Hotel Energetic v Rožnově: skvělý cíl rodinné dovolené

Hotel Energetic v Rožnově: skvělý cíl rodinné dovolené

MK Life 7. 3. 2018 Sdílet

Skvělé snídaně, dětský koutek v restauraci i venkovní hřiště, krásná lokalita, pohoda v bazénu i vířivce. To je pár věcí, které v hotelu Energetic zaujaly mama blogerku MK Life. Vyrazila sem s celou rodinou a pro vás připravila kompletní recenzi tohoto wellness hotelu v Rožnově pod Radhoštěm.

Jak se v hotelu Energetic líbilo rodině MK life

Cestu po Beskydech jsem plánovala asi měsíc dopředu, takže jsme měli čas si rezervovat ubytování,  vymyslet z pohodlí domova veškeré výlety a vzhledem k předpovědi počasí jsme se připravili i na tu mrazivou variantu, aby bylo kam se v Rožnově schovat. První naše zastavení bylo po několika stech kilometrech v hotelu Energetic, který je příjemným wellness hotelem v Rožnově pod Radhoštěm.

Dva dospělí a dvě děti,  útulný pokojíček s vlastní koupelnou a pro workoholiky i velice dobře fungující wifi. Jako všude je i tady do 2 let dítě ubytované bezplatně. Velice ochotně nám na recepci nabídli postýlku a v pokoji jsme se dobře poskládali.

Součástí našeho pobytu byla i polopenze v místní hotelové restauraci. Tuhle část dne miloval hlavně manžel, protože tříchodové menu si pořádně užil a předkrmy měl úspěšně tři, rovnou i za děti :-D.  Každý den jsme si u snídaně vybrali ze třech hlavních chodů k večeři. Jediný předkrm a dezert byl již předem daný.

Prostorná a světlá restaurace kousek od pokoje, výborné kafe a pro nás (majitele ratolestí) i dětský koutek, který byl velice strategicky umístěn v rohu samotné restaurace :-). Každému pokoji je přidělený jeden konkrétní stůl a na nás se usmálo štěstí právě vedle koutku pro děti.

Jídlo bylo velice chutné a zvládaly se s přehledem najíst i malé děti. Kdo mě ale zná, tak ví, že coby pedimudra (rozumějte dětská lékařka) jsem na jídlo všude dost přísná a právě tady bylo jídlo na můj vkus až zbytečně vyšperkované.

K výbornému lososu byla úplně zbytečně smažená bramborová kaše, výborné kuřecí maso leželo v omáčce, která byla velmi ostrá, a přitom při výběru v jídelníčku nebyla nejmenší zmínka o pikantnosti. Dezert po večeři smetanový krém s marmeládou, no znáte mě 🙂 .

A když si k obědu chcete dát lehčí jídlo a objednáte si jako já Řecký salát, protože přece „fit máma“ :-D, je zbytečné aby byl celý zalitý dresingem a v něm 39 celých černých oliv. To už mám do fit mámy daleko. Rozepisuju se u jídla záměrně, protože právě třeba tohle by ostatním nevadilo, tak ať máte představu :-). A jestli si přečte řádky někdo z hotelu, třeba to posuneme zdravějším směrem.

Hned první den jsme využili místního pohodlí v hotelovém bazénu, který je super. Neomezený vstup do bazénu nikdy nevyužívali všichni hosté, takže jsme tam často byli sami a měli opravdu relax.

Voda byla příjemná, a když už jsme začali být rozmočení,  neodpustili jsme si extra teplo v místní vířivce. Pozor, že tu si zapínáte sami, takže se často stávalo, že si někteří mysleli, že to je jen teplý bazén, který „nejede“. I Julinka ale objevila to kouzlo nerezového tlačítka a bubliny udělaly mnoho radosti :-).

Pokud seberete odvahu a vydáte se i v takovém počasí ven, uděláte jedině dobře. Hotel je v příjemné lokalitě, kde se dá jít na procházku a pro děti je tu připravené dětské hřiště se skluzavkami, houpačkou a prolézačkou. V našich mrazech se tam nedalo vydržet moc dlouho, ale hodina venku a pak ohřívačka v bazénu byly nejlepší volbou :-).

Co ale nemělo absolutně chybu, to byla místní rána! K jídlu tady velký potlesk, protože bylo nejen všeho dost, ale hlavně si vybral každý. Spousta ovoce, výborný bílý jogurt, pečivo nejen bílé, ale i celozrnné a müsli, ořechy, lupínky, …

…koláče, pomazánky, šunky, sýry, ale i uzeniny,  nejrůznější slané verze snídaní nebo naopak koláčky, koblihy, nutely, pudinky. Sami vidíte, že z tohoto výběru si musí vybrat každý.

Já byla nadšená, že jsme si dali klasickou zdravou snídani a po ní klidně nějaký ten pudink nebo třeba bábovku. Za snídaně tedy obrovský palec hore :-).

A protože jsme rodina, která s sebou vozí dvě malé děti, ocenili bychom v případě ošklivého počasí i tuhle místnost, která je u wellness. Dětský koutek, kam jsme vyrazili na průzkum, protože jsme věděli, že v hotelu je.

Přiznám se ale, že jsme ho téměř nevyužili. Toulali jsme se po Rožnově a v hotelu si děti vybraly vždy bazén místo herny. Klouzačky, kočárek, bazén s kuličkami a vůbec spousta hraček,  takže body plus za to, jak se snaží hotel vyjít vstříc právě rodinám.

Suma sumárum, byl to moc příjemný pobyt, kde jedinou vadou na kráse pro mě byly večeře, které se dají udělat zdravěji a stejně chutně. To ale bohatě převážily snídaně, které jsou základem dne,  skvělé wellness centrum, příjemné okolí hotelu, vždy příjemná slečna na recepci, cena pobytu. 

MK Life

MK Life

Znáte blog MK life? Píše ho mladá lékařka a hlavně máma dvou dětí. Čtenáře inspiruje tak moc, že získala 1. místo v soutěži MAMAblog 2017.