5 tipů na jarní výlety v okolí Prahy podle maminek ambasadorek

5 tipů na jarní výlety v okolí Prahy podle maminek ambasadorek

Slevomat 18. 1. 2018 Sdílet

Právě rozjíždíme spolupráci s aktivními maminkami, které se nám přihlásily jako ambasadorky inspirativního projektu Rodina děti. Na našem blogu tak pravidelně najdete zajímavé tipy na různorodé aktivity. Nechte se inspirovat a zažijte s dětmi nezapomenutelné chvíle. Chcete se stát i vy mámou ambasadorkou? Dejte nám vědět, těšíme se na vás.

Zoopark Zájezd

  • vzdálenost od Prahy: 22 km
  • tip od mámy ambasadorky Světlany s dcerkou (1 rok)

Zoopark Zájezd najdete cca 10 km od Kladna. Pokud neřídíte, dá se k zoo pohodlně dostat autobusem číslo 624 za půl hodiny. Z obce Zájezd je to k zoo zhruba 5 minut chůze. Příjezdová cesta je opravdu široká, udržovaná a pohodlná, takže s kočárkem tu nebudete mít problém. Vstupné pro dospělého stojí 100 Kč a moje roční dítě mělo vstup zdarma. Po příchodu do zoo nás čekalo překvapení. Na pokladně nám sdělili, že areál má dvě části a my se nacházíme v té první, kde jsou k vidění opice, surikaty a plazi.

Chci se podívat na nabídku Slevomatu

S dcerkou jsem tedy vše prozkoumaly a nejvíce nás zaujaly surikaty. Brzy se dostavil hlad a tak jsme se rozhodly přemístit do druhé části zoo, kde mělo být občerstvení, dětský koutek a další zvířátka. Cesta k ní je značená jako turistická trasa a napojuje se na naučnou stezku, která vede přímo až k zoo. Pěšky je cesta náročnější, ale dá se zvládnout i s ročním dítětem v kočárku. Před druhou částí zoo se nachází velké parkoviště, kde zaparkujete zdarma.

Objevily jsme tu velbloudy, lamy, klokany, králíky, dravé ptáky a mnohem víc. Nejvíce mne ovšem zaujal koutek, kde sami děti mohly zvířátka nakrmit a pomazlit se s nimi. Má roční dcera byla ze zvířátek naprosto nadšená a pořádně tam všechny prohnala.  Zaujal mě také program o adopci zvířat. Za roční poplatek si můžete adoptovat jakékoliv zvířátko a chodit se o něj také sami starat. Jako odměnu dostanete roční vstupné do zoo zdarma společně s certifikát o adopci.

Zámek Ctěnice

  • vzdálenost od Prahy: 14 km
  • tip od mámy ambasadorky Daniely s dvěma syny (4 roky a 3 měsíce)

Zámecký areál se nachází severovýchodně od Prahy, a najdete zde vyžití jak pro malé, tak i pro větší děti. Při pěkném počasí můžete svůj program doplnit o krásnou procházku v zámeckém parku, kde se nachází i malé dětské hřiště. Pro starší děti je zde možnost vyjížďky na pony či koních kolem nedalekého rybníka (cena: 280 Kč/dítě/poník). Pokud by vás zaskočila nepřízeň počasí, navštivte nově otevřenou restauraci Granary, která se nachází přímo na nádvoří. Dále pak můžete navštívit výstavy, které se v areálu pořádají. 

Auto zaparkujte hned před vstupem na nádvoří nebo v horní části zámeckého areálu. Vše, co potřebujete, je v dosahu např. restaurace nebo jízdárna, což je velmi praktické, hlavně s malými dětmi. Z nádvoří vejdete rovnou do zámeckého parku, kde je všude zpevněný povrch, cesty udržované a dají se krásně projet jak s kočárkem, tak i na kole. Celý areál (mimo zámek) je bezbariérový.

Pokud by vám nestačila procházka po zámeckém areálu, je zde možnost si prodloužit procházku až do Vinořského lesa. Cesta vede podél plotu zámeckého areálu, kolem rybníka, střelnice a dále do lesa, kudy vede turistická žlutá stezka – i tato cesta je v pohodě sjízdná kočárkem. Já, máma dvou malých dětí, preferuji vždy návštěvu jízdárny, dětské hřiště a dlouhou procházku kolem rybníka dále do lesa, kde se děti dostatečně unaví.

Rozhledna Špulka

  • vzdálenost od Prahy: 50 km
  • tip od mámy ambasadorky Lenky s dvěma dcerkami (16 a 9 let)

Vydejte se do Lbosína na rozhlednu Špulka. Od parkoviště k rozhledně vede cesta dlouhá cca 900 m, která je pro děti velmi zajímavá. Je to Ptačí naučná stezka.

Cestu lemují dřevěné postavičky, děti se cvičí ze znalostí českých ptáků, a mohou si „ulovit“ rybičky v rybníčku s vodníkem. Pokud se na rozhlednu vydáte po dálnici D1, sjeďte na Divišov a zastavte se i zde. U místní základní školy je vybudováno velké dětské hřiště, celé s měkkým barevným povrchem, které je veřejně přístupné, a užijí si zde ty nejmenší děti, až po ty starší.

Je tu mnoho herních prvků např. pískoviště, skluzavky, hrazdy, lanovky, lezecí stěny. K dispozici je mobilní záchod i pítko, které poslouží hlavně v létě.

Svíčkárna Rodas Šestajovice

  • vzdálenost od Prahy: 20 km
  • tip od mámy ambasadorky Petry s dcerkou (5 let)

Svíčkárna Rodas v Šestajovicích je ideálním tipem na kreativní výlet pro vás i vaše děti. Otevřeno tu mají celý víkend od 10:00 do 18:00. Pokud nemáte auto, z Černého Mostu se sem dostanete pohodlně autobusem za 20 minut a vystoupíte na zastávce Šestajovice, Balkán.

Ze zastávky je to jen 2 minutky chůze ke svíčkárně. Můžete si tu s dětmi zhruba od 2 let vyrobit krásné svíčky a odnést si je na památku domů. Mimo svíček si můžete vyrobit i originální čokoládu s mořskou solí, oříšky nebo rozmarýnem. Máte raději mléčnou, hořkou nebo bílou? Nebo milujete voňavá mýdla? I ta si tu můžete vyrobit a vybrat si i z různých tvarů. My rády vyrábíme trojhranné voskovky a do pytlíčku si vždycky nasypeme naše oblíbené různobarevné soli do koupele.

Chci se podívat na nabídku Slevomatu

Během roku tu pořádají i různé tematické akce – výroba vánočních svícnů, zdobení perníčků nebo velikonoční květináč s odlitými svíčkami ve vaječných skořápkách atd. A pokud si budete chtít koupit nějakou speciální svíčku, mají tam také malou prodejnu, kde seženete i ekologické prací prášky, olejíčky do aromalampy (náš oblíbený je s vůní štrůdlu) nebo třeba parafínový prášek na výrobu svíček i s knoty.

Další výhodou je i to, že na pozemku, kde objekt stojí, je malá farma se zvířatky. Mají tam například prasata, poníky, slepice, králíky, ovečky nebo kozy, ke kterým můžete do ohrady a hladit si je. Tady se vyřádí určitě i ti nejmenší. V areálu si můžete zakoupit i lehké občerstvení (párek v rohlíku, croissant, točená limonáda, káva, horká čokoláda).

Hornické muzeum Příbram

  • vzdálenost od Prahy: 60 km
  • tip od mámy ambasadorky Evy s dcerkou

Vydejte se kousek za Prahu do Příbrami. Najdete zde zábavu a vyžití klidně na celý den. Navštivte Hornické muzeum. Pro děti zní slovo muzeum sice odpudivě, protože by raději držely v ruce tablet, ale nebojte se! Na děti jsou tu připravení. Děti nalákáte třeba na hornický vláček, který z nádvoří Ševčinského dolu jede po trase dlouhé 230 metrů směrem k dolu Vojtěch a děti tedy nemusí znuděně přecházet z místa na místo. Tento vláček jezdí od roku 1884 a sloužil k přepravě stříbrné a olověné rudy. Cestou vláčkem se tedy přenesete do období před více než 100 lety. Které z dětí by nechtělo cestovat časem? Tento tip na výlet je ideální pro všechny věkové kategorie. Vstupné je už od 5 Kč a parkování je možné hned u muzea. 

Slevomat

Slevomat

Tipy na výlety, pravidla k soutěžím a všechno, co by vás o Slevomatu mohlo zajímat.