Videorecept: upečte si domácí müsli tyčinky plné oříšků a ovoce

Videorecept: upečte si domácí müsli tyčinky plné oříšků a ovoce

Mirka Jaroševská 4. 5. 2020 Sdílet

Potřebujete rychlou svačinu, kterou zasytíte všechny hladové krky a navíc si na ní pochutnáte? Vyzkoušejte domácí müsli tyčinky podle našeho kolegy Marka! Jsou snadné, rychle hotové a jakmile je dáte na talíř, jen se po nich zapráší.

 Potřebujete:

  • 200 g sušeného ovoce a oříšků
  • 300 g ovesných vloček
  • 1 velká lžíce medu
  • 100 g másla
  • 1 lžička skořice
  • 2 lžičky třtinového cukru

Postup:

V rendlíku si rozpusťte máslo. Přisypte třtinový cukr a nechte ho zkaramelizovat. Dál přidejte jednu velkou lžíci medu a jednu lžičku skořice. Směs promíchejte a přidejte ovesné vločky. Množství ovoce a oříšků je na vás, my jsme použili přibližně 200 g. Směs znovu důkladně promíchejte, rozprostřete na plech a pomačkejte. Pečte v troubě vyhřáté na 125 °C zhruba 20 minut. Po upečení nechte směs vychladnout a potom si nakrájejte jednotlivé tyčinky.

Přejeme vám dobrou chuť!

Dali byste si ještě něco? Zkuste tyhle dobroty

Mirka Jaroševská

Mirka Jaroševská

Jsem holka z Moravy, která miluje svoji rodinu, zvířata (obzvlášť ta svoje) a knížky. Mám ráda zasněžené Vánoce s horkým kakaem v ruce a bouřky za teplého letního dne. Zbožňuju tanec a zpěv a kreslení i jiné tvůrčí práce a ve volných chvílích fakt moc ráda peču. (Ale musí to pak někdo fakt moc rád jíst.) A když nejsem líná psát a fotit, ráda bavím lidi na Instagramu právě jako "Holka z Moravy".