Kam s dětmi na výlet v Krkonoších? Doporučujeme Bedřichov

Kam s dětmi na výlet v Krkonoších? Doporučujeme Bedřichov

MK Life 7. 5. 2018 Sdílet

Krkonoše jako cíl vaší dovolené nebo výletu? Skvělá volba! A kam s dětmi na výlet, abyste měli jistotu, že to ujdou i nejmenší? Mama blogerka roku Míša z blogu MK life s holčičkami Neli a Juli (5 a 3 roky) nám poslala skvělý tip na výlet v okolí Bedřichova. Ubytovaní byli v hotelu Lesana, který bez váhání označila jako příjemně baby friendly.

Hledáme ubytování v Krkonoších, ukažte mi Lesanu

Bedřichov dětem

Pokud budete projíždět Bedřichovem dál do Krkonoš nebo se třeba ubytujete v Hotelu Lesana, budete mít kousek od oken pokoje velké hřiště. Je veřejné a hravě může konkurovat velkým hřištím, na která jsou děti zvyklé. Stačí od hotelu sejít z kopečku k prvním domům.

Pokud se budete chtít projít, nemáte zdatné chodce nebo máte méně času, určitě si od Lesany zajděte od hotelového hřiště dál do lesa. Cestu zvládne i kočárek a snad na každých padesáti metrech uvidíte krásné vodopády. Když bude teplo, užijí si tady nejen pejsci, ale i vaše děti 🙂 Vícero oblečení s sebou!

Medvědí cesta v národním parku

Místními lesy vede spousta turistických cest a ještě více cyklostezek. Ty jsou často v místech, kde v zimě najdete běžkařské trasy. Na označení „cyklostezka“ ale nedejte, je to pro horská kola, takže děti na odrážedlech „se nechytí“.

Pro děti si ale KRNAP připravil hezkou Medvědí cestu. Tahle naučná stezka je dlouhá 8,5 km a v provozu je přes celé léto, kdy jsou v provozu lanovky (doporučuji si ohlídat termíny začátku a konce sezóny). Zavede vás jak jinak než až na Medvědín, kde najdete nádherné dětské hřiště. My bohužel byli v mimo-sezóně, takže na nás čeká Medvědín příště 🙂

Na lodičky v Bedřichově

Co je ale hodně blízko a měli jsme to jako alternativu k programu v Krkonoších, to byly projížďky na loďkách kousek pod hotelem Lesana. Na Labské přehradě si můžete vypůjčit lodičku a vyrazit na vodu. Za hezkého počasí se tak můžete s dětmi vykoupat v přírodním „koupališti“ bez návalu turistů 🙂

Liščí farma u Vrchlabí

Cestou z víkendu v horách jsme se zastavili kousek za Vrchlabím. Už jsme tudy projížděli mnohokrát a vždy koukáme na Liščí farmu. Teď nastal čas na naši první návštěvu. Opět tady ale zavládla mimo-sezóna.

Běžně to tu žije, najíte se v místní restauraci, můžete se tady ubytovat a děti se vyřádí na hřišti, zahrají si s vámi minigolf nebo navštívíte místní mini ZOO. My tedy nevyužili restauraci, ale na hřiště i za zvířátky (kozy a oslíci) jsme si došli a cesta zpět domů byla zase o kus hezčí 🙂

A my pro vás máme tip na Star Hotels*** Benecko, který kromě jiného nabízí i pestré animační programy pro děti.

Chci se ubytovat v Benecku poblíž Vrchlabí

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.