Mama blogerka zažila pohádkovou dovolenou v Podlesíčku

Mama blogerka zažila pohádkovou dovolenou v Podlesíčku

MK Life 13. 4. 2018 Sdílet

Zažít pohádkovou dovolenou? To by asi málokdo odmítl, že? Co musí taková dovolená splňovat, když se vydáte celá rodina? Hezké ubytování, ideálně s možností zabavit tu děti, i kdyby vás počasí sabotovalo? Jídlo, které chutná celé rodině? Zajímavý program, který děti nadchne? Nebo třeba bazén?

Tak to je náhodička. To úplně sedí na Pohádkovou vesničku Podlesíčko na Vysočině. Pár dní tu strávila mama blogerka MK Life s rodinou a o své dojmy se podělila.

Chci zažít pohádku v Podlesíčku!

Pohádková vesnička – Podlesíčko

Naše březnová rodinná dovolená směřovala na Vysočinu. Pohádková večka Podlesíčko už má zvučné jméno a děti dorostly do věku, kdy pohádkami žijí a konečně už jich znají tolik, aby potenciál vesničky pořádně využily 🙂 .

Podle fotek z webu vesničky jsem byla zprvu trochu zklamaná, protože tahle naše Rumcajzova chaloupka vypadá dost podobně jako ta naše, kam s holkama jezdíme. A to jsou přitom ve vesničce takové pohádkové skvosty! Když jsme ale přijeli na místo, vůbec nebyl důvod smutnit 🙂 .

Chatička byla dvoupatrová a nahoře v podkroví jsme chodili spát. Jedná velká místnost, která je do elka, takže jsme na sebe vzájemně s dětma neviděli, měli všichni své soukromí a zároveň jsme nebyli nijak daleko od sebe.

Rozhodně byl super nápad dětí, že prolezou každý šuplík i skříň, kterou jsme v chaloupce měli. Díky tomu totiž našly krabici kostýmů, která tu na nás čekala. Holky si tak vybraly Růženku, kačera nebo třeba loupežníka a i za špatného počasí by tu byla zábava veliká.

Hned vedle vesničky je velký hotel, který k vesničce patří. Právě tam pak chodíte v rámci polopenze jíst. Strašně musím pochválit místní jídlo, které nás nezklamalo ani jednou. Zdravé, chutné a akurátní.

Na snídaně byl dostatek úplně všeho. Nám postačilo ovoce, bílé jogurty, velký výběr lupínků a pro tátu pak i ze slaného soudku vajíčka, šunky, sýry a výborné celozrnné pečivo.

U dětí to vyhrály klasicky zase ty boloňské špagety, u táty houbové ragu s rýží a já neodolala salátu, který jsem viděla u slečny sedící proti našemu stolu 😀 .

Po příjezdu na nás v chaloupce čekala na stole bábovka, kterou pro nás upekla Červená Karkulka,  a taky vesničkové noviny, ve kterých byla i hra s úkoly po vesničce.

Nakoukli jste kam jste chtěli a tady to zavání prvním letním otazníkem. My navštívili vesničku v březnu, kdy tu nebyl téměř nikdo krom ubytovaných hostů. V letních měsících je tu ale o mnoho větší frmol a navíc se po vesničce dělají prohlídky.

Průvody turistů jsou bohužel v době, kdy většinou malé děti spí po obědě. Nám tak nakouklo do chaloupky oknem lidí asi 5. 

Tip pro vásPokud se vydáte do vesničky v létě,  počítejte, že do vesničky mají přístup i návštěvníci, kteří tu nebydlí a koupí si vstup na prohlídku. To se dá ale vyřešit tím, že se ubytujete v hotelu. Do vesničky pak máte neomezený přístup.

Pohádkové vesničky se ale nebojte ani s menšími dětmi. Až na občasnou návštěvu čarodejnice Kanimůry to není strašidelné místo.

Pokud nevyjde počasí nebo pokud máte tak cachtavé děti jako my, určitě využijte bazén ve vedlejším hotelu. Na konkrétní hodinu si tady rezervujete místo (8–10 osob max) a můžete se jít na hodinku cachtat. Voda příjemná, velikostně bazén akurátní a na recepci hotelu si můžete za 10 Kč koupit žetónek, kterým si v bazénu pustíte proud 🙂 .

Největší plus bazénu je jeho hloubka. Na jedné jeho polovině je to totiž 80 cm a dcera tak krásně stačila. Nebylo třeba ani pásku a sama si tam skákala, potápěla se a došla kam potřebuje.

A protože jste v pohádce, bude to se vším všudy. Večer jsme si v programu přečetli, že se budou číst na dobrou noc pohádky a šli v 19.30 na čtení. A jaké to bylo překvapení,  když pohádku četla sama čarodějka Kanimůra z Perníkové chaloupky.

Kanimůra dětem přečetla tu svojí, Perníkovou chaloupku, kterou si pak děti společně nakreslily na velkou tabuli. Děkujeme za krásný víkend a přejeme, ať chytnete podobné počasí a atmosféru, jakou měl pobyt náš. 

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.