a elektrická autíčka, pro větší děti stolní fotbal, air hockey a kulečník. A to jsem určitě ještě něco zapomněla…

Nadšení level milión bylo skoro hmatatelné!

TOP 3 Barunky (skoro 6 let, vše absolvovala s kamarádkou):

Tobogány, skluzavky: Nejdřív se trochu bála, tobogán je přes dvě patra a Baru není zrovna kaskadérka. I dostala nápad: „Mami, pojedeš poprvé se mnou?“ – no, maminka v šatech a v tašce foťák, to se povedlo. Barunka ve finále fičela jak drak a já se seshora spíš prošoupala a doufala, že moje vyplutí z tobogánu uvidí jen málo lidí, šaty jsem měla kolem krku omotané. 😀

Trampolíny: mega trampolíny jsou pro děti i dospělé, můžete skákat přes všechny, odrážet se od stěn.

Kola: různá kola, vozítka a tříkolky pro větší i menší ratolesti, některé i s vozíčkem, takže se děti mohou navzájem vozit.

TOP 3 Honzíka (skoro 3 roky, někam šel sám, někam s tatínkem):

Skákací hradotrampolína: v jednu chvíli se mi kluci ztratili. A našla jsem je totálně rozesmáté ve chvíli, kdy Honza s Honzíkem vybíhal na vrchol sopky, tam Honzíka pouštěl a oba sjeli vulkán po zadku. V tu chvíli jim byly oběma tři roky. 😀

Pozn.: Při natáčení nám tatínek chyběl, ale jak vidíte ve videu, maminka zaskočila a s Jeníkem na vrchol (dobře, těsně pod vrchol) párkrát vyskotačila.

Fotbalové hřiště: Honzík řičel „Góóóóój!“ a s Honzou se měnili v Messiho a Ronalda. Honza si občas poměřil síly s neviditelným Tomášem Satoranským (basketbalista v NBA :-D) a dal koš.

Motorky: Honzík miluje odrážedla a motorky, takže i pro něj byla obrovská hala ten nejlepší terén, kde to na motorce rozjet. No co vám budu…, vlasy mu vlály 😀

Pro oba bylo vrcholem sežrání Barunky drakem. 😀 Skákací hrad ve tvaru zubaté huby draka se totiž občas zavře. 😀 Barunku snědl, ječela nadšením. Honzík to pozoroval, ječel nadšením. Povídačku o tom, že kuřecí řízečky jsou z dětí, které drak nevydá, neocenil ani jeden.

Pozn.: Při zimním natáčení jsme se všichni totálně smíchy odbourali, protože Honzík v tlamě pózoval, a ta se začala nečekaně zavírat. Vyskočil z ní, jako správný tříletý kaskadér udělal pořádný kotrmelec a jen suše poznamenal: „No teda, já se lek!“ 😀

TOP 1 malé kamarádky (skoro 1 rok, první kroky):

Většina heren má i sekci pro nejmenší, bývá to pár kostek a bazének s kuličkami. Tady je to Sekce. Rozlehlá, ohraničená, vše měkké, spousta kuliček, kostek, houpátek… Může se sem do 5 let, ale tím, že je i tato sekce opravdu veliká, nemusí se mrňouskové bát o prostor.

Jídlo i zázemí na velmi dobré úrovni

Když chcete na chvíli zastavit děti, které létají z jedné atrakce na druhou, tak jim nabídněte občerstvení. Dětem jsme objednali kuřecí řízečky a gnocchi s houbovou omáčkou, oboje velmi dobré, řízečky šťavnaté. V menu bylo na výběr pro velké i malé, saláty, těstoviny, maso. Mají tu i dezerty, kávu a domácí pizzu dělají přímo na místě.

Zázemí čisté a obrovské, pro nejmenší přebalovací pulty, pro větší jim velikostí uzpůsobené záchody i umyvadla. Bod navíc – jelikož po atrakcích chodíte jen v ponožkách, je před toaletami nabídka „crocsů“ – promyšlené!

Doporučuji vzít s sebou dětem suché oblečení na převlečení, Osičky byly uřícené a zpocené, jely to zodpovědně. 😀 A na pokladně prodávají trička s logem herny. 😀

Nezapomeňte přibalit i protiskluzové ponožky – na atrakce se chodí bosky a dětem to půjde nahoru výrazně lépe, když jim nožky nebudou podkluzovat.

Na odpoledne bylo v narozeninové sekci nachystáno několik stolů pro oslavy. Nemám sice vlastní zkušenost, ale kamarádky, které mají starší děti, si tu slavení pochvalují – prý ani není znát, že se koná vícero oslav.

Některé atrakce jsou za poplatek – autíčka a airhockey. Při letním testování se nás to netýkalo, protože Barunka byla v ráji a o autíčka nezavadila pohledem a na hokej byli ještě malí. V lednu jsme při natáčení s Honzíkem zakoupili žetonek (20 korun, platí se v restauraci) a užili si jízdu na motokáře. Honzík řídil (a nutno podotknout, že mu to šlo) a já zajišťovala péči o pedál. 😀

Herna je přímo na Zličíne vedle Globusu a Avionu, parkování (zdarma) není problém.

Chci celodenní voucher do Tobogy

Z velkých heren a davových akcí nejsem úplně odvázaná, ale Toboga mi tak trochu vzala dech. Tím, že tu opravdu nebylo narváno, jsme si to všichni dokonale užili, a i když to nemáme tedy zrovna za domem, jsem si jistá, že se vrátíme. 

Mama live

Mama live

Jsem máma dvou dětí, žena jednoho muže a píšu o nás. Jsem na mateřské čtyři roky a po dvou letech této super dovči mě začalo každodenní popíjení drinků s nohama na stole nudit. Tak jsem založila blog a začala psát. A když mi dojdou slova, tak to vyfotím, když nevím kudy kam, vezmu to přes humor.