Tip na výlet od mama blogerky: Horní Mísečky

Tip na výlet od mama blogerky: Horní Mísečky

MK Life 4. 7. 2018 Sdílet

Oceníte v létě spíš stín a neužije vás na tropické teploty? Víc než šplouchání moře vás lákají horské výhledy a panoramata? Máte radši hory než pláže a koupání? Mama blogerka roku Míša z blogu MK life vyrazila s dětmi (3 a 5 let) v Krkonoších na výlet na Horní Mísečky. Ubytovaní byli v hotelu Lesana, což je perfektní startovací místo pro nejeden krásný výlet, a jako bonus je báječně baby friendly. Nechte se inspirovat.

Chci se ubytovat v hotelu Lesana

S dětmi jsme úplně prvně navštívili Krkonoše jinak než pod sněhem a bylo to super. Mohli jsme si vyrazit na odrážedlech, která jsme holkám vzali, a poznali jsme další kus těchto hor. Ubytovaní jsme byli v hotelu Lesana a právě od něj jsme si naplánovali tento výlet. Do Horních Míseček měla trasa být dlouhá zhruba 6 kilometrů.

Jediné čím se prosím neinspirujte, jsou kola, odrážedla nebo kočárky 😀 . Brzy pochopíte proč. Od hotelu byly v plánu Horní Mísečky, kde jsme podle mapy tušili, že bude nějaké to stoupání, ale pak se zase „povezeme“ polovinu trasy z kopce, tak jsme dle terénu vyrazili na kolech. Alespoň mapa slibovala, že našich 6 km, které máme v plánu, jsou „cyklostezky“.

Od hotelu je cesta pěkná lesní, pak se jde kousek po málo frekventované silnici. Zbytek výletu je ale terénem dost cyklo-drama 😀 . Už od Lesany začnete stoupáním, které je dlouhé asi 3,5 km. My se vydali s dětmi 3 a 5 let a smekáme před nima všechny klobouky, protože ani nepíply a na konci nám odpadly bez „dobrou“.

Jestli máte děti zvyklé výletničit nebo už jsou starší než ty naše, bude se vám tenhle okruh moc líbit. Trasa je dlouhá asi 6 km a od hotelu Lesana si vystoupáte na Horní Mísečky, kde děti odmění stylové „lesní hřiště“.

Cestou nám KRNAP ukazoval to nejkrásnější co má, takže já po x letech zase viděla podběl na každém kroku, sedaly před nás babočky a to TICHO!

A tady už jsme asi v polovině cyklo-dramatu, kdy nám došla voda a my na sebe s tátou neustále posunkama ukazovali, že ty dvě nás brzy pošlou do háje 😀 . K našemu štěstí jsme ale po chvilce narazili na studánku, takže jsme mohli dočerpat vodu, vytáhnout další jídlo, kterého bylo třeba hodně. Chtělo to časté zastávky. Jen tak šly holky s úsměvem (a táta si dal menší cyklo-fitko) 🙂 .

Hurá, jsme nahoře. Jakmile vyjdete na kopec, přivítá vás velký dřevěný medvěd. To proto, že tohle místo je součástí Medvědí stezky, kterou rodinám nachystal KRNAP. Přečtěte si ceduli, odpovíte na otázku, sezobnete další kus svačiny na dřevěném odpočívadle a děti vám jistojistě utečou na hřiště.

Nejvíc pozornosti měla lanovka, kterou se ještě před šesti lety jezdilo na Sněžku. Dnes už slouží na hřišti jako houpajda a svá nejlepší léta má za sebou 🙂 . Určitě se ale do kurzu dostala i klouzajda a stylový kolotoč s pneumatikovými sedačkami. Pokud trefíte sezónu (my netrefili), tak je tu i restaurace 🙂 .

A hurá dolů. Po velkém stoupání se svezeme zase zpátky k Lesaně. Opět slibují cyklostezku, ale byla místa, kde musíte sesednout a kvůli terénu to děti nedají. Na terénním kole by to ale jistě šlo. Místy jsme tu i na přelomu dubna a května našli haldy sněhu, takže si holky zdolaly horu, sklouzly se a na velký dosavadní výstup rychle zapomněly.

Cestou dolu najdete ledovou, ale parádní Assmanovu studánku, kde se nám holky zvládly slušně zráchat.

Kopcem dolů, kolem spousty malých vodopádů zamíříte až k hotelu Lesana, kde vyjedete u jejich malého dětského hřiště. Na terásce si tu můžete dát něco k jídlu, pro táty nějaký ten korbel a děti zbytek síly nechají na hřišti 🙂 .

A teď honem, rychle jim řekněte „dobrou noc“, my to nestihli 😀 .

Chci se ubytovat v hotelu Lesana

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.