Už jste s dětmi zkoušeli putting golf? Měli byste

Už jste s dětmi zkoušeli putting golf? Měli byste

MAMA POCKET 11. 6. 2018 Sdílet

Golf, minigolf, putting golf… člověk aby si na ty golfy vzal místo holí a míčků na pomoc slovník. Nebude to tak horké, na putting golf si vezměte jen sluneční brýle, pokrývku hlavy a dobrou náladu – jedná se totiž o jednu z minigolfových variant, kdy se hraje na přírodním hřišti, drahách s umělou trávou a bez obrubníků.  Takže v krásné přírodě a skoro jako na profi greenu. Na první puttingové hřiště v České republice, které najdete v Úžicích u Kralup nad Vltavou, vyrazila s dětmi mama blogerka Bára z blogu Mama Pocket. 

Chceme vyzkoušet putting golf v Úžicích

Páteční odpoledne, bavíme se po školce s Ferdou, kam vyrazit. Na kolo? Do parku? Na hřiště? „Mami, chci někam, kde jsem ještě nebyl“. To je fakt, máme pár oblíbených míst, kde jsme často, a nová příliš neobjevujeme. Nastal čas to změnit… Ideální příležitost vyzkoušet putting golf v Úžicích u Kralup.

Putting golf se nachází v areálu Resort Svět – Zelené údolí, to by vám mohlo něco říkat, je to místní vyhlášený svatební resort, sama jsem tam byla už třikrát na svatbě, ale golfu jsem si nějak nestihla všimnout, což byla škoda. V areálu jsou kromě golfu i restaurace, penzion, ale hlavně jezírka a park, po projetí hlavní brány se opravdu ocitnete v oáze klidu a pohody…

Golfové hřiště najdete snadno, je dobře značené už od parkoviště a má svoji vlastní recepci přímo vedle jamek, žádného bloudění po areálu se nemusíte bát. Byla jsem s Elou (3) a Ferdou (5) a sama jsem byla zvědavá, jak se jim to bude líbit, protože to byla jejich první zkušenost s golfem… Půjčili jsme si tři hole a míčky a šli na to.

Hřiště má 18 dobře značených jamek. U každé je dřevěný přístřešek, kde si můžete pohodlně odložit věci a v parnu tam najdete stín. Kromě holí a míčků jsme dostali i score kartu, kam si každý hráč zapisuje, na kolik úderů dostane míček do jamky. Nechci se teda moc chlubit, ale … .-)) jednou jsem zapsala i číslo 1, vícekrát 2… a to se několikrát podařilo i Ferdovi. Vůbec jsem byla překvapená, jak ho putting golf bavil, jak dával pozor. No a ta radost z míčku v jamce, ta je prostě k nezaplacení. Pro děti je doporučení od čtyř let, s tím souhlasím, El to moc nebralo a míček do jamky spíš koulela, ale užila si to i tak…

Hřiště je čisté, udržované. Povrch je z umělé trávy a pravidelně z něj odstraňují, co napadá z okolí. Jamky mají různou obtížnost a přírodní překážky. Nikdy se nám ale nestalo, že bychom jamku nezahráli.

Jako aktivitu s dětmi vám putting golf určitě můžu doporučit. Navíc si nekupujete hru jako takovou, ale celodenní vstupné, pokud vás to bude bavit, můžete si hřiště projít několikrát za sebou a mezi tím si třeba skočit na oběd do místní restaurace.

Hned vedle golfového hřiště najdete také houpačku, skluzavky, trampolínu a velkou louku. Míst, kde se mohou děti vyblbnout, je tam až až… Nám se tady moc líbilo a určitě to nebyla naše poslední návštěva. Otevřeno mají každý den 10 – 19 hodin. O víkendech bývá plno, my jsme měli štěstí a páteční odpoledne tam strávili téměř sami. Vstup jde také rezervovat.

Jsem ráda, že jsme se odhodlali a podnikli právě tento výlet, i když jsem měla trochu pochybnosti, zda na to nejsou děti ještě malé, moc jsme si to užili.

Líbí se mi to. Rádi putting golf vyzkoušíme

MAMA POCKET

MAMA POCKET

Bára je maminka dvou dětí a také autorka blogu Mama Pocket. Miluje přírodní kosmetiku, zelenou domácnost a udržitelný životní styl. Píše o všem možném, třeba i o tom, jak se nezbláznit a čím si udělat radost.