Zážitkový park Zeměráj z pohledu mama ambasadorky

Zážitkový park Zeměráj z pohledu mama ambasadorky

Tipy rodičů 15. 5. 2018 Sdílet

Co dělat o volném dni, když vše v okolí už znáte? Jet trochu dál. Užíváte si s dětmi zábavu na čerstvém vzduchu a rádi se něco naučíte a zajímavého dozvíte? Fascinuje vás nebo vaše děti historie a minulost? 

Pak je venkovní zábavní areál Zeměráj v Kovářově u Písku ta pravá volba. Najdete jej přibližně hodinku od Prahy autem.

Mama ambsadorka Klára sem zavítala s holčičkami ve věku 1 rok a 5 let a nadšeně nám o výletě napsala.

Areál je do detailu propracovaný a můžete v něm strávit celý den. A i tak to bude málo 😀

 Chci celodenní vstupenku do Zeměráje

Na začátku jsme byli trochu nejistí, kde to přesně je, protože nikde nebyli žádné cedule, ale prostě od Kovářova dál už je jasné značení kudy k nim 😀

Parkoviště je dostatečně veliké a celý areál je opravdu rozlehlý. Najdete tu spoustu aktivit, úkolů, hlavně pro děti tak od 3–4 let, pro menší děti jsou úkoly náročnější, ale i ony si užijí boso stezku nebo pískoviště.

Starší dcera Danielka byla z parku nadšená. Nejvíce jí bavila stezka bosou nohou, která má 1 km a najdete tam krásné cesty potokem, bahnem nebo třeba přes šišky. Je opravdu dokonale provedená.

Vyzkoušeli jsme také výrobu hliněných amuletů nebo si vyrobila misku na hrnčířském kruhu.

Restaurace je v areálu je jen jedna, takže doporučuji alespoň zásobu pití, když se vám nebude chtít jít přes celý areál kupovat dětem vodu. Jídlo bylo ale opravdu skvělé, ochutnali jsme svíčkovou a jáhelnou kaši. Na jídlo si proměňujete jejich penízky – 1 smíšek/penízek – 10 Kč. A v restauraci najdete i dětské židličky.

Na začátku nás trochu překvapila fronta u pokladny, ale nečekali jsme dlouho a díky velikosti areálu se návštěvníci rozprchnou do různých částí, takže pak už nikde fronty nejsou.

Věřím, že si park užijete stejně jako my 🙂

Chci celodenní vstupenku do Zeměráje

Tipy rodičů

Tipy rodičů

Je stezka vhodná pro kočárek? Čeká na konci cesty odměna v podobě domácího ledového čaje a dětského hřiště? Je prohlídka zámku odborná a na dvě hodiny nebo je přizpůsobena i dětem? Kde najdete příjemnou kavárnu s dětským koutkem nebo dokonce muzeum pro děti? To vše a mnohem více vědí naši ambasadoři, aktivní rodiče, kteří nám posílají fotky a zážitky s dětmi.